film Zeitgeist i nie tylko

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: misiek1 » 10 lis 2007, 11:21

Nie dobrze jest wyżej nosić głowe niż pozwala na to szyja :lol:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 10 lis 2007, 16:41

Nie mogę dyskutować z kimś kto dla kogo argumentem jest bla bla bla i zpowiedzonka, bo nie podoba mu się, że przedstawiam wiedzę z zakresu moich studiów :doh:


Skoro chcesz być kurą, proszę bardzo, ale od tego jest lekarz :D

Wymiękam :lol:

To co chciałam powiedzieć znajduje się w co najmniej 3 postach wyżej. Nie będę tego mielić w nieskończoność. sylwusia4114, Przeczytaj moje posty jeszcze raz i dokładnie, bo nigdzie nie powiedziałam, że człowiek to to samo co kura i jest ogólnie głupi.

Zadravim!

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 10 lis 2007, 16:44

O matko jaka polemika xD

czytając wasze wypowiedzi mogę to porównać do religii, nie wiem czemu ale to tak mi się kojarzy. W wierze katolickiej jest że nie masz dokładnych dowodów ale wierzysz - czyli wy wierzycie że mózg ludzki jest w stanie to zrobic ale nie macie dowodów, inni mają nie mając dowodów religii trzymają się tego co nauka potrafi powiedziec - czyli wy którzy trzymacie się to co wam nauka mówi że mózg i człowiek potrafi to uczynic. Ten drugi przpadek zaliczyłabym do panny-m, nie sądzę że chce się wywyższać tylko dała przykład. A przykład może być nawet absurdalny bo to przykład.

Jeśli dobrze zrozumiałam i dobrze napisałam...

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 10 lis 2007, 17:10

Mikrusia, Można w sumie tak powiedzieć, jestem agnostykiem i wierzę, że wszytkiego nie poznamy, ale to co wiemy wyznacza ramy tego świata i niektóre granice są nieprzekraczalne bez zmiany struktur i funkcjonowania mózgu. :)

sylwusia4114, "z Twoich postów wynika, że ludzi do kur porównujesz." Porównanie, to nie postawienie znaku równości. Coś się tak tej kury przyczepiła :?: :lol:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 10 lis 2007, 17:13

panna-m pisze:Mikrusia, Można w sumie tak powiedzieć, jestem agnostykiem i wierzę, że wszytkiego nie poznamy, ale to co wiemy wyznacza ramy tego świata i niektóre granice są nieprzekraczalne bez zmiany struktur i funkcjonowania mózgu. :)
Dokładnie oto mi chodziło :)

Prosiłabym modów o przeniesienie tematów bo się zrobił mega OT :oops:

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 10 lis 2007, 17:28

Zaczniemy dociekać czemu kura przeszła przez jezdnię. :wink:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 10 lis 2007, 22:59

panna-m pisze:Moża loża masońska nie rządzi światem, ale pienieądz na pewno :)
chwila by nie bylo niejasności.. ja te zdanie wyzej czytam jako: Może loża masońska nie rządzi światem, ale pieniądz na pewno światem rządzi.

a skoro dobrze to rozumie to właśnei tym zdanie IMHO pogrzebałaś swoje wszystkie obecne wywody na temat możliwości ludzi (czy ich umysłu) ... dlaczego? mozesz sie zapytać oburzona. Piszesz ze loża światem nie rządzi.. ze światem rządzi pieniądz. A czy naprawde wierzysz ze pienieadz same soba rzadza ? ktos stoi wyzej i wlasnie zarzadza ta cala kasa... kasą ktora ma w szponach caly swiat. To grupka kilkunastu (lub obecnie troche wiecej) ludzi ma dzieki pieniądzom pod kontrolą cały świat... wymyslili to juz dawno temu, ze takie cos moze sie sprawdzic.. i wiesz co? do dzis na tym dobrze wychodza.

chyba jasno to naspialem i w miare przystepnym jezyku.. dla każdego ;-)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 11 lis 2007, 09:31

Chciałam jeszcze wystawić opinię o filmie, który oglądałam 2 raz z mamą i z bratem.
Brat powiedział że zaszokowało go najbardziej zamach 11 września, mama powiedziała że z tą religią ten Horus, to może być tak że jest to cały czas Jezus, ale inaczej nazwany (jakoś mnie ten fakt nie przekonuję ? ), a z zamachem i z bankami, to powiedziała że pieniądze zawsze rządziły światem, a mikrochipy prędzej czy później będą użytkowane. Ale nie za jej pokolenia i za mojego i powiedziała że zawsze Amerykanów uważała za głupi naród (oczywiscie w tej sprawie). Zapytałam brata ciekawa jestem co zrobi rząd amerykanski jak sie dowie o tym filmie, odpowiedział mi "dziwne że ten film nie jest rozreklamowany jak kod da Vinci" i tu jest haczyk...

Wywarło na nich wrażenie, nawet pytali skąd mam ten film. Gratuluję tom-as :)

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 11 lis 2007, 11:14

tom-as, Prawa rynku i ekonomii też potrafią być nieprzewidywalne. Jest prawdopodobieństwo i teoria gier, ale nie sądzę by grupa najbogatszych była w stanie "ustawiać" historię po swojemu, chociaż dzięki kasie mają na pewno dużo możliwości. Ja nie twierdzę, że oni (układ :D) nie mająwpływu na świat, ale twierdzę, że nie są wstanie kontroloać wszystkiego i już na pewno nie wierzę, że tworzą lożę "kółko rządzenia światem" :lol:

Ludzie w to wierzą, bo nasz umysł namiętnie szuka przyczyny za każdym zjawiskiem, a często przyczyna jest tak trywialna, prosta i niezwiązana z człowiekiem, że aż trzeba tworzyć inne. ;)

Ten film to takie sobie lewicowe bajanie - źli kapitaliści chcą się tylko bogacić na ludzkim nieszczęściu, a za wszystkim stoją zielone ludziki... Takie odniosłam wrażenie.

Tak przynajmniej myślę :evil2:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 11 lis 2007, 13:44

panna-m pisze:Prawa rynku i ekonomii też potrafią być nieprzewidywalne.
ano... jak ta grupka ludzi sobie tak dla jaj pomniejszy ilosc kasy 'na rynku' to naprawde moze byc roznie ;-)
panna-m pisze:nie sądzę by grupa najbogatszych była w stanie "ustawiać" historię po swojemu
no to IMHO caly czas inaczej do tego podchodzisz... oni nie tyle 'ustawiaja' historie co bardzo skutecznie i bezwzględnie potrafia ja wykorzystać.. jak im sie to udaje ?
panna-m pisze:chociaż dzięki kasie mają na pewno dużo możliwości.
.
panna-m pisze:bo nasz umysł namiętnie szuka przyczyny za każdym zjawiskiem,
to żle ?

;-)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2007, 19:20 przez tom-as, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 11 lis 2007, 19:23

Zenobius dzięki za głos rozsądku :wink:

tom-as, Czytałam kiedyś świetną książkę - "Król Sczurów" o ludzkiej pomysłowości, obrotności i bezwględności. Lektura o byciu królem w obozie jenieckim, w skrócie - jak ktoś obrotny to i z wojny atomowej z profitami wyjdzie. Niekoniecznie musi być bogaty:) A to nie nowość, że nakręcając konflikty, nakręca się koniunkturę i rozwój technologiczny. CZy stoi za tym jedna loża, czy jest to coś bardziej w stylu odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu i czasie? Niech każdy wierzy w co chce :lol:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 11 lis 2007, 19:29

panna-m pisze:CZy stoi za tym jedna loża,...
a się doczepiłaś tej loży :P
panna-m pisze:...czy jest to coś bardziej w stylu odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu i czasie?
bardziej to.. tylko tych 'odpowiednich' jest kilkanascie/dziesiat które kierują kasą... a kasa robi to co ma robic.. przynosic im zsyki.. oczywiscie to jest IMHO i absolutnie nikt nei musi sie z tym zgadzac ;-)

i generalnie fajnie ze mimo pewnej różnicy zdań możemy się dogadać w miare dobrze :-)

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: kasieek99 » 12 lis 2007, 13:29

po przeczytaniu tej bujnej dyskusji postanowilam film zobaczyc. i co? a propo czesci pierwszej sporo słyszalam na studiach, o powiazaniach i analogicznych cechach chrzescijanstwa i innych religii m.in. egiptu. na ten temat sie nie wypowiadam, zostaje to w kwestii wiary kazdego człowieka i podobnie jak o gustach, o religii sie nie dyskutuje (moim zdaniem).
jak chodzi o zamach 11 wrzesnia, podobny dokument leciał niedawno na PLANET. podobnie jak w tym filmie sugerowano tam, ze za zamachem stoja same stany zjednoczone. nie chce mi sie w to wierzyc, tylko z jednego powodu, jest to dla mnie zbyt okrutne zeby mogło byc prawdzwe. aczkolwiek ja ameryki jako siły politycznej,ekonomiczno-gospodarczej, a przede wszystkim kulturalno-medialnej nigdy nie lubiłam i nie zdziwiłabym sie zbyt mocno, gdyby za kilkadziesiat lat okazało sie to prawda. podbnie jak zamach na pearl harbor.....historia sama pokazała jak było naprawde.
czesc trzecia natomiast dobiła mnie najbardziej. loża masonska, do której co niektórzy sie tu przyczepili, jest dla mnie jak najbardziej autentyczna. przeraza mnie to i jest dla mnie najgorszym osiagnieciem człowieka. oczywiscie nie jest tak,ze kieruja oni świadomie historia i ja ustawiaja, ale tak jak napisał tom-as potrafia ja wykorzystac w odpowiedni sposób. naprawde ktos wierzy,ze amerykanie wkroczyli do iraku z dobrego serca??? wydajac na wojne,ktora rozpoczeli miliardy doalrow??? nie. nie wkroczyli tam z dobrego serca, tylko z dobrego portfela. podobnie jest ze wszystkim za co sie biora.
nie twierdze,ze wszystko przedstawione w tym filmie jest prawda, bo tego co nazwac mozemy prawda nikt z nas nie wie. ale super fajnie, ze tom-as go polecił
:spoko: z pewnoscia, świadomośc nasza troszke wzrosła.
tego typu dokumenty powinny leciec w kółko po wszystkich kanałach informacyjnych :!:

a propo tematu filmu, na tvp 2 ostatnio w czwartki tudziez we wtorki puszczane sa dokumenty o dokonaniach amerykanow w iraku lub afganistanie. tylko jest pewien minus bo w nocy.... :/ a tak poza tematem to co tydzien tvp2 puszcze fajne dokumenty ostatnio np. o palestynkach samobojczyniach,bardzo ciekawie pokazane, z perspektywy tych dziewczyn. albo o koreankach szyjacych 18 h na dobe w fabrykach w korei jeansy dla amerykanskich firm np. levisa, za pare dolarow miesiacznie....polecam duzo zrozumiec mozna...

i jeszcze cos mi sie przypomnialo polecam 11th Hour ja jeszcze nie widzialam ale zabieram sie i mysle, ze ciekawa dyskusja sie wywiąże.

Film, powstał głównie po to, aby ostrzec społeczeństwo przed globalnym ociepleniem. W "11th Hour", zamieszczone są przede wszystkim wywiady i opinie specjalistów (m.in. Michaił Gorbaczow i Stephen Hawking) na tematy związane z ekologią, skrupulatnie skupiające się na globalnym ociepleniu. Obraz, ma na celu przedstawienie przyszłościowej wizji świata... Świata, na którym pośród plastikowych odpadów, może zabraknąć miejsca.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 12 lis 2007, 14:26

kasieek99 pisze:tego typu dokumenty powinny leciec w kółko po wszystkich kanałach informacyjnych :!:
ale chyba nie polecą przynajmniej w tych największych bo i te telewizje też sa 'pod kontrolą' ;-)


---
kasieek99 pisze:i jeszcze cos mi sie przypomnialo polecam 11th Hour ja jeszcze nie widzialam ale zabieram sie i mysle, ze ciekawa dyskusja sie wywiąże.

Film, powstał głównie po to, aby ostrzec społeczeństwo przed globalnym ociepleniem. W "11th Hour", zamieszczone są przede wszystkim wywiady i opinie specjalistów (m.in. Michaił Gorbaczow i Stephen Hawking) na tematy związane z ekologią, skrupulatnie skupiające się na globalnym ociepleniu. Obraz, ma na celu przedstawienie przyszłościowej wizji świata... Świata, na którym pośród plastikowych odpadów, może zabraknąć miejsca.
co do odpadów się nie wypowiadam, ale co do globalnego ocieplenia... spotkał ise ktos z teorią, że za tym ociepleniem to może wcale nie stoją zanieczyszczenia... tylko naturalny proces samoocieplania się globu. Mogło by to być całkiem logicznym uzasadnieniem obecnej sytuacji. ale to tylko tak w ramach OT w tym temacie ;-)

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: kasieek99 » 12 lis 2007, 14:45

tom-as pisze:spotkał ise ktos z teorią, że za tym ociepleniem to może wcale nie stoją zanieczyszczenia... tylko naturalny proces samoocieplania się globu.
jak słysze cos takiego to normalnie mi sie noz w kieszeni otwiera. nie zeby nie dochodzilo do samoocieplenia globu, ale umycie przez człowieka rak takim zdaniem jest szczytem jego egoizmu.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”