film Zeitgeist i nie tylko

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Największe kłamstwa w historii ludzkości

Post autor: tom-as » 06 lis 2007, 17:34

"Film ukazujący największe kłamstwa w historii ludzkości. Począwszy od religii do aktualnych rządów"

http://video.google.com/videoplay?docid ... 4543719947


---edit---

opis filmu:

Rewelacyjny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane.
Dokument podzielony jest na 3 części:

I. Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska
jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii.

II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach.

III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu - globalnego imperium niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"...

Autorzy filmu zachęcają do własnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich
przedstawionych w nim faktów, zamiast ślepego przyjmowania tego, co zostało w nim powiedziane.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 18:54 przez tom-as, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 07 lis 2007, 09:34

nie tyle film... jednak ładnie to sie komponuje z powyższym filmem a dokładniej z jego trzecią częscią....
... symbole i ich znaczenia na banknotach w USA ... i inne symbole ... czyli dopełnienie filmu (dlatego w tym miejscu ten link)

http://www.paranormalne.pl/index.php?sh ... =iluminaci

warto tez przeczytać tam komentarze bo tam tez pada kilka ciekawych linków :-)

Awatar użytkownika
Gwiazdozaur
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 cze 2007, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Gwiazdozaur » 07 lis 2007, 09:51

cos jakby teoria spiskowa, czarne smiglowce nad USA, spodki ksmiczne budowane przez III rzeszę i bilderberg a chrzescijanstwo to najwieksza sciema w historii ludzkosci, sam jestem ciekaw jak to jest naprawde (film bardzo dobry, dzieki za polecenie)
Let's All Get Drunk Tonight & Don't Rock My Boat

"...i mieć uniesioną głowę w świecie gdzie każdy przechodzień może się okazać wrogiem..."

Biorę: Salofalk 500mg [3/0/3],

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 07 lis 2007, 09:52

Nie mówcie mi, że w to wierzycie Obrazek. Taki spisek by wymagał tylu zmiennych, że nawet nie ma komputera o takiej mocy obliczeniowej, a co dopiero mózgu.

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Mama Juleczki » 07 lis 2007, 11:08

[quote=]nie ma komputera o takiej mocy obliczeniowej, a co dopiero mózgu.[/quote]

Nie wiesz co potrafi naprawdę ludzki mózg.
Ile procent inteligencji wykorzystuje tzw. "geniusz", a ile leży "odłogiem"?

Uważam, że możliwe - świetnie zrobione.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 07 lis 2007, 11:56

Mama Juleczki, Po pierwsze, dostaje białej gorączki jak słyszę, że człowiek wykorzystuje tylko kilka procent swojego mózgu. Obrazek Jako osoba, która zajmowała się przez długi czas neurobiologią i neuropsychologią, mogęstwierdzić, że nawet przy ruchu palcem cały mózg świeci się na fMRI jak latarnia. Teoretyzowanie o ukrytych możliwościah "nieużywanych" 98% jest bzdurą...

Nikt nie wie naprawdę, co do końca potrafi mózg, ale znane są granice. Ograniczeniem, wynikającym prawdopodobnie z ewolucji, jest przewaga ilościowa procesów automatycznych nad świadomymi. Dlatego te popularne "98%" to procesy nieświadome i automatyczne. Geniusz wykorzystuje dokładnie tyle ile może, podobnie jak głupek.

Dlatego myślę, że przypadkowość zdarzeń,nieprzewidywalność procesów społecznych,politycznych i środowiskowych oraz ilość zmiennych w tym układzie jest tak niesończenie duża, że moc obliczeniowa ludzkiego mózgu jak i współczesne symulacje nie dają podstaw dla istnienia "spiskowej teorii dziejów", a już na pewno istniejącej setki lat :neutral:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Mama Juleczki » 07 lis 2007, 14:49

Droga panno-m.
Jak widzę, dużo "szkiełka i oka" ( jak dla mnie trochę scentrowanych -wybacz) - mało wiary w ludzkie możliwości :wink:
panna-m pisze:Dlatego myślę, że przypadkowość zdarzeń,nieprzewidywalność procesów społecznych,politycznych i środowiskowych oraz ilość zmiennych w tym układzie jest tak niesończenie duża, że moc obliczeniowa ludzkiego mózgu jak i współczesne symulacje nie dają podstaw dla istnienia "spiskowej teorii dziejów", a już na pewno istniejącej setki lat :neutral:
O jakiej przypadkowości i nieprzewidywalności myślisz?!
Czy nie pomyliły Ci sie przypadkiem epoki?

Współczuje Ci serdecznie, jeżeli uważasz, że wiemy już wszystko i że :[quote="panna-m"]"98%" to procesy nieświadome i automatyczne[/quote], bo to by świadczyło o tym iż faktycznie tylko "jeden dodatkowy zwój" różni nas od kury :neutral:
Zenobius pisze:Tak naprawde nie ma zadnej przypadkowosci, wszyszystko jest oparte na zmiennych, jest ich tak duzo, ze mowimy, ze to niemozliwe. Ale mowimy tak dlatego, ze jest to dla nas aktualnie niemozliwe ;-)
A z tym się zgadzam w całej rozciągłości.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2007, 15:14 przez Mama Juleczki, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: misiek1 » 07 lis 2007, 16:11

panna-m pisze:Mama Juleczki, Po pierwsze, dostaje białej gorączki jak słyszę, że człowiek wykorzystuje tylko kilka procent swojego mózgu. Jako osoba, która zajmowała się przez długi czas neurobiologią i neuropsychologią, mogęstwierdzić, że nawet przy ruchu palcem cały mózg świeci się na fMRI jak latarnia. Teoretyzowanie o ukrytych możliwościah "nieużywanych" 98% jest bzdurą...

Nikt nie wie naprawdę, co do końca potrafi mózg, ale znane są granice. Ograniczeniem, wynikającym prawdopodobnie z ewolucji, jest przewaga ilościowa procesów automatycznych nad świadomymi. Dlatego te popularne "98%" to procesy nieświadome i automatyczne. Geniusz wykorzystuje dokładnie tyle ile może, podobnie jak głupek.

Co to jest biała gorączka ?

Długi czas zajowałaś sie neurobiologia i neuropsychologia , jak długo i gdzie ?

Jak swieci cały mózg na rezonansie przy ruchu palce to twoim zdaniem ile procent wykorzystuje mózg ?

Teoretyzowanie o 98% jest według Ciebie bzdura , to ile procent według Ciebie wykorzystujemy ?
Głupek to nieuk w porownaniu z geniuszem czy taki przecietniak jak np ja ? mozna sklasyfikowac głupka np po IQ ?

"Prawdopodobna liczba wszystkich możliwych połączeń między neuronami przekracza liczbę atomów we wszechświecie"

To według Ciebie prawda czy dla CIebie nie prawda?

A ćwicząc mózg zwiększam jego procentowe wykorzystanie ?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 lis 2007, 16:18 przez misiek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 07 lis 2007, 16:15

Mama Juleczki
Mama Juleczki pisze:
O jakiej przypadkowości i nieprzewidywalności myślisz?!
Czy nie pomyliły Ci sie przypadkiem epoki?
Racja tuatj mowa o pzornej przypadkowości, ale liczba zmiennych jest tak niewyobrażalnie duża, a te zmienne korelują ze sobą w mniejszym lub większym stopniu a niektóre są całkowicie niezależne(te zmienne to np. takie rzeczy jak rozkład temperatur w danym roku i liczba urodzeń dzieci - słowem każde pierdołowate zdarzenie). Aby przewidzieć cośw przyszłości, trzeba brać pod uwagę możliwe zmienne, które mogą zaistnieć. Czyli np. by uzyskać symulację przebiegu konfliktu, trzeba zamienić na język matematyki sieć powiązań
zdarzeń wpływających na ten konflikt i zmianętych powiązańw czasie. Wtedy mielibyśmy obraz dający podstawy, by przewidzieć jego np. eskalację . Jak już udowodnił to profesor Nowak, do spółki z profesorem Vallacherem jest to niemożliwe. Brak nam komputerów i rozumu, by to wszystko ogarnąć. Są też mzienne "przełomowe", których kompletnie nie da sięprzewidzieć i włączyćdo symulacji np. umożliwienie rozszczepienia atomu i powstania najbardziej śmiercionośnej broni. Chyba, że mityczna masońska grupa "trzymająca władzę" :P Ma dostęp do inteligentnych sieci neuronowych rodem ze Star Treka
Mama Juleczki pisze: Współczuje Ci serdecznie, jeżeli uważasz, że wiemy już wszystko
Dziękuję za wyrazy współczucia:P Może nikt nie wie dokładnie ile potrafi ludzki mózg, ale za to wiem czego nie potrafi. A już na pewno nie ma daru prekognicji.
Mama Juleczki pisze: bo to by świadczyło o tym iż faktycznie tylko "jeden dodatkowy zwój" różni nas od kury :neutral:
A Ty wiesz, że tak jest :> Tak naprawdę różni nas od kóry cienka warstwa kory na płatach czołowych. Ale za to jak one mają rozwinięty móżdżek :P

Michał_Z, Biała gorączka jest to stan podwyższonego napięcia nerwowego wywołany bzdurną informacją:P

Dwa lata od początku studiów pracowałam w Instytucie Biologii Eksperymantalnej , kończę specjalizację z neuropsychologii i neuroobrazowania. No może cztery lata to nie taki szmat czasu, ale chyba coś :)

I w tym rzecz, używamy całego mózgu. Zmienia siętylko ilość wyładowań i "sieć" przekazu. Do badań naukowych obraz jest od kilku badanych korelowany (nakładany na siebie) jest ze sobą by uzyskać miejsce, które najbardziej świeciło podczas eksperymentu.

Głupek to pospolite okroślenie pod które można podpiącdosłownie wszystko, raczej chodziło mi o antonim geniusza, trochę niezręcznie mi to wyszło, przyznaje

Po IQ co najwyżej można upośledzenie umysłowe zdiagnozować a i tak potrzebne sąjeszcze dane obserwacyjne.

W mózgu jest szacunkowo 10 ^16 połączeń, ale to nie jest tak,że każdy może z każdym. Są pewne genetycznie określone struktury w mózgu i połączenia powstają w określonych granicach genetycznych. Nie ma tak, że wszystko możliwe, bo niewiadomo jakie by mutanty powstały, to nie X-men :)

Można, jest udowodnione, że stymulacja powoduje powstawanie nowychpołączeń, ale to jest góra 20 pkt IQ, nie ma tak, że rośnie bez końca ;) ( były badania prowadzone na bliźniakach wychowywanych osobno).

ZDRAVIM!
Ostatnio zmieniony 07 lis 2007, 16:33 przez Behemot(ka), łącznie zmieniany 1 raz.

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 09 lis 2007, 11:21

Oglądnęłam to i mam mieszane uczucia. To co pokazali o religii wydaję się być nawet logiczne, to w takim razie wychodzi że cała religia to wielka mistyfikacja a nawet sekta.
O zamachu 11 września, jest tez nie prawdopodobne wręcz każdy chciał ukryć to, jeszcze mieli czelność zabijać tych ludzi, tyle razy. Takie samobójcze szkolenia i te bomby i eksplozje... naprawdę trudno mi uwierzyć ale wydaję się być to wszystko logiczne.
Banki, wpływy i pieniądze. Jeśli nie wiesz o co chodzi chodzi o pieniądze. Prowokowanie do wojny I i II oraz wojna w Wietnamie. Czy to oznacza że ludzie są wyrachowani i nie mają resztki człowieczeństwa już ? To jest spojrzenie na świat jakiego nie znałam. Jeśli to prawda to rzeczywiście wygląda na przyszłościową zagładę. A może to kolejna mistyfikacja, kolejne kłamstwo w mediach ? Ale skąd tyle dowód ? Możliwości komputerów i mediów ? Po co to ? Może lepiej postrzelić się w łeb ? ;) To ostatnie to żartowałam.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 09 lis 2007, 13:34

Zenobius pisze:Nie generalizuj :-) za tym stoi iles-tam osob. Kilkadziesiat moze [ jezeli juz ;-) ].Zbrodniarzy na swiecie jest o wiele wiecej.
No przecież miałam na myśli tylko te osoby co za tym stoją ;) nie sprecyzowałam swej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 09 lis 2007, 20:28

sylwusia4114,
Właśnie odchodzi sięod koncepcji pokoi. Mózg to siec połączeń, np. bodziec wzrokowy przchodzi orzez prawie wszystkie struktury, jednocześnie pobudza neurony w tworze siatkowatym. Kazda czynność to wzbudzanie CAŁEGO mózgu. Myślenie to proces, nie struktura ;)

Komputer popełnia błędy rzadziej niz człowiek, jedyna jego wada, że nie myśli :)

Co innego to odruchy wrodzone, co innego zautomatyzowane, a co innego swiadome.

No, na pewno Da Vinci umiał przewidzieć przyszłość i tak pokierować losami ludzkości, by wywołać WWII ;)

"Ale zrozum : kierując cialem mózg pracuje inaczej, bo to są ruchy "wbudowane i zaprogramowane" (monstrualna erudycja.. ) " Chcesz neuropsychologa o mózgu uczyć :] ?

Ojej, czytanie ze zrozumieniem. Napisałam, czym anatomicznie różnią się kurze móżdżki od ludzkich, nie powiedziałam jak różnią się pod względem przebiegających procesów :roll: Więcje nas z kurą lączy niż dzieli ;)



Ciało i umysł są jednością. Nie ma procesu myślenia bez mózgu, a mózgu bez genów i ciała. Struktury mózgu są wyznaczane przez geny, a układ genów przez ewolucję i dobór natuarlny.

ZDRAVIM :)

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 09 lis 2007, 20:50

panna-m pisze:No, na pewno Da Vinci umiał przewidzieć przyszłość i tak pokierować losami ludzkości, by wywołać WWII ;)
troche mnie dziwi Twoja słaba wiara w mozliwosci czlowieka

co do kej garstki ludzi co zaczęli te dzialania zwiazane z bankami... jakos mi sie nie wydaje ze mieli zaplanowane ze beda 2 wojny swiatowe i jeszcze kilka innych mniejszych lub wiekszych... jak juz bylo tak daleko to tylko wiedzieli ze udzial w wojnie przynosi im wielkie zyski... oni wczesniej tego nie planowali.. ale oni kapitalnie dostosowali sie do panujacej sytuacji.

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 09 lis 2007, 22:18

Zawsze na wojnie, ktoś traci, a ktoś zyska, co nieznaczy, że światem rządzi loża masońska.

Ech ci romantycy, którzy nie chcą uwierzyć w fakty potwierdzone testami. Mózg kury i człowieka funckjonuje podobnie, nasz po prostu ma lepiej rozwinięte kresomózgowie, ale za to jaki kura ma móżdżek.

Może chłop i swój rozum ma, ale na chłopski rozum fizyka kwantowa nie powinna istnieć, bo obejmuje zjawiska, których "na chłopski rozum" nie powinno być (nie będę się wdawać w szczegóły, ale np. tunelowanie cząstek). Na chłopski rozum przeciwieństwa się przyciągają, ale badania pokazują coś zupełnie innego.

To nie to, że nie wierze w człowieka, po prostu jesteśmy ograniczenie przez biologię. Ewolucja postawiła nam granice tak jak kurze i jedynie przesunąć ją może kolejny homo :)

PS
Nie mówię, że sięnie mylę, taką poprostu wyznaję filozofię. Jestem hmmm technokratką :D

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 10 lis 2007, 11:09

Zenobius, Moża loża masońska nie rządzi światem, ale pienieądz na pewno :)

sylwusia4114, Jasne, że nie odkryłam, bo nikt nie odkrył, ale granice możliwości istnieją. Jesteśmy np. niewolnikami stereotypów, nawet jak się do tego nie przyznajesz to IAT to wykaże. Głową biologii nie przebijesz ;)

Dziewczyno, a skąd wiesz co myśli kura ;P Ja nie mówię, że nie myślisz albo stawiam kurę na równi z człowiekiem. Wykazuję tylko, że prawa biologii istnieją zarówno dla kury jak i człowieka. Dlatego kura nie nauczy się prowadzić samochodu a człowiek nie przerobi więcej danych niż mu na to pozwalają zasoby poznawcze.

Ja jestem wyluzowana :cwaniak: To nie ja się obrażam za wspólne geny z kurą :lol:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”