film Zeitgeist i nie tylko

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 12 lis 2007, 14:48

kasieek99 pisze:
tom-as pisze:spotkał ise ktos z teorią, że za tym ociepleniem to może wcale nie stoją zanieczyszczenia... tylko naturalny proces samoocieplania się globu.
jak słysze cos takiego to normalnie mi sie noz w kieszeni otwiera. nie zeby nie dochodzilo do samoocieplenia globu, ale umycie przez człowieka rak takim zdaniem jest szczytem jego egoizmu.
a to czemu? czy ktoś jednoznacznie udowodnił, ze tak być nie może ? jak nie to możemy taką teorie brać jako jedną (nie jedyną) z możliwych pod uwage;-)

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: kasieek99 » 12 lis 2007, 15:03

wydaje mi sie, ze jednoznacznie nie udowodni sie zadnej teorii. aczkolwiek jak chodzi o globalne ocieplenie to nie powiesz mi chyba, ze człowiek sie do niego nie przyczynił??? moze inaczej...kazdy z nas sie do niego przyczynia w pewnym stopniu, np. nie gaszac swiatła :) ale głownym problemem sa wielkie korporacje majace w .... skutki swoich dzialan. gdyby rzady ameryki czy chin czyli krajow o najwiekszym wzroscie gospodarczym, dbały o srodowisko tak jak o swoje interesy, globalne ocieplenia napewno nie postepowało by w takim tempie. owszem, jest to proces naturalny,ale aktualnie odbywa sie on za szybko. widac to chociażby przez anomalie pogodowe, ktore w ostatnim czasie zauważyc można bez problemu.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Mama Juleczki » 13 lis 2007, 19:04

Zenobius pisze:Wtedy moze bardziej bysmy dbali o nasza planete ;-)
Oto to :!: :!: :!:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Feniks » 13 lis 2007, 21:01

panna-m pisze:Ten film to takie sobie lewicowe bajanie - źli kapitaliści chcą się tylko bogacić na ludzkim nieszczęściu, a za wszystkim stoją zielone ludziki... Takie odniosłam wrażenie.
Nie tylko ty. Obejrzałem prawie cały film, pod koniec wymiękłem... i nawet nie chodzi o same "fakty",ale to jak są przedstawiane( bez źródeł, po łebkach) i język jakim operowali autorzy.Cały czas czułem się tak, jakby ktoś na siłę chciał mnie do czegoś przekonać - strasznie zalatywało populizmem. Skupiłem się na oryginalnej wersji (tłumaczenie zostawia wiele do życzenia i naszpikowane jest eufemizmami , dlaczego tak jest, nie wiem). Film może i ma jakieś przesłanie, ale został fatalnie zrobiony i tak naprawdę to chyba miał bardziej służyć satysfakcji autora niż pokazaniu "prawdy".
Taka dygresja a propos 9.11 , czy uważacie, iż jeżeli władze w USA rzeczywiście stałyby za zamachem na swój własny kraj, to pozwalałyby utrzymywać się takim filmom w sieci przez dłużej niż... 5 minut? Nie sądzę, ale oni raczej to olewają , bo wiedzą ,że większość to stek bzdur.Tyle.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 14 lis 2007, 08:47

Taka dygresja a propos 9.11 , czy uważacie, iż jeżeli władze w USA rzeczywiście stałyby za zamachem na swój własny kraj, to pozwalałyby utrzymywać się takim filmom w sieci przez dłużej niż... 5 minut? Nie sądzę, ale oni raczej to olewają , bo wiedzą ,że większość to stek bzdur.Tyle.
no okay też nad tym myślałam, ale nie zastanawiałeś się czemu ten film nie ma takiej popularności jak np. "Kod da Vinci" ? Nie został film rozsławiony... tu jest haczyk wg mnie.

A język jakim operowali wg mnie miał trafić po prostu do ludzi, mi się podobało.

Kacper

słów kilka..o Masonach, 11 września, Religiach..

Post autor: Kacper » 14 lis 2007, 12:56

Witajcie,

jestem przed projekcją filmu, ale widziałem kilka podobnych.

Zamachy 11 września 2001 roku były pretekstem do wejścia do Iraku pośrednio, bezpośrednim "dowodem" natomiast były brytyjskie ciężarówki w Iraku, pełniące rolę "laboratoriów chemicznych", gdzie rzekomo trzymano wąglika w puszce.
Ciekawostką jest pomoc władz Stanów Zjednoczonych rodzinie Ben (Bin) Ladena w opuszczeniu kraju.
Kolejna kwestia warta uwagi - ukrywanie filmów z kamer w okolicy Pentagonu, gdzie rzekomo uderzył samolot pasażerski. Gdyby tak było auta poruszające się pobliską autostradą zostałyby zdmuchnięte falą uderzeniową z silników odrzutowych. Największe prawdopodobieństwo, że uderzył w Pentagon samolot wojskowy, np. F-16. Zresztą jakoś ciężko im było na miejscu odnaleźć szczątków maszyny :) Samolot pasażerski to jednak duża konstrukcja, a na pewno Boeing 747.
Tyle o zamachach 11 września.. mógłbym jeszcze długo wymieniać różne opinie, dowody itp..

Feniks pisze, że gdyby film mówił o faktach, zostałby zdjęty. Właśnie zdjęcie go z wizji, czy zablokowanie go w sieci byłoby dowodem przyznania się Amerykanów do przyłożenia ręki do zamachów. Jak było ze strefą 51 w Nevadzie? Właśnie.. Amerykanie nauczeni błędami z blokowania wtedy informacji obecne nie komentują. Bo to ani nie potwierdza ani nie zaprzecza informacjom, który coraz wyciekają do opinii publicznej poprzez Internet.

Co do ataków na własne społeczeństwo - podobnie zrobili Rosjanie napuszczając separatystów czeczeńskich na Teatr na Dubrovce i pomagając w zajęciu szkoły w Biesłanie. Łatwo sterować ludźmi trzymającymi się swojej jedynej i słusznej ideologii. Przykład sukcesów o. Rydzyka, który masy fanatycznych katolików potrafił zorganizować dla własnych celów. Ludzie owładnięci maniakalną wiarą w coś tam wpadają w pułapkę swego fanatyzmu, nie dostrzegając, że są "wkręcani".. Dowodem na to np. w Rosji fakt rozwalenia wszystkich terrorystów w teatrze jak i w szkole oraz udział wojskowych w podłożeniu materiałów wybuchowych w biesłańskiej szkole - w ten sposób Rosjanie zlikwidowali dowody ich udziału w tych makabrycznych wydarzeniach.
Sterując nimi poprzez swoich podstawionych ludzi w ich szeregach doprowadzono do kolejnej wojny czeczeńskiej, której potrzebował Putin przy swojej reelekcji. Ale nie o tym chciałem..

Kontynuując..


Mój ś.p. pradziadek, był członkiem Loży Masońskiej dlatego też żywo interesuję się tą organizacją.
Mogę powiedzieć, że powołano neo-lożę w Genewie, która skupia ludzi bardzo wpływowych.

W Polsce bodajże Bronisław Geremek posiadał najwyższy stopień wtajemniczenia w Loży Masońskiej. Przyjrzyjcie się jaką estymą cieszy się za granicą, jak broniono go w Parlamencie Europejskim, gdy PiS chciał odebrać mu mandat europosła.

Gustaw Herling Grudziński w jednym ze swoich opowiadań z początku lat osiemdziesiątych ( nie pamiętam dokładnie) opisał pożar Kaplicy Sykstyńskiej.
Taki pożar miał miejsce w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Były poszlaki wskazujące na podpalenie.
Kolejna rzecz a propos G HG - napisał też opowiadanie o znajomym, będącym członkiem loży, który z powodu bodajże zdrady Loży zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Kurcze.. jestem w szpitalu i nie mogę Wam napisać szczegółów, tzn. tytułów, cytatów.. ani linków do filmów.

Symbole masońskie? Proszę bardzo. W Polsce: Nowy Sącz - masa budynków ma w cokołach masę ich symboli. Podobnie ma się niezrozumiałe z punktu widzenia logiki zainteresowanie Pułtuskiem inwestorów.. Też nie posiadam tu dokładnych informacji i źródeł - jeśli ktoś chce, niech poszuka.

Będąc w Pradze, w Czechach na Hradzie przy Katedrze Św. Wita stoi kolumna.. Miniaturka tej, która znajduje się na jednodolarowym banknocie przedstawiająca kolumnę-ostrosłup stojący przed budynkiem, w którym przechowywana jest Deklaracja Niepodległości (zalecam obejrzenie Skarbu Narodów z N. Cagem). Tutaj znów wybaczcie - ten budynek to Kapitol?

W samej Katedrze Św. Wita w Pradze jest masa symboli, którymi posługiwali się Masoni, wywodzące się z czasów pogańskich. Długo by o tym pisać..
W Wielkiej Brytanii kandydat na członka Izby Gmin składa oświadczenie, taki jakby odpowiednik naszej lustracji, że należy bądź nie, do Loży :)..

Idźmy dalej..

Religia. temat bardzo ważki, ale trzeba o tym mówić i zdjąć tabu.


Katolicyzm, Chrześcijaństwo to nic innego jak kolejna ewolucja starych wierzeń, które my obecnie nazywamy pogańskimi, Poganami nazywano pierwszych chrześcijan, którzy nie podzielali rzymskiego politeizmu. Nie zapominajcie o tym.
Obecnie panuje moda na monoteizm: patrz: buddyzm, chrześcijaństwo, islam.

Każdy w coś wierzy. Nawet ateista - wierzy, że Boga nie ma :). To też jakaś wiara.

Faktem, jest że na świecie powstały ładnie nazywane Korporacje Trans Narodowe w skrócie KTNy. Pisałem o nich pracę zaliczeniową z Globalizacji. Ich majątek przekracza wielokrotnie majątki większości państw. Naturalnie zarządzane są przez wąskie grona osób. Więc słusznym staje się teza, że światem rządzi wąska grupa osób. Można to podważać, ale...
Ja to zawsze tłumaczę w ten sposób: np. Zeno pracuje dla Firmy X, a firma X jest członkiem holdingu informatycznego należącego do V, V natomiast jest spółką zależną od np. Mobiusa, potentata giełdowego. Mobius jest właścicielem spółki np. Coca Cola, z kolegi Coca Cola jest włascicielem spółki Kropla Beskidu, a ta z kolei jest włascicielem firmy zajmującej się księgowoscia Z, w której pracuje Mama Zena.

Co z tego wynika?

Ano dla przeciętnego Kowalskiego tyle, że Zeno pracuje u kogoś tam w firmie i pisze programy, a Mama Zena pracuje dla zupełnie kogoś innego..
A tu zonk, bo finalnie pracują dla tego samego człowieka:).. i taka piramida w obecnej rzeczywistości, globalizacji jest bardzo prawdopodobna, ale mało kto orientuje się w tych powiązaniach światowych gospodarek, kapitałów, koncernów i ludzi. Można wyłapać pojedyncze powiązania.

Gdy obejrzę ten filmik.. właśnie się ładuje.. zapewne coś jeszcze napiszę.


Co do dyskusji o kurach i mózgach.. Cóż.. jak napisał Michał... zgadzam się z tym :wink:
raz, że to OT, dwa cóż.. tak jak napisał Michał Mistrzunio..

dobra. zabieram się za oglądanie filmu

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 14 lis 2007, 15:11

no to Kacper.. ja czekam na Twoje wrażenia po filmie :-)

---edit---
Kacper pisze:ukrywanie filmów z kamer w okolicy Pentagonu, gdzie rzekomo uderzył samolot pasażerski. Gdyby tak było auta poruszające się pobliską autostradą zostałyby zdmuchnięte falą uderzeniową z silników odrzutowych. Największe prawdopodobieństwo, że uderzył w Pentagon samolot wojskowy, np. F-16. Zresztą jakoś ciężko im było na miejscu odnaleźć szczątków maszyny :) Samolot pasażerski to jednak duża konstrukcja, a na pewno Boeing 747.
nie wiem czy widziałeś... ten film http://video.google.com/videoplay?docid ... 90&q=loose
jak nie to go w wolnej chwili oglądnij ;-)

Kacper

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Kacper » 14 lis 2007, 16:15

obejrzałem.. zbiera w części drugiej i trzeciej to co wiedziałem.. Pierwsza o religii tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jednak religie służą do kontrolowania ludzi.


a propos ostatniej kwestii poruszonej w filmie: totalnej kontroli przy zastosowaniu chipów: jest to prawda..

Koncepcja Amero zauważcie zaczyna być realna.. Wartość dolara sukcesywnie spada wobec wszystkich walut na świecie. A w jakim celu i dlaczego?

Po to, by wprowadzić nową silną walutę.. to czekamy na Amero.

tak, tak.. wielu teraz może zarzucić mi wiarę w spisek światowy, ale coś jest na rzeczy.. Ale nie znając faktów możemy tylko gdybać. Najgorsze w tym wszystkim, że nie widzę możliwości zapobieżeniu temu co nieuniknione..

Rok 1984 Orwella zbliża się i nie jest to jakieś dramatyzowanie ale fakt.

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Mama Juleczki » 14 lis 2007, 16:36

Kacper pisze:Najgorsze w tym wszystkim, że nie widzę możliwości zapobieżeniu temu co nieuniknione..
Jesteśmy bądź co bądź tylko pionkami.
Kacper pisze:wielu teraz może zarzucić mi wiarę w spisek światowy,
To chyba nigdy nie było specjalną tajemnicą, jeśli już, to raczej Poliszynela :wink:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: kasieek99 » 15 lis 2007, 13:30

Zenobius pisze:kasieek99 napisał/a:
nie chce mi sie w to wierzyc, tylko z jednego powodu, jest to dla mnie zbyt okrutne zeby mogło byc prawdzwe.

Dzialo sie juz na swiecie wiele okrutniejszych rzeczy ;-)
z pewnoscia to racja,jednakze sama mysl o ludobojstwie, nie chodzi nawet o to,ze wlasnych obywateli,ale ludzi w ogole jest dla mnie niewyobrazalna. w sensie rozmaru okrucienstwa i to bez znaczenia czy doszlo do tego w u.s.a czy podczas II wojny swiatowej czy w afrykanskim panstwie,o ktorym nikt nidy nie słyszał.
Zenobius pisze:kasieek99 napisał/a:
tak jak napisał tom-as potrafia ja wykorzystac w odpowiedni sposób.

Z zupelnie innej strony, to jesc dosc imponujace, ze ktos potrafi tak sie wpasowac :-)
tego nie zrozumialam wogole :)
Zenobius pisze:Ja tam mam nadzieje, ze czlowiek zacznie w niedlugim czasie zyc jakies 100-200 lat, a nie 70-90.
Wtedy moze bardziej bysmy dbali o nasza planete ;-)
idealista :) aczkolwiek z calego serca ci zycze abys tyle wlasnie zył :) jednakze obserwujac to co sie dzieje i to co ludzie "robia" w celu ratowania planety, wydaje mi sie, ze srednia wieku umierania zamiast wzrosnac - spadnie.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: tom-as » 15 lis 2007, 14:20

Kacper pisze:a propos ostatniej kwestii poruszonej w filmie: totalnej kontroli przy zastosowaniu chipów: jest to prawda..
to ja takie coś pozwole sobie wstawić
Każdy człowiek będzie musiał posiadać Numer Bestii aby móc kupić lub sprzedać
Bestia z Apokalipsy już istnieje i znajduje sie w stolicy Belgii-Brukseli. Jest to gigantyczny komputer zdolny do samoprogramowania się. „Każdy mieszkanieć Ziemi otrzyma swój indywidualny numer składający sie z trzech liczb sześcio-cyfrowych – 666"
całość tutaj (czytajcie cały tamtejszy wątek.. nie tylko pierwszy post): http://www.paranormalne.pl/index.php?sh ... =2500&st=0

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: fairy » 15 lis 2007, 19:01

obejrzalam film z cala rodzinka. na pewno zrobil na mnie duze wrazenie. na poczatku ciagle sobie myslalam, ze to niesamowite, ze tyle rzeczy mi uswiadamiaja, ktorych nie wiedzialam. Jesli to prawda(odnosnie czesci pierwszej) to na prawde burzy podstawe wiary, gdyz jesli cos podobnego bylo wymyslane juz dziesiatki razy to czemu akurat mamy wierzyc, ze chrzescijanstwo jest ta jedyna sluszna droga? odnosnie zamachow i czesci 2 iej to wiele podobnych rzeczy juz slyszalam i na pewno cos w tym jest. czesto nawet nie uswiadamiamy sobie, co ludzie potrafia zrobic dla wladzy, zastraszenia(a co za tym idzie dyscypliny) i oczywiscie pieniedzy. trzecia czesc tez mna wstrzasnela, obrzydliwi sa niektorzy(ot, krotka refleksja). pozniej po przemysleniu tego stwierdzilam jednak, ze to wyglada mi na spiskowa teorie dziejow, na 100% bylo wiele naciagania i nieprawdy, co nie oznacza, ze nie moze byc tak jak tam mowia. postaram sie chociaz czesc tych faktow zweryfikowac :) pozdrawiam
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Behemot(ka) » 16 lis 2007, 09:11

Wszystkiemu winni zi źli, głupi, zacofani Amerykanie. Tak, to oni chcieli zniszczyć ten piękny system komunistyczny. To ONI napadają na biednych Arabów i wyrzynają ich zamiast pozwolić szyitom i sunnitom to zrobić nawzajem. To oni utrzymują fabryki niewolników w Chinach. To Oni depczą po dnie oceanu i wywołują tsunami. To Oni mają czelność czerpania z dobrobytu kapitalizmu.Wstrętne diabły sąwszędzie :evil2: Boję się otwierać lodówkę :wooo:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: Raysha » 16 lis 2007, 10:12

panna-m, yyy chciałaś coś zasugerować ?
Bo jeśli to co ja myślę to to lekka przesada ;]

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: film Zeitgeist i nie tylko

Post autor: kasieek99 » 16 lis 2007, 11:54

panna-m pisze:Wszystkiemu winni zi źli, głupi, zacofani Amerykanie. Tak, to oni chcieli zniszczyć ten piękny system komunistyczny. To ONI napadają na biednych Arabów i wyrzynają ich zamiast pozwolić szyitom i sunnitom to zrobić nawzajem. To oni utrzymują fabryki niewolników w Chinach. To Oni depczą po dnie oceanu i wywołują tsunami. To Oni mają czelność czerpania z dobrobytu kapitalizmu.Wstrętne diabły sąwszędzie :evil2: Boję się otwierać lodówkę :wooo:
jeszcze ruscy

:lol:
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”