seriale

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: seriale

Post autor: Jac » 18 gru 2017, 14:12

Właśnie skończyłem oglądać ostatni sezon One Tree Hill i mogę powiedzieć, że jest to zdecydowanie numer 1 w moim rankingu serialowym. Choć oczywiście ilość przygód i problemów z którymi borykają się bohaterowie serialu, a także mnogość pojawiających się w ciągu wszystkich sezonów przybranych rodziców, biologicznych rodziców, sióstr, dzieci, itp. starczyłaby na kilka pokoleń zwykłych ludzi, to jest to historia, która mogłaby zdarzyć się naprawdę. Życie serialowych postaci wcale nie jest usłane różami. Mają swoje problemy, muszą dokonywać ważnych wyborów, nieraz wybierać między lojalnością a własnymi interesami (z reguły wybierają lojalność). I to właśnie jest dla mnie pięknem tej historii: podkreślanie, że najważniejsza jest rodzina, miłość, przyjaźń.
Gdzieś na początku tego wątku padło pytanie o wczuwanie się i utożsamianie się z postaciami z seriali. Ja widzę w OTH jedną postać podobną do mnie :) Widzę tam również dwie idealne żony :)
Poza OTH wysoko na mojej liście są (kolejność przypadkowa):
Strażnik Teksasu, Drużyna A, Airwolf, Kroniki Sary Connor, Czterdziestolatek, Czterej pancerni i pies, Dempsey i Makepeace, Cudowne lata, Północ-południe

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: seriale

Post autor: Noelia » 29 maja 2018, 11:06

My aktualnie oglądamy The Crossing, czyli Przeprawę.
Serial Sci-Fi, z tego roku (2018), sezon 1 jeszcze się nie skończył.
Póki co jest ok, wciągnął nas, interesująca fabuła.
Teraz jest tyle fenomenalnych seriali na tych wszystkich platformach i serwisach, ten nie wyróżnia się jakoś szczególnie, ale przyjemnie się go ogląda, więc nie przerywamy :D
Ciekawa jestem, jaki będzie finał tej historii.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: seriale

Post autor: BlackRose » 22 cze 2018, 11:08

O muszę znaleźć ten the crossing, gdzie oglądaliście? Ja aktualnie jestem w trakcie Kobiet mafii, teraz lecą , fajny serial a te niektóre sceny haha 😂😂😂

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: Anette28 » 03 lip 2018, 23:59

ja to ostatnio z nudów oglądam Cesarzową Ki, całkiem lekki serial
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: seriale

Post autor: mosterdziej » 05 lip 2018, 19:51

Dopiero co skończyłem drugą serię Westworld, a ostatnio na tapecie najnowszy sezon The Affair, Killing Eve i od poniedziałku Sharp Objects z Amy Adams. ;)

Ogolnie przez problemy z oczami zrobiły mi się takie zaległości, że hej. Lista się nie kończy. :E

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: seriale

Post autor: Noelia » 11 paź 2018, 09:21

BlackRose pisze:
22 cze 2018, 11:08
O muszę znaleźć ten the crossing, gdzie oglądaliście?
Nie wiem, jakim cudem, ale dopiero teraz przeczytałam to pytanie do mnie :oops:
The Crossing oglądaliśmy na Showmaxie albo za darmo na Kodi ;)
BlackRose pisze:
22 cze 2018, 11:08
Ja aktualnie jestem w trakcie Kobiet mafii, teraz lecą , fajny serial a te niektóre sceny haha 😂😂😂
Serial "Kobiety mafii" też oglądaliśmy, ale wiele miesięcy temu i już tak dokładnie nie pamiętam wszystkich scen, ale niektóre to faktycznie :smiech:, np. scena zatrzymania przez policję podczas seksu na stole bilardowym :lol:, ponoć faktycznie tak było.
Chociaż pierwsza scena serialu też jest niby na faktach, a tak naprawdę to znana "urban legend".
Taka legenda krążyła również w moich wiejskich okolicach - że niby kiedyś para młodych ludzi przechodziła przez tory w niedozwolonym miejscu, wpadli pod pędzący pociąg, chłopakowi ucięło głowę, a dziewczynie stopy, przyjechała pomoc, a dziewczyna nie dała się oderwać, bo cały czas przykładała tę odciętą głowę do tułowia, żeby się zrosła z powrotem, a potem próbowała w takim szoku uciec i jakiś kawałek jej się udało na tych krwawiących kikutach nóg :shock:
Rodzice opowiadali to nastolatkom ku przestrodze, aż z plotki zrobił się fakt.

A aktualnie oglądam serial Pułapka na TVN i jak najbardziej polecam!
Zaczęłam oglądać ze względu na Kuleszę, która wg mnie jest bezbłędna.
Stwierdziłam, że na pewno nie wybrałaby jakiegoś durnego, nudnego, przewidywalnego scenariusza.
I nie myliłam się, naprawdę dobry serial :tak:
Przynajmniej na razie.
W najbliższą niedzielę 6 odcinek - zobaczymy, czy będzie trzymał poziom.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Cudaczka18
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2018, 16:36
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Re: seriale

Post autor: Cudaczka18 » 11 paź 2018, 11:57

O! Ja też zaczęłam oglądać Pułapkę i w stu procentach się zgadzam :D Kulesza świetna i wciągnęłam się od razu. I muzyka mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: seriale

Post autor: Noelia » 13 paź 2018, 20:24

Cudaczka18 pisze:
11 paź 2018, 11:57
O! Ja też zaczęłam oglądać Pułapkę i w stu procentach się zgadzam :D Kulesza świetna i wciągnęłam się od razu. I muzyka mi się podoba :)
Właśnie, zapomniałam wspomnieć o muzyce z serialu.
Atanas Valkov jest genialny, mistrzostwo.
Znam go z fantastycznych Legend Polskich na YouTube - ten cover zalinkowałam kiedyś w jakimś wątku muzycznym:
Jaskółka uwięziona - Cover. Atanas Valkov&Georgina Tarasiuk. Legendy Polskie
Świetny soundtrack skomponował też do filmu "W spirali" - akurat ten film nie przypadł mi do gustu, ale muzyka fenomenalna, uwielbiam takie klimaty :w00t:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Kocianna
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:19
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
miasto: Kielce

Re: seriale

Post autor: Kocianna » 13 paź 2018, 23:16

Najlepsze wg mnie seriale:
1. Battlestar Galactica
2. Gwiezdne wrota
3. The Nick (o początkach chirurgii!)
4. Allo, allo
5. Gra o tron
6. Co ludzie powiedzą
7. Wataha
Kolejność nieprzypadkowa 😀

No i właściwie to jeszcze Downtown Abbey był fajny, i Wikingowie... dużo tego się w sumie obejrzało 😜 rekordy padały przy nr 1, potrafiliśmy oglądać do 3 w nocy a rano do pracy 😂 ale nie dało się oderwać 😀

Awatar użytkownika
Miras
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2018, 04:53
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Sulęcin

Re: seriale

Post autor: Miras » 14 paź 2018, 12:31

Most nad sundem , Forbrydelsen szwedzkie kino oraz Broadchurch , The Frankenstein Chronicles

szocik
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2020, 17:22
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: szocik » 24 sie 2020, 12:02

RAIN ,ale nie polecam, nudny

kamilos22
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2021, 11:42
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: seriale

Post autor: kamilos22 » 26 paź 2021, 11:46

Ja najlepsze seriale na netflix znalazłem tutaj https://taniepremium.pl/blog/, Dodatkowo mają fajne ceny w swoim sklepie

dorka84
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 11 wrz 2021, 20:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Ostróda

Re: seriale

Post autor: dorka84 » 30 paź 2021, 20:19

Uwielbiam :
Przystanek Alaska
Miasteczko Twin Peaks
Scarlett
Miodowe Lata
Prawo Agaty
Magda M
Chyłka.

Yoshi
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2022, 01:06
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: seriale

Post autor: Yoshi » 11 maja 2022, 01:19

Ostatnio nei mam co oglądać, łącznie z przejrzanymim bajkami z dzieciństwa jak Dragon Ball
Uwielbiam SUpernatural, ale widziałem juz dwa razy, Expanse nie ma, niedługo wychodzi Kenobi i może nadal utrzymają poziom (choć przy Boba Fecie spadł). Brakuje mi dobrych seriali fantasy/sf

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”