co ciekawego w kinie??

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Bizonik » 23 gru 2016, 08:55

patkaas pisze:
Bizonik pisze:toż to jest gwóźdz do trumny Gwiezdnych Wojen
co Ty mówisz! chyba nie jesteś prawdziwym fanem GW :mrgreen: Łotr zdecydowanie zachował klimat poprzednich części, od których wszystko się zaczęło :)

tak btw. ciekawa kolejność tworzenia :twisted:

Obrazek
Ups sorki z prawdziwym fanem GW się nie dyskutuje on wie lepiej:)
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: patkaas » 23 gru 2016, 10:22

Jacekx, bardziej chodziło mi o Gwiezdne wojny na tym obrazku (i to nie jest moja "drabinka" - znalezione w internecie). Tamte były przy okazji. O sprawach informatycznych tu nie dyskutujemy :)

W kwestii kina to aktualnie wyczekuję nowych Piratów z Karaibów :roll:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Kinia87 » 23 gru 2016, 20:30

W planach na 2017 mam obejrzeć:

- Pasażerowie
- Assassin's Creed
- Resident Evil
-- Lego Batman :kox:
- Maria Skłodowska-Curie
- Wonder Women
- Minionki :mrgreen:
oraz
- Ciemniejsza Strona Greya :twisted: :twisted:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Anonymous_13ece955

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Anonymous_13ece955 » 23 gru 2016, 20:57

zacnie Kinia87 :twisted:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Jacekx » 23 gru 2016, 21:05

patkaas pisze:Jacekx, bardziej chodziło mi o Gwiezdne wojny na tym obrazku (i to nie jest moja "drabinka" - znalezione w internecie). Tamte były przy okazji. O sprawach informatycznych tu nie dyskutujemy :)

W kwestii kina to aktualnie wyczekuję nowych Piratów z Karaibów :roll:
OK...

Anonymous_13ece955

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Anonymous_13ece955 » 04 sty 2017, 22:23

napisałam o tym w wątku o sierciuchach:

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 397#424397

ale grzechem byłoby nie wspomnieć oficjalnie tutaj-> w styczniu wchodzi film oparty na prawdziwej historii, którą miałam zaszczyt widzieć na własne oczy.

"Niezwykła, poruszająca historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka Jamesa Bowena, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. Rudy, pewny siebie, chadzający (jak to kot) własnymi ścieżkami, niezależny, chimeryczny kot o najbardziej zwykłym imieniu - Bob. Ale to wszystko, co jest w nim zwykłego."


zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=RrEyH8534hs

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Noelia » 29 wrz 2017, 09:08

Idziemy dzisiaj ze znajomymi na ten Botoks, czyli niby "lekarski Pitbull uderzający w polską służbę zdrowia" :neutral: - ciekawe, ale zerknęłam w necie, że recenzje póki co niezbyt przychylne, delikatnie mówiąc :lol:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Lolcia_Karolcia » 29 wrz 2017, 09:31

Koniecznie napisz tutaj swoją opinię :mrgreen:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Noelia » 29 wrz 2017, 09:41

Lolcia_Karolcia pisze:Koniecznie napisz tutaj swoją opinię :mrgreen:
Ok :)
Wiadomo, że nie jest to jakieś ambitne kino, tylko rozrywka ;)
A ciekawe, co Colitis męża powie na popcorn (?) :neutral: :lol:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: S_Gosia » 30 wrz 2017, 15:51

Noelia pisze:
Lolcia_Karolcia pisze: A ciekawe, co Colitis męża powie na popcorn (?) :neutral: :lol:
Oj może się zdenerwować ;)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Noelia » 02 paź 2017, 16:00

S_Gosia pisze:Oj może się zdenerwować
A jakimś cudem nie wkurzył się, łaskawy był i niech mu będą dzięki ;)
Lolcia_Karolcia pisze:Koniecznie napisz tutaj swoją opinię
Mam...mieszane uczucia, ale moim zdaniem jak najbardziej warto ten film zobaczyć.
Jest mocny, ale jednocześnie rozrywkowy - czyli czarny humor, a my np. taki uwielbiamy :cool:

Ale niektóre sceny są tak przesadzone i groteskowe, że nie do końca wiadomo, jak je odczytać i jak zareagować :lol:
Twórcy twierdzą, że wszystkie sytuacje wydarzyły się naprawdę, są oparte na faktach i "z życia wzięte".
To bardzo możliwe, ale część wydarzeń jest na pewno mocno wyolbrzymiona i przerysowana.

Kilka osób zrezygnowało jakoś po 15 minutach, byli zniesmaczeni scenami porodowo-aborcyjnymi - może myśleli, że idą na film o botoksie wstrzykiwanym w czoło? :lol:
Ale było też mnóstwo scen mega zabawnych, np. sprawdzanie płodności u urologa (nie chcę zdradzać spoilerów ;)) - cała sala dosłownie płakała ze śmiechu, dawno czegoś takiego nie widziałam w kinie .
Jeśli taka sytuacja faktycznie miała kiedyś miejsce w rzeczywistości i to w Polsce, to leżę :lol: - ale trochę ciężko mi w to uwierzyć ;)

I cieszę się, że pokazali "dziwne i nie na miejscu" zachowania niektórych ginekologów oraz patologiczne scenki na porodówkach - z tym niestety zetknęłam się w realu - i skutek jest taki, że nigdy w życiu nie pójdę do ginekologa - młodego faceta (o czym już nawet kiedyś pisałam na forum), a jeśli czeka mnie w przyszłości kolejny poród - to zrobię wszystko, żeby odbył się w domu, a nie w szpitalu.

Ten film to "przesadzona rozrywka dla mas", ale jednak trochę przeraża...
Wkleję jeden popularny komentarz z filmwebu - niestety trudno mi się z tym nie zgodzić:
Pewne rzeczy są wyolbrzymione ale to SĄ sceny z życia wzięte. On opowiada o wydarzeniach o których wszyscy słyszeli i które się WYDARZYŁY, choć oczywiście nie w jednym szpitalu. A to amputacja złej nogi a to porażenie mózgowe w wyniku nieprawidłowo prowadzonego porodu, cały zestaw przedmiotów wkładanych sobie w tyłek czy "Grażynę" a to ktoś komuś biust spier..ł bo zamiast chirurgii plastycznej miał skończone garncarstwo, zmarło dziecko w wyniku zignorowania nieprawidłowego KTG, aborcje, zmuszanie lekarzy do pracy w zbyt dużej ilości godzin bez przerw, lekarz wyśmiewa w twarz zbyt niską łapówkę, ginekolog masujący łechtaczkę nastolatce podczas badania, cały przemysł farmaceutyczny z ich wymyślonymi chorobami i lekami z cukru pudru, sympozja lekarzy w Afryce, polecanie leków i aptek i inkasowanie za to prowizji, zakleszczona kobieta z psem, pijany lekarz.

Powiedz czego z tych rzeczy nie doświadczyli ludzie w polskiej służbie zdrowia?! Powiedz która z tych rzeczy nie jest prawdziwa. Albo żeś głupi albo mało wiesz jeszcze o życiu.
Te "wymyślone choroby" z reklam, cudowne suplementy diety z cukru pudru - haha, sama prawda! :lol:

A tak btw - film jest zdecydowanie pro-life (w sensie - przeciw aborcji), a jednocześnie pro-in vitro - a teoretycznie to się przecież wyklucza :mrgreen:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: eliszka » 03 paź 2017, 09:55

W zeszłym miesiącu wybrałam się do kina na "alibi.com"
Polecam. Fajna komedia. Można się pośmiać. Co prawda język francuski nie jest moim ulubionym i na początku trochę mi przeszkadzał, ale ogólnie film warty polecenia..

ewulaula
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:29
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: ewulaula » 03 paź 2017, 19:08

Po twojej recenzji jeszcze bardziej chce mi się iść na ten film :D Co prawda czekam aż w kinach się trochę rozluźni

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Bizonik » 03 paź 2017, 20:56

Oglądałem „Botox” trudny i brutalny film ale idealnie ukazuje ciemną strefe medycyny
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Orzelek » 05 paź 2017, 14:35

Botoks

Na samym początku info "Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami". Domyślam się, że efektem inspiracji były głównie wątki stricte medyczne. Wątki związkowo - miłosne były raczej rezultatem wyobraźni scenarzysty. Fakt, w wielu momentach widz "dostałem w twarz" nie mogąc wyjść z podziwu, że coś mogło mieć miejsce w rzeczywistości. Minusem jest długość filmu (ponad 2 h 15 min bez reklam) .

Najlepsza była wizyta w aptece, w aspekcie prezerwatywy , a dżem :lol:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”