co ciekawego w kinie??

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Jacekx » 09 paź 2016, 15:47

Jacekx pisze:
Post Wysłany: 29-03-2016

A ja wczoraj poryczałem :smutny: się na filmie USA w naszej TV...

Filmie w którym brat bliźniak staruszek o dwóch laskach jedzie na kosiarce z przyczepą do brata przez kilka stanów parę miesięcy by z nim się pogodzić
i spędzić czas razem pod gwiazdami jak to było w dzieciństwie...
a dzisiaj poszukałem w Internecie i znalazłem nazwę filmu
oraz krótką informację o nim.
Film nazywa się Prosta historia(1999) The Straight Story w reżyserii Davida Lyncha.
W roli głównej Richard Farnsworth. Genialna rola przy czym nie widziałem gdy oglądałem film, że w czasie kręcenia filmu Aktor był chory na nieuleczalną chorobę ...
Wśród mądrych zdań z tego tego filmu jest np takie : ... najgorsze na starość...jest to, że pamięta się młodość :smutny: :wink:
www. Filmweb pisze:
Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem. Nie rozmawiał z nim od ponad dziesięciu lat ...
http://www.filmweb.pl/film/Prosta+histo ... -821/descs

a nawet znalazłem dostęp do Prosta historia(1999) na You Toube pod tą nazwą...

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: alate » 10 paź 2016, 21:51

jutro idę na "Wołyń". Mam nadzieję się nie zawieść, uwielbiam ten bezpardonowy realizm Smarzowskiego
Crohn ? Z tym da się żyć !

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: martt1608 » 11 paź 2016, 10:52

ja ide jutro na "dziewczyna z pociągu". jestem mega ciekawa. Ostatnio po przeczytaniu książki "zanim się pojawiłeś" która dosłownie trafiła w moje serce, film mnie rozczarował. Dlatego jestem ciekawa jak będzie teraz :-)
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

Awatar użytkownika
jarrino
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2016, 15:43
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: jarrino » 05 gru 2016, 12:13

I jak ten film martt1608? Bo opinie na filmweb średnie, przeważają, że nudny film i pokręcony. Pewnie i tak obejrzę, ale wolę wiedzieć czy nastawiać się na coś marnego czy jednak lepszego ;)

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: martt1608 » 05 gru 2016, 12:26

jarrino pisze:I jak ten film martt1608? Bo opinie na filmweb średnie, przeważają, że nudny film i pokręcony. Pewnie i tak obejrzę, ale wolę wiedzieć czy nastawiać się na coś marnego czy jednak lepszego ;)
Mi się nie spodobał niestety. Czytałam książkę i wciągnęłam ją w jedną noc :D Natomiast film był nudny, gdyby nie to że musiałam skupić się na napisach pewnie bym zasnęła.
Ale to tylko moja opinia . Nie wiem jaka by była gdybym nie przeczytała książki wcześniej..
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: kalka_96 » 05 gru 2016, 17:39

''Pitbull. Niebezpieczne kobiety''
Polecam :mrgreen:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: patkaas » 05 gru 2016, 19:40

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Polecam fanom świata Harrego Pottera, dużo powiązań można się dopatrzeć :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Anonymous_13ece955 » 05 gru 2016, 21:12

patkaas, oglądałam niedawno, coś wspaniałego! a przyznam, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona. jako konserwatywny pottermaniak, uznałam, że to naciągane cuś, zrobione dla wyciśnięcia resztek kasy z pottermanii.
poszłabym drugi raz, naprawdę mnie wzruszyło.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Kinia87 » 06 gru 2016, 20:13

patkaas pisze:Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Polecam fanom świata Harrego Pottera, dużo powiązań można się dopatrzeć :)
Nie wiem czemu (mimo, że jestem fanką Harrego) nie mam ochoty na obejrzenie tegoż filmu...może trailer, może to, że nie ma "starego składu". Jak dla mnnie mogli stworzyć film o rodzicach Harrego Pottera :wink: :wink:

Ja mam w planach obejrzenie "Underworld" :kox:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: patkaas » 06 gru 2016, 21:22

Ja polecam bardzo, osobiście się nie zawiodłam :) Myślę, że przyrównać ten film można do Hobbita, który również wyszedł później, a przedstawiał historię sprzed Władcy pierścieni. Tym bardziej, że "Fantastyczne zwierzęta" są ewidentnie powiązane z Harrym. Kolejne części będą przedstawiać lata bodajże 1926-1945 - są to daty nie bez powodu. Te lata to narodziny i zakończenie Hogwartu przez Voldemorta. Myślę, że furtka jest otwarta i kto wie, może przedstawią życie Toma Riddle'a ;)

Jeśli ktoś Fantastyczne zwierzęta już obejrzał, to polecam przeczytanie wnikliwego artykułu odnośnie powiązań z Harrym Potterem. A kto nie, to lepiej najpierw zobaczyć film i nie robić sobie spoilerów :)
https://naekranie.pl/artykuly/fantastyc ... woju-serii
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: alex0101 » 06 gru 2016, 22:24

Ja czekam na pokazanie relacji Dumbledora z Grindelwaldem. Ale bez żadnego omijania wątku miłosnego i chowania niewygodnych faktów pod dywan :twisted:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: patkaas » 22 gru 2016, 10:51

Polecam nowe Gwiezdne wojny czyli Łotr 1 :) Film lepszy niż samo Przebudzenie mocy :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Bizonik » 22 gru 2016, 21:57

patkaas pisze:Polecam nowe Gwiezdne wojny czyli Łotr 1 :) Film lepszy niż samo Przebudzenie mocy :)
toż to jest gwóźdz do trumny Gwiezdnych Wojen i George’a Lucasa. eden z niewielu filmów na których udał mi się usnąc:)
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: patkaas » 22 gru 2016, 22:11

Bizonik pisze:toż to jest gwóźdz do trumny Gwiezdnych Wojen
co Ty mówisz! chyba nie jesteś prawdziwym fanem GW :mrgreen: Łotr zdecydowanie zachował klimat poprzednich części, od których wszystko się zaczęło :)

tak btw. ciekawa kolejność tworzenia :twisted:

Obrazek
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Jacekx » 22 gru 2016, 23:21

patkaas pisze:
Bizonik pisze:toż to jest gwóźdz do trumny Gwiezdnych Wojen
co Ty mówisz! chyba nie jesteś prawdziwym fanem GW :mrgreen: Łotr zdecydowanie zachował klimat poprzednich części, od których wszystko się zaczęło :)

tak btw. ciekawa kolejność tworzenia :twisted:

...
Co chcesz tymi obrazkami udowodnić szczególnie przykładem Windowsa ciekawi mnie to jako Informatyka z wykształcenia i parę lat praktyka ( dokładnie 19 lat)

Bo tak naprawdę to na początku komputera osobistego był Unix
a nie MS Windows
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unix
a z Windowsów Microsoftu najbardziej udane moim zdaniem to pierwsze wersje MS Windows Nt 4.0; NT 5.0; 5.1 ( XP)
poczytaj sama jak chcesz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_NT
https://pl.wikipedia.org/wiki/OS/2

Twoja drabinka jest ciut nieścisła... poprawna raczej taka jaka jest poniżej ...

a) Dos ; Ms Windows 3.11 - MS Windows 95 ( Windows Chicago ) - MS Windows98 - MS Windows Milenium

b) Os2 - MS Windows NT 3,15 - MS Windows 4.0- MS Windows 5.0 (Windows 2000) - MS Windows 5,1 (XP)- MS Winodws 6.0 (Vista) - MS Windows 7.0 - MS Windows 8.0 - MS Windows 10.0

a przed Os2 był Unix :idea:

Zaś Bill Gates ...to można przypisać mu autorstwo języka interpretowanego Basica a także systemu plików FAT 16 zaś Windows tworzyło wielu...informatyków.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”