co ciekawego w kinie??

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 27 lis 2013, 09:36

Patryśka pisze:Czy to prawda, że w Igrzyskach Śmierci jest dubbing?
Nie ma dubingu. Do tej pory C+, wyemitował wersję z lektorem, no i z oryginalną scieżką dzwiękową, do której oczywiście można wybrać napisy. :wink:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Patryśka » 27 lis 2013, 22:51

Gdzieś właśnie czytałam, że jest dubbing i się przeraziłam. Dzisiaj byłam na filmie i podobał mi się chociaż w końcówce trochę się pogubiłam. Dochodzę do wniosku, że warto jednak sięgnąć po książkę przed jej ekranizacją :) Ale film polecam jak najbardziej :)

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: sofijka » 28 lis 2013, 20:42

A był ktoś może na filmie Wyścig? Bardzo dobre opinie ma. Ciekawam jest opinii tych co widzieli :?:

McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 28 lis 2013, 22:03

Wygląda na dość ambitny film. Patrząc na obsadę, to fajerwerków brak. Natomiast sama fabuła wydaje się być zachęcająca do tego by to zobaczyć.
Oczywiście nie każdy lubi F1, a film jest gatunkiem sportowo-biograficznym opowiadającym o karierze bądź co bądź bardzo dobrego kierowcy F1 - Niki Lauda.
Można jeszcze dodć, że muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer (np.Gladiator).
Także film jak najbardziej można zobaczyć.

Margot
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2013, 14:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Margot » 01 gru 2013, 14:28

Ja też miałam wersję z napisami na Igrzyskach Śmierci, co byłam teraz. Poszłam na film ze względu na rodzeństwo, chłopaki chcieli, ale ja nie lubię tego rodzaju filmów. Pierwszej części nie oglądałam, a ta szału nie zrobiła.
Pozycjonowanie stron internetowych www.eyedesign.com.pl/pozycjonowanie, jest kluczowym zabiegiem w handlu internetowym. Zazwyczaj gwarantowany sukces daje, pojawianie  się naszej witryny na pierwszej stronie wyszukiwań, najważniejszych wyszukiwarek.  

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Baby » 01 gru 2013, 15:03

Egzistenz, ja też bym chciała :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 01 gru 2013, 15:14

Ale przecież to bajka jest :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: obyty.z.cu » 01 gru 2013, 15:45

różne świąteczne bajeczki, które lecą w tv
_________________
po tym sie poznaje święta :lol:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 01 gru 2013, 18:26

Egzistenz pisze:No i? :) Każdego roku przed świętami oglądam Renifera Rudolfa i Gwiazdkę Kubusia Puchatka :) i różne świąteczne bajeczki, które lecą w tv
No i nic. Ja też lubie sobie czasem poogladać :wink: Ale świątecznych to nie oglądam.

Obyty.z.cu pisze:po tym sie poznaje święta :lol:
Ta i może jeszcze po Home Alone, bez którego miliony ludzi nie wyobraża sobie świąt. :mrgreen:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: sofijka » 02 gru 2013, 22:01

McCarty, dzięki że napisałeś co nie co o Wyścigu :smile:

A propos Świąt - to rzeczywiście gdyby nie puścili Home Alone to można by się zastanawiać, czy to aby na pewno nastał ten czas :wink: .

Ostatnio, chyba też co roku, od jakiegoś czasu, puszczają też Love Actually i ta tradycja telewizyjna bardzo mi odpowiada, bo uwielbiam ten film - rewelacyjna obsada, humor, ciepło, świetny scenariusz, wielowątkowość, fajna ścieżka dźwiękowa - ten film nigdy mi się nie znudzi, mogę go oglądać co roku.

A propos animacji, też lubię i chętnie oglądam te dla starszego widza - np. Walc z Baszirem jest według mnie rewelacyjnym filmem, nie widziałam jeszcze Kongresu tego reżysera - ale się przymierzam zwłaszcza ze względu na sekwencję animowaną; z innych przychodzi mi do głowy - Gnijąca panna młoda - Tima Burtona - według mnie też bardzo fajna z burtonowskim klimatem

McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 03 gru 2013, 11:39

sofijka pisze:A propos Świąt - to rzeczywiście gdyby nie puścili Home Alone to można by się zastanawiać, czy to aby na pewno nastał ten czas :wink: .
Tak, w tym roku znowu po raz któryś tam, będą pokazywać Home Alone, a przecież nie dawno co leciał ten film (w obu częściach ) na Polsacie. No ile można?
sofijka pisze:A propos animacji, też lubię i chętnie oglądam te dla starszego widza - np. Walc z Baszirem jest według mnie rewelacyjnym filmem
Widziałem obydwa filmy, dla starszego widza? No, cóż może nie jestem starszym widzem, ale 18 lat mam skończone, to można oglądać :razz:

Operacja Argo, też bardzo dobry film, skoro już poruszasz tematykę wojny. I jak najbardziej zasłużony Oscar za najlepszy film w 2012 roku według mnie.

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: sofijka » 03 gru 2013, 18:15

McCarty pisze:Widziałem obydwa filmy, dla starszego widza? No, cóż może nie jestem starszym widzem, ale 18 lat mam skończone, to można oglądać
no miałam na myśli, że Walc z Baszirem to nie dla dzieci, w sumie słusznie starszy widz to dziwaczne określenie co najmniej :wink:

Operacji Argo nie widziałam, ale Ben Affleck ma w sumie opinię znacznie lepszego reżysera niż aktora. Ciężko mi powiedzieć, bo widziałam tylko z Jego dokonań reżyserskich Gdzie jesteś Amando? . W sumie całkiem niezły, ale bez jakichś fajerwerków według mnie.

McCarty, widzę że jesteś na bieżąco z filmami. Widziałeś Adwokata Ridleya Scotta? Jest tak zły jak złe ma opinie? Bo obsada, reżyser, scenarzysta - pierwsza klasa, no ale przecież w najlepszym składzie też można zrobić beznadziejny obraz.

McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 04 gru 2013, 11:29

sofijka Adwokat - Ridley'a Scotta to jest chyba najsłabszy film jaki zrobił (no może by się coś tam jeszcze znalazło). Sam reżyser oczywiscie bardzo dobry, szczególnie za takie filmy jak Gladiator, Hannibal czy Helikopter w ogniu, ale to każdy widział.
Natomiast ja nigdy nie powiem: polecam czy nie polecam, bo każdy musi sam zobaczyć.
widzę że jesteś na bieżąco z filmami
Jak mam czas i ochotę to oglądam :smile: , chodź nie jestem kinomanem. To sobie czasem włączę jakiś film, ale nie powiem jak jest nudny to nie mogę na to patrzeć i przełączam na inny film, albo idę spać. Lubię komedie, szczególnie tą klasykę z Louis de Funes (widziałem chyba wszystkie ważniejsze), albo Goście Goście też francuska komedia. Analogicznie do komedii, lubię też dramaty, no bo życie ogólnie to dramat jest. :smile:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: sofijka » 05 gru 2013, 00:30

Z filmów Ridleya Scotta, które widziałam dla mnie numerem jeden jest Łowca androidów.

Z wymienionych przez Ciebie McCarty, Gladiator i Helikpter w ogniu - owszem bardzo dobre, a Hannibal dla mnie akurat tak średnio.

Jeśli chodzi o de Funes'a to pamiętam jak w prehistorycznych czasach :wink: , bo to było dawno nie jestem w stanie dokładnie określić kiedy puszczali bodajże na dwójce cały cykl Jego filmów, najbardziej kojarzy mi się rzecz jasna z inspektorem Cruchot

Komedie, owszem, też bardzo lubię, szczególnie brytyjskie, z dramatami różnie - właśnie dlatego że życie dostarcza wielu dramatów i traum to często nie mam ochoty na to w kinie, ale jednym z moich ulubionych filmów jest dramat ( bo chyba do takiego gatunku ten film można zaliczyć lub no może film psychologiczny) - American Beauty.

Lubię dobre kino wielowątkowe - jak Amores perros; a no i wiele innych rzeczy lubię w kinie; na przykład uwielbiam filmy krótkometrażowe, jak tylko mogę i mam okazję chodzę na przeglądy krótkich metraży.

I bardzo polecam film Wyścig, jest bardzo dobry, sceny wyścigów montaż - bomba, postać Laudy świetna!

McCarty

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: McCarty » 05 gru 2013, 11:31

sofijka pisze:Jeśli chodzi o de Funes'a to pamiętam jak w prehistorycznych czasach :wink: , bo to było dawno nie jestem w stanie dokładnie określić kiedy puszczali bodajże na dwójce cały cykl Jego filmów
Tak na "dwójce" najczęściej puszczali, w niedzielne południa, ale były też emisje na innych kanałach, Polsat też miał kiedyś prawa do emisji, nawet Polonia 1, z zagranicznych pamiętam też Kabel 1. :smile:

Filmy, które można by zobaczyć w 2014 roku w kinie to: Paranormal Activity, Metro, Kamerdyner, Robocop :neutral: i pewnie dużo dużo innych by się znalazło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”