co ciekawego w TV ?

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 26 paź 2006, 20:07

tak jak w temacie. tu piszemy to co warto zobaczyc w najblizszym czasie w TV (najlepiej ogolnodostepnej, a nie HBO czy jakies inne) :)


to tyle wstepu... przechodzimy do konkretow


ja na dzis proponuje klasyczny wyciskacz łez pt. "Szkoła uczuć" (A Walk To Remember). Naprawde wzruszający (ile to ja litrow łez wylełem przez niego ;( ).
tv.wp.pl pisze:Wzruszająca i mądra opowieść o miłości nastolatków wkraczających w dorosłe życie. Landon Carter to zapatrzony w siebie, lekkomyślny przystojniak i szkolny gwiazdor. Gdy powoduje wypadek, za karę ma wystąpić w szkolnym przedstawieniu. Podczas przygotowań do jego wystawienia zakochuje się w skromnej i niepozornej córce pastora Sullivana. Jego uczucie do Jamie rośnie mimo coraz większej niechęci jej ojca. Dziewczyna zaś ukrywa przed ukochanym tragiczną tajemnicę o nękającej ją śmiertelnej chorobie.
a teraz namiary:

dzis (26-10-2006) godzina 21:30, TVN

łzawego oglądania :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 27 paź 2006, 09:51

Dzis w TV hit (dla lubiących tego typu kino):
Władca Pierścieni: Dwie wieże (Lord Of The Rings: Two Towers)
tv.wp.pl pisze:Drużyna pierścienia uległa rozproszeniu: Boromir nie żyje, Merry i Pippin dostali się do niewoli, a Aragorn, Legolas i Gimli znaleźli nowych sprzymierzeńców. Mimo tych przeszkód wyprawa trwa. Frodo Baggins i jego sługa Samwise Gamgee podążają w stronę Mordoru, aby tam w ogniu Góry Przeznaczenia dopełnił się los klejnotu. Po drodze chwytają Golluma, jednego z wcześniejszych posiadaczy pierścienia, i zmuszają go, by wskazał im drogę do mrocznej krainy. Tymczasem czarodziej Saruman i Sauron sprzymierzają się w celu unicestwienia ludzkości.
namiary: piątek 27.10.2006 TVN 20:15

***

a dla osob ktore za takimi filami jak powyzszy nie przepadaja goraco polecam swietna komedie:
Ściśle tajne (Top Secret!)
tv.wp.pl pisze:Mieszkańcy Niemiec Wschodnich organizują festiwal kultury, na który zapraszają gwiazdę rock and rolla, Nicka Riversa (Val Kilmer). Tak naprawdę to wydarzenie ma być przykrywką rzeczywistych zamiarów. Niemcy pragną bowiem rozpocząć ściśle tajny atak na flotę podwodną. Nick angażuje się we francuski ruch oporu, który działa w NRD.
Dodam tylko ze rezyserami sa Jim Abrahams, David i Jerry Zucker a to chyba zaznajomionym w temacie mowi duzo (np. seria 'Naga Broń', 'straszny film 3 i 4' , 'Wyścig szczurów (Rat Race)')

namiary: piątek 27.10.2006 Polsat 19:30

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 139
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:26
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: Jolcia » 27 paź 2006, 20:09

tom-as dobrze że weszłam na to forum bo bym przegapiła Władce :) pozdrawiam i znikam na film :)
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 07 lut 2006, 20:16
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: Maciek » 27 paź 2006, 20:14

tom-as, dzięki. Właśnie z Myszą ryczymy ze śmiechu, oglądając po raz kolejny "Top secret" :lol: :razz: :lol:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 28 paź 2006, 19:31

Na dzisiaj polecam film Quentina Tarantino

Jackie Brown (Jackie Brown)
tv.wp.pl pisze:Ciemnoskóra Jackie Brown jest sprytną, choć nie pierwszej młodości stewardesą, która dorabia do pensji, przewożąc z Meksyku do Kalifornii pieniądze handlarza bronią Ordella Robbiego. Pewnego dnia zostaje zatrzymana na lotnisku przez agentów federalnych, Raya Nicolette i Marca Dargusa, z torbą, w której ma 50 tys. dolarów i kokainę. Grozi jej więzienie oraz utrata zdeponowanej w Meksyku połowy miliona dolarów Ordella. Jackie podejmuje niebezpieczną grę, licząc, że zdoła zatrzymać gotówkę, a przy okazji wyprowadzić w pole zleceniodawcę i agentów.
namiary: sobota 28.10.2006 TVP 2 23:15

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 03 lis 2006, 20:25

dziś

Ostatni samuraj (The Last Samurai)
tv.wp.pl pisze:Rok 1876. Nękany traumatycznymi wspomnieniami z zakończonej właśnie wojny domowej Amerykanin, kapitan Nathan Algren, wyrusza do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie zgodnie z umową zawartą z japońskim dyplomatą ma zająć się szkoleniem nowoczesnej armii. Wskutek błędnej decyzji skośnookich dygnitarzy i wbrew opinii Algrena, kompletnie nieprzygotowany oddział żółtodziobów zostaje wysłany do zduszenia rebelii samurajów, dowodzonej przez charyzmatycznego Katsumoto. W starciu młodzi żołnierze Algrena zostają zdziesiątkowani, a on sam trafia do niewoli.
namiary: piątek 03.11.2006 TVN 20:15

***

Tańczący z wilkami (Dances with Wolves)
tv.wp.pl pisze:Rok 1963. Oficer wojsk Unii, porucznik John J. Dunbar, zostaje ciężko ranny. Obawiając się amputacji nogi, owładnięty samobójczymi myślami rusza na wroga. Jego rozpaczliwy atak zostaje uznany przez generała jako przejaw heroizmu. W nagrodę ma prawo wyboru miejsca dalszej służby. Na własne życzenie porucznik Dunbar wyrusza do odległego fortu Sedgwick, położonego na terenach należących do Indian. Z czasem zaprzyjaźnia się z początkowo wrogo nastawionymi czerwonoskórymi.
namiary: piątek 03.11.2006 TVP 1 20:20

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: exa » 03 lis 2006, 20:30

jutro tez Hudson Hawk z Willisem

tom-as a ty sie teraz programem tv tez zajmujesz? :lol:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 03 lis 2006, 20:33

exa pisze:tom-as a ty sie teraz programem tv tez zajmujesz?
nikt nie chce pisac to ja pisze ;]
a ogolnie to watek dla wszystkich... "wiesz ze leci cos ciekawego, godnego uwagi - podziel sie tym z forumowiczami"
:)

o tak ja Ty np:
exa pisze:jutro tez Hudson Hawk z Willisem
tylko napisz na ktorym i o której

no i jutro jeszcze "pieniądze to nie wszystko" na tvn ;)

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: exa » 03 lis 2006, 20:35

ta jest! ......ale, hm...nie pamietam gdzie widzialam zajawke, napewno po 21, albo na tvn albo na polsacie, jak bede miala chwile to sprawdze....

[ Komentarz dodany przez: tom-as: 03-11-2006 ]
---
sprawdziłem - polsat 21:15
:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
MadMax
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2006, 01:38
Choroba: CU
Lokalizacja: Gdynia

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: MadMax » 05 lis 2006, 08:42

Polecam na dzisiejszy wieczór filmy na TVP1.

O 22:05 "Good bye, Lenin". Słyszałem, że bardzo dobry film o przemianach ustrojowych
postkomunistycznego molochu jakim było NRD. Pewnie będą analogie do polskich przemian po 1989 roku.

Opis:
Matka Aleksa jest zagorzałą zwolenniczką komunizmu. Upadek muru berlińskiego zastaje ją w szpitalu, pogrążoną w śpiączce. Kiedy wraca do przytomności, syn pragnie oszczędzić jej szoku i przygotowuje mistyfikację. Wszystkie informacje docierające do kobiety są starannie preparowane, tak, aby nie zorientowała się, że komunizm upadł, a Niemcy są obecnie krajem zjednoczonym i prawdziwie demokratycznym.
Potem o 00:05 "Perła w koronie" (1971) Kazimierza Kutza.

To druga część trylogii Ślązaków po "Soli ziemi czarnej" (1969) - niedawno leciała w TVP1 (film o 2 powstaniu śląskim z sierpnia 1920 roku z piękną sceną Łukaszewicza obserwującego przez lunetę niebiański wprost krajobraz i piekło powstania).

Opis "Perły w koronie":
Osadzona w realiach śląskich połowy lat trzydziestych liryczna opowieść o wielkiej miłości młodego górniczego małżeństwa, spleciona z historią zwycięskiej walki strajkowej polskich górników z niemieckimi właścicielami kopalni. Połowa lat trzydziestych na Śląsku. Jaś pracuje w kopalni, ma żonę i dwóch małych synów. Dyrekcja zamierza zamknąć nierentowną kopalnię. Wybucha strajk. Rodziny pomagają strajkującym, choć kopalnię otacza kordon policji. Petycje do rządu pozostają bez odpowiedzi. Dyrekcja nie ustępuje. Górnicy ogłaszają strajk głodowy. Policja brutalnie rozpędza demonstrację. Zdeterminowani górnicy posyłają ostatnie żądanie: zalejcie kopalnię wraz z nami, my nie wyjedziemy. Dyrekcja podpisuje ugodę. Wynędzniali górnicy wyjeżdżają na powierzchnię. Wracają do swoich rodzin. Jest wśród nich i Jaś.
Kutz jak zwykle w poetycki sposób maluje tu obraz Ślązaków. To bardzo osobisty film.
Dla tych, którzy nie oglądali, proszę zwróćcie uwagę na słynną już scenę z kotletem i wspaniałą rolę Olgierda Łukaszewicza (na marginesie - dobrego przyjaciela Kutza).
Jestem pod wrażeniem obu filmów Kutza. Tytuły filmów świetnie podkreślają znaczenie
Ślązaków i szacunek Kutza do nich, który poprzez te filmy składa im hołd.

Miłego oglądania

Marek
Ostatnio zmieniony 06 lis 2006, 05:00 przez MadMax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: kineczkaa » 05 lis 2006, 10:43

Ja nałogowo oglądam ER (ostry dyżur :P) od poniedziałku do piątku o 17.10 zaeaz po Przyjaciołach na tvn7 taa tylko ze teraz leci 6 sezon wiec trudno sie wczuc w sytuacje... =]

Słyszałam ze bedzie leciec Lepiej późno niż później na tvn ale patrzyłam w telegazete i jakoś ani widu ani słychu o tym a to naprawde fajny film oglądałam to parenaście razy =]
Czy czasem to już nie leciało?

Za tydzień w suprer kinie na tvn będzie Władca pierscieni i powrot krola

No już nie wspomne o modzie na sukces w ktorej przejscie z jednego pokoju do drugiego trwa trzy odcinki xD

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: kineczkaa » 05 lis 2006, 19:06

magdalene pisze:A ja oglądam Kryminalnych :) I to chyba jedyny serial na który mam czas :mrgreen: I jeszcze czasem Na dobre i na złe, a to dlatego, że spotkałam w Krakowie "doktora Sambora", który wywarł na mnie bardzo miłe wrażenie :mrgreen:
I jak powiedziałaś do niego dzień dobry panie Sambor? :razz:

...
Tja Kryminalni, Detektywi W11 - super :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 05 lis 2006, 19:12

Troche od tematu odchodzimy.

Jak juz piszecie co lubicie oglądać w TV to napiszcie kiedy, o ktorej i jaka stacja. :)
ten watek to 'suche info' co? gdzie? i kiedy? bez zbednych dyskusji.
:)

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: kineczkaa » 06 lis 2006, 18:56

Dziś na tvn7 o 21.00 będzie Powrót Anny czy jakoś tak.

To jest o dziewczynie która była gimnastyczką i pewnego razu ma wypadek po którym musi poruszać się na wózku. Wraca do szkoły...

A film Lepiej Późno niż później ten o którym wspominałam będzie dopiero 25 listopada :wink:

edit:
dodam ze jeszcze na tvn7 po tym filmie i po czyms tam jeszcze bedzie Vanilla Sky (23.30)

Faajny film :wink:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co ciekawego w TV ?

Post autor: tom-as » 17 lis 2006, 18:18

a dzis z ciekawostek w tv


Domino Day 2006
tv.wp.pl pisze:Autorzy będą usiłowali pobić rekord Guinessa w ułożeniu jak największej liczby kostek domina. Zeszłoroczny wynik wynosi 4 002 136 kostek. Wydarzenie to obserwowały miliony widzów na całym świecie. Ułożenie kompozycji z różnokolorowych kostek zajmuje ekipie prawie dwa miesiące. Hala wystawowa jest w tym czasie pilnie strzeżona.
namiary:
piątek 17.11.2006 RTL (nie 7ka - ten niemiecki) 20:15 LIVE
piątek 17.11.2006 TVN 22:20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”