AMBITNIEJSZE KINO

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2008, 13:11
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Londyn

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Bona » 02 wrz 2008, 22:12

ja nie wiem czy to kino ambitne czy nie ale filmy Davida Lyncha... - moj ulubiony Mulholland Drive... z 10 x widzialam i za kazdym razem odkrywam nowe sekrety...
polecam serial hbo - anioly w ameryce
filmy Pedro Almodowara sa nie zle musze przyznac...
co do J Jarmusha to polecam Kawa i papierosy... swietny klimat
Napewno wartym obejrzenia jest wegierska produkcja offowa - Kontroll (kontrolerzy)
Ostatnio jakos tak sie zlozylo z znowu widzialam miasto boga - podziwiam ten film za muze... no i moglabym tak wymieniac i wymieniac...
mysle ze warta wspomnienia jest sztuka filmowa z azji... chiny i japonia.... i nie koniecznie chodzi mi o bollywood etc
Cheers :-)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Piciu » 03 wrz 2008, 20:38

Zobaczcie sobie " Smaki miłości\ Feast of Love " . Film nie tylko dla kobiet :smile: . W rolach głównych ze znanych aktorów Morgan Freeman , Greg Kinner. W sumie melodramat , lecz wzruszający, i taki życiowy.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: tom-as » 04 wrz 2008, 13:13

Piciu pisze:Zobaczcie sobie " Smaki miłości\ Feast of Love "
widziałem.. całkiem sympatyczny film :-)

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Grzyb333 » 12 paź 2008, 13:36

"Zmróż oczy" polski film sprzed kilku lat. Zamachowski gra stróża w upadającym PGRze, ukrywa się u niego jego dawna uczennica. Film urzekł mnie wszystkim i treścią i formą. Genialne zdjęcia.

Bardzo polecam :neutral:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
marshal
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 18 wrz 2006, 16:35
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: marshal » 12 paź 2008, 21:45

Grzyb333 pisze:"Zmróż oczy" polski film sprzed kilku lat. Zamachowski gra stróża w upadającym PGRze, ukrywa się u niego jego dawna uczennica. Film urzekł mnie wszystkim i treścią i formą. Genialne zdjęcia.

Bardzo polecam :neutral:
spoczko filmik - zdjecia faktycznie przednie, fabula tez daje rade

od siebie moge polecic Boisko Bezdomnych aktualnie w kinach.

Swietna rola Dorocińskiego i innych aktorów znanych głównie z rol drugoplanowych. Pozytywnie zaskoczyl mnie tez Jacek Poniedzialek, ktory zlamal ta rola u mnie pewien schemat postrzegania jego aktorstwa ;-)

Spotkalem sie z zarzutami, ze to kolejny polski dolujacy film - ja go zupelnie tak nie odebralem - faktycznie, traktuje o ciezkich aspektach ludzkiego zycia, ale wg mnie bardzo pozytywny w ogolnej kreacji.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Grzyb333 » 12 paź 2008, 21:52

marshal pisze:od siebie moge polecic Boisko Bezdomnych aktualnie w kinach.
Widziałem kiedyś film dokumentalny o tych bezdomnych chłopakach, którzy grają w piłkę i reprezentują nasz kraj. Postaram się pójść do kina, może się uda. :neutral:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: ewkunia » 13 paź 2008, 00:28

polecam Kustruricę - Obiecaj mi :) mniam:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
marshal
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 18 wrz 2006, 16:35
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: marshal » 13 paź 2008, 00:47

ewkunia pisze:polecam Kustruricę - Obiecaj mi :) mniam:)
hehe - wlasnie stalem przed dylematem - boisko bezdomnych czy obiecaj mi

ale Kusturicy pewnie tez nie odpuszcze ;]

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Grzyb333 » 13 paź 2008, 17:23

A kto widział "Delikatesy"? Francuski film, akcja dzieje się w nieokreślonej przyszłości w mrocznej kamienicy, w której lokatorzy wynajmują pokój lokatorom, potem zabijają ich i zjadają. Może brzmi to banalnie, ale film nakręciła ta sama ekipa, która zrobiła później "Amelię". Klimat nie do skopiowania. :!:

Oba filmy uwielbiam i oglądałem je wielokrotnie, zajmują najlepsze miejsce w mojej kolekcji.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: ewkunia » 13 paź 2008, 18:01

ja widziałam:) coś pieknego ;p acz surrealistycznego ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
marshal
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 18 wrz 2006, 16:35
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: marshal » 13 paź 2008, 18:35

rowniez ogladalem i polecam ;-)

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Grzyb333 » 11 lis 2008, 23:31

Właśnie widziałem polską komedię "Statyści". Bardzo dobra komedia z ogromnym ładunkiem ciepła, które ukoiło moje poszargane samopoczucie po bardzo smutnym dniu. :smutny:

Bardzo polecam.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: misiek1 » 16 lis 2008, 17:36

Delikatesy świetny film, widziałem go w po raz pierwszy w kinie, zabójcza dawka czarnego humoru.
Jeszcze jest "Miasto zaginionych dzieci" twórców Delikatesów i Amelii, tak samo godny uwagi.

http://www.imdb.com/title/tt0112682/
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Grzyb333 » 29 sty 2009, 16:23

Kilka dni temu obejrzałem po raz "któryś" film "Wszyscy ludzie prezydenta" z Hoffmanem i Redfordem, o tym jak wyszła na jaw afera "Watergate" co skutkowało dymisją prezydenta Nixona. Uwielbiam ten film.

Jakieś dwa lata temu usłyszałem w telewizji, że w wieczornych wiadomościach podadzą nazwisko tajemniczego "Głębokie Gardło", informatora dziennikarzy Washington Post, nie mogłem się doczekać, kiedy podzieliłem się tym w pracy nikt nie wiedział o czym mówię, było mi smutno z powodu ich niewiedzy, że nie mogę się z nikim podzielić Wielką Sensacją. Wieczorem okazało się że owym informatorem, który zmienił bieg historii był dyrektor jednego z departamentów FBI, Washington Post potwierdził oficjalnie że to on.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: deep navy » 10 lut 2009, 13:25

misiek1 pisze:"nowe czasy" Charlie Chaplina

Wspaniala komedia a takze film o milosci z piekna scena na koncu filmu gdy Chaplin wraz z Paulette trzymajac sie pod ramie maszeruja w nieznane ale z tym to co w zyciu najwazniejsze czyli miloscia :)
No i przepiekna aktorka Paulette Goddard.



Jakiś czas temu oglądałem film dokumentalny o Charlie Chaplinie, i... sporo materiału tam było o tej aktorce Paulette Goddard, która prywatnie była żoną Charlie Chaplina (w latach 1936-1942) i dzięki temu występowała w każdym filmie swojego męża (bez znaczenia jaka to była rola). Dzisiaj nie ma takiej możliwości, aby żona znanego aktora grała zawsze u boku swojego męża.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”