AMBITNIEJSZE KINO

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: julianka » 07 sty 2008, 08:54

wydaje mi się, że sformułowanie "ambitniejsze kino" nie należy do najszczęśliwszych- może bardziej odpowiednie byłoby "niszowe"?
ja od jakiegoś czasu przeżywam fascynację kinem północy:
"historie kuchenne"
"jabłka adama"
"four shades of brown" (nie wiem czy jest dostępny w pl wersji językowej)
ale oczywiście, ze względu na wykształcenie- antonioni, bergman, lars trier (nie joachim ;) ), no i z całych sił: p. almodovar :lol:
2 lata temu usiłowałam policzyć nasze filmy, ale poległam po 700 :lol: a one cały czas przybywają :wink:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: misiek1 » 08 sty 2008, 23:11

Persepolis -swietne film animowany wraz ze sciezka dzwiekowa najwyzszej klasy wykonaniu Oliviera Berneta( nie znalem go wczesniej ale spisal sie na medal)


http://www.sonypictures.com/classics/persepolis/

"Persepolis" jest pamiętnikiem z dzieciństwa autorki przypadającego na okres rewolucji islamskiej w Iranie. W wyrazistych, czarno-białych rysunkach Satrapi zawarła historię swojego codziennego życia w Teheranie - stolicy Iranu, od momentu gdy miała 6 lat do czasu gdy skończyła 10. W tym czasie doszło do obalenia reżimu Szacha, wyniszczającej wojny z Irakiem i triumfu rewolucji islamskiej. Marjane - inteligentna i wygadana córka oddanych marksistów i wielka wnuczka ostatniego władcy Iranu składa hołd dzieciństwu w szczególny sposób związanemu z historią własnego kraju.

Komiks przedstawia niezapomniany obraz codziennego życia w Iranie, pełnego jaskrawych i często zaskakujących sprzeczności pomiędzy życiem rodzinnym a sferą publiczną. Dziecięce spojrzenie Marjane na zdetronizowanych władców, na państwowo usankcjonowane i metodycznie przeprowadzane kary, oraz na bohaterów rewolucji pozwala poznać historię tego fascynującego kraju i jej niezwykłej rodziny. "Persepolis" jest utworem oryginalnym, niezwykle osobistym i wnikliwym politycznie. To z jednej strony opowieść o dorastaniu a z drugiej zaś przypomnienie kosztów, jakie ponoszą ludzie żyjący w czasie wojny w kraju politycznych represji. Pokazuje jak można radzić sobie ze śmiechem i łzami w obliczu tak absurdalnej rzeczywistości oraz - wreszcie, przedstawia nam zniewalającą małą bohaterkę, której po prostu nie można się oprzeć.

recenzja : http://www.filmweb.pl/Persepolis,2007,o ... ,id=338362
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: julianka » 09 sty 2008, 12:46

w najnowszym filmie piszą o "persepolis" wydaje mi się, że to jedna z bardziej interesujących propozycji kinowych tej zimy!!!!

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: rajan » 11 sty 2008, 21:25

ambitne kino amerykańskie: http://pl.youtube.com/watch?v=EhgqLhUFp ... re=related
nic dodać nic ująć :wink:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: jaryszek » 12 sty 2008, 11:24

a ja niedawno ogladalem Jestem Legendą ze Smithem :) Świetny film
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: tom-as » 12 sty 2008, 14:42

jaryszek pisze:a ja niedawno ogladalem Jestem Legendą ze Smithem :) Świetny film
chyba wczoraj ;-) bo wczoraj mial premiere w naszych kinach ;]

a generalnie... ciekawy.. ale w sumie.. nic nowego... ale o tym filmie tutaj pisac: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=4914

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: misiek1 » 12 sty 2008, 14:53

jaryszek pisze:a ja niedawno ogladalem Jestem Legendą ze Smithem Świetny film


Nic mi sie w nim nie podobalo :razz:

"nowe czasy" Charlie Chaplina

Wspaniala komedia a takze film o milosci z piekna scena na koncu filmu gdy Chaplin wraz z Paulette trzymajac sie pod ramie maszeruja w nieznane ale z tym to co w zyciu najwazniejsze czyli miloscia :)

Obrazek

Smile* najslynniejsza piosenka tytulowa z filmow Chaplina wykonywana przez Liberace az do jego smierci.

Nonsensowa piosenka , ona mnie rozbraja gdy jej slucham :)

No i przepiekna aktorka Paulette Goddard
Obrazek
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Misia

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Misia » 13 sty 2008, 19:56

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: ewkunia » 09 sie 2008, 22:42

sluchajcie-a ma ktoś 'Niebo nad Berlinem'? Oglądałam kiedyś i chcialabym jakoś zdobyć, nie w pakiecie z Empiku.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Shadowka » 10 sie 2008, 12:38

owy w miarę film.. dwa dni w Paryżu, świetnie nakręcony taki inny od wszystkich które się teraz ogląda, dobra odmiana :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: ewkunia » 10 sie 2008, 12:40

też tak słyszalam o '2 dniach...'. jak coś za darmo jest w "kino na molo" w Sopocie 31 sierpnia:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: misiek1 » 10 sie 2008, 13:32

Oglądałem, świetny film :)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: tom-as » 13 sie 2008, 15:59

Shadowka pisze:owy w miarę film.. dwa dni w Paryżu
widziałem... jest inny.. ale specjalnei mną nie poruszył i w prywatnym rankingu 'ambitnych produkcji' specjalnei w czołówce nei namieszał :-)

ale oczywiscie polecam :-)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 16:32

Obejrzalam sobie dziś "noc na ziemi' Jarmuscha :) po raz kolejny. Ten film to po prostu dawka dobrej energii. Zmienia sposób myślenia. Uwielbiam te taksówkarskie dialogi ;]
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: AMBITNIEJSZE KINO

Post autor: Ania406 » 02 wrz 2008, 21:41

ja polecam kilkanaprawde dobrych filmow z niedocenianego u nas kina afrykanskiego
EZRA, reż. Newton I. Aduaka
RED DUST (Brunatny pył), reż. Tobe Hooper
DRUM, reż. Zola Maseko
rowniez dokument "Liberia: An Uncivil War"
moj ukochany" Amadeusz"
polecam polski film "Istnienie"- przejmujacy
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”