Film w 2D czy 3D?

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McCarty

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: McCarty » 29 paź 2013, 13:19

jamaroo pisze:Pt100, widzialem wersje 2D /z wyboru/ i wydaje mi sie, ze wersja 3D niewiele wiecej moze wniesc /poza paroma bardziej dynamicznymi scenami/

uwazam, ze dla tych paru scen nie warto sie meczyc z okularami
Powiem ci tak, oglądałem wiele materiałów w 3d z okularami, i się rozczarowałem, słabo to wyglądało i tyle, ostatnio dałem sobie spokój z materiałami w 3d a okulary gdzieś schowałem do pudełka. Co do filmu, to chętnie bym go zobaczył. :wink:

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽
Posty: 401
Rejestracja: 24 lut 2013, 00:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław niemalże

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: szelest_świderków » 29 paź 2013, 16:18

Corleone, moim zdaniem najwieksza zaleta filmu sa pokazane w nim przestrzenie, ziemia, stacje... a nie szybko i cicho przelatujace niewielkie obiekty 3D (poza paroma scenami). sam fakt "wkladania" efektow 3D do wiekszosci obecnych produkcji moge podsumowac stwierdzeniem "nie wiesz co zrobic? zrob to w 3D"
osobiscie unikam filmow z dubbingiem, lektorem i 3D, aczkowiek avatara i titanica widzialem w obu wersjach.

a co do samego porownania to i zdarzalo sie z mniejszymi predkosciami jezdzic
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

Awatar użytkownika
Pt100
Początkujący ✽✽
Posty: 231
Rejestracja: 02 maja 2013, 01:11
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław prawie

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: Pt100 » 29 paź 2013, 20:58

Jeżeli chodzi o technologię 3D to kompletnie się na tym nie znam, dlatego bardzo chętnie się wypowiem :) Kiedyś, bardzo dawno temu, byłem w kinie na jakiejś bajce 3D i rzeczywiście było kiepsko, ale ostatnio byłem na filmie-koncercie i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało i stałem się wielkim fanem filmów 3D. No ale wystarczy o technologiach itp.

Może wybierzmy jakąś datę, tak żeby wszystkim pasowało i wtedy wybierzmy się razem do kina (później zdecydujemy gdzie i na co).
Dla mnie najdogodniejszym terminem byłby tydzień 47. tj. 18 do 24 listopada (oprócz środy 20.11). Jak reszta forumowiczów się zapatruje na taki termin?
Beton, żeliwo, solidność !

McCarty

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: McCarty » 30 paź 2013, 09:08

@Zenobius, to jest tzw. upscan. Niektore kanaly HD to stosuja. A konczac watek 3d na Youtube jest uzytkownik, ktory nagrywa wlasna kamera 3d i efekt jest piorunujacy.

Co do filmu to chetnie bym zobaczyl, bo tematyka ciekawa :wink

McCarty

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: McCarty » 30 paź 2013, 13:24

Corleone pisze:Ja u siebie na TV nie widzę różnicy między jakością w materiale 3D a normalnym.
Można by rzec jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :wink:

A tak na poważnie, mam telewizor Samsunga 3D, a ostatnio to oglądałem na nim transmisję Gran Derbi w 3D, ale to było jakoś w kwietniu :wink:

McCarty

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: McCarty » 30 paź 2013, 19:49

Czy technologia 3D sie rozwija? Nie w naszym kraju. Mialem okazje ogladac kilka testow w 4K i robi wrazenie. Technologia ta jest, albo bedzie nastepca wlasnie 3D. W dodatku nie potrzeba okularow.

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: sofijka » 06 gru 2013, 22:58

Pt100 pisze:Jeżeli chodzi o technologię 3D to kompletnie się na tym nie znam, dlatego bardzo chętnie się wypowiem Kiedyś, bardzo dawno temu, byłem w kinie na jakiejś bajce 3D i rzeczywiście było kiepsko, ale ostatnio byłem na filmie-koncercie
Ja podobnie, nie znam się na technologii 3D i to co widziałam, to według mnie szału nie ma, ale na Grawitację jakoś nie poszłam więc kto wie może tu jest szał :neutral:

Ale no koncert w 3D na bardzo dużym ekranie to w sumie chętnie bym obejrzała, to może być niezłe

Jak jest wybór to raczej wolę 2D

McCarty

Re: Film w 2D czy 3D?

Post autor: McCarty » 06 gru 2013, 23:09

Chodzi o to, że technologia 3d się powoli rozwija u nas, praktycznie brak kanałów 3d, bo nie opłaca się w nie inwestować. W dodatku wejdzie za kilka lat technologia Ultra HD, czyli dużo lepsza jakość niż obecnie HD obecnie i bez okularów.
A co do wyboru, jego w zasadzie brak. Tylko w internecie można jakieś treści w 3d zobaczy.

Edycja: Zmieniłem posta, na polskie znaki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”