Mały konkurs do. serialu House MD

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martinez
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2012, 06:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: martinez » 11 lip 2012, 06:23

Cześć
Może nie jestem jedyny który oglądnął wszystkie sezony House'a i do tego wraca do tego serialu co jakiś czas.

Mam zagadkę dla miłośników serialu House'a MD. Kto wymieni najwięcej wskazań, scen, epizodów różnych odcinków (ale ze wskazaniem sezonu), w którym pojawia się diagnoza Crohna ten wygrywa. Można się posiłkować internetem, czym tam chcecie. Uprzedzam wszystkie Wasze wskazania, propozycję będę sprawdzał i ogłoszę zwycięzcę :)

Pozdrawiam Martinez
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: subzero » 11 lip 2012, 11:55

A co jest do wygrania? :P

Awatar użytkownika
Corwin
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 lip 2012, 16:48
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: Corwin » 11 lip 2012, 13:39

Metronidazol to zuo. Będąc na nim kumpel mnie poprosił zebym sie z Nim browara napił, bo go Kobieta zostawiła ... uznałem "e na lekach piłem to nic mi nie bedzie" ... Guzik ... Metronidazol powoduje taka sama reakcje organizmu na %% jak esperal. Po 1,5 piwa całą noc rzygałem jak kot.
Niezmiennie mówi to, co myśli i czuje. Oczywiście konwencjonalna moralność każe nam być uprzejmymi, ale bycie uprzejmym nie zawsze jest uczciwie. Ceni sobie przede wszystkim prawdę, hipokryzję i nieuczciwość komentując krótkim i treściwym "Wszyscy Kłamią".

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: subzero » 11 lip 2012, 16:12

WrednaTubisia pisze:Paczka metronidazolu Bo House zawsze go dawał
tak samo jak w co drugim odcinku jedną z przypuszczalnych diagnoz był toczeń :D

Corwin - nie jest zuy, ale alkohol nasila działanie toksyczne metronidazolu (czytaj wątroba Ci może siąść :P )

martinez
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2012, 06:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: martinez » 17 lip 2012, 19:04

Wracając do konkursu. Wszedłem na angielskojęzyczne strony fanów serialu i wskazanie choroby Crohna z ciekawymi teoriami House'a jak sobie z nią radzić pojawiają się w serialu dość często. Sądziłem, że prawdziwi wielbiciele serialu pochwycą temat.

Wrzucę jeden przykład. Jeden z pierwszych odcinków serialu w sezonie pierwszym. Do House'a niezbyt szczęśliwego że musi pracować w przychodni, przychodzi facet ubrany w Mikołaja, uskarżający się na ból brzucha i częste biegunki. Facet niby wie co mu jest ale nie radzi sobie w okresie świąt, bo jak mówi swoim dolegliwościami odstrasza dzieci jako Mikołaj a do tego: "muszę je brać na kolana". Pamiętacie co House mu zalecił by problem zniknął na czas świąt? "Dam Ci najtańszy lek? Chcesz?" - pyta i przepisuje mi... papierosy. Ma palić kilka dziennie a biegunka zniknie. Niezłe.
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

Annmi
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 29 mar 2005, 17:31
Choroba: CU u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: Annmi » 17 lip 2012, 19:20

martinez, pamiętam ten odcinek :lol:
rozbawił mnie do łez
żeby to było tak proste
moj mąż palił kilkanaście lat, w tym czasie go zdiagnozowano, leczono z miernym skutkiem, i operowano kilkakrotnie
papierosy nie pomogły, niestety

(Housa uwielbiam, ale do konkursu nie stanę - przede wszystkim z braku czasu)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: taloca » 17 lip 2012, 22:29

martinez pisze:przychodzi facet ubrany w Mikołaja, uskarżający się na ból brzucha i częste biegunki. Facet niby wie co mu jest ale nie radzi sobie w okresie świąt, bo jak mówi swoim dolegliwościami odstrasza dzieci jako Mikołaj a do tego: "muszę je brać na kolana". Pamiętacie co House mu zalecił by problem zniknął na czas świąt? "Dam Ci najtańszy lek? Chcesz?" - pyta i przepisuje mi... papierosy. Ma palić kilka dziennie a biegunka zniknie. Niezłe.
Nieraz już o tym pisaliśmy na forum :P z resztą nie tylko o tym było tez coś o pozajelitowym crohnie ;) Przejrzyj sobie te tematy:
viewtopic.php?p=233691&highlight=#233691
viewtopic.php?p=253894&highlight=pozaje ... ohn#253894
viewtopic.php?p=196718&highlight=#196718
viewtopic.php?p=129604&highlight=#129604
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: tom-as » 18 lip 2012, 14:37

martinez, oglądałem wszystkie epizody, ale... właśnie parę razy tylko były wzmianki crohnowo/colitowe i z tego co pamiętam to na zasiadzie

- to może crohn?
- jesteś kretynem

Ja tam do konkursa nie podejde, ale chętnie przeczytam jak opublikujesz wyniki w jakich odcinkach i co było. O ile to kiedyś podasz :-)

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: subzero » 18 lip 2012, 17:09

ja też nie podchodzę
z jelitowych spraw kojarze tylko ten odcinek ze swietym mikolajem, gdzie House kazal mu palic fajki

martinez
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2012, 06:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Mały konkurs do. serialu House MD

Post autor: martinez » 20 lip 2012, 06:32

Ok. Mała podpowiedź do jednego z epizodów już z Trzynastką i Taubem. link . Jak znajdę czas to odszukam odcinek i wrzucę całą scenkę przetłumaczoną.
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”