Już w tą niedziele o godzinie 14:30 w kinie Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills odbędzie się Gala Oskarowa, poniżej szybkie zestawienie nominowanych:
Najlepszy film:
"Artysta" (2011)
"Spadkobiercy" (2011)
"Strasznie głośno, niesamowicie blisko" (2011)
"Służące" (2011)
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II)
"O północy w Paryżu" (2011)
"Moneyball" (2011)
"Drzewo życia" (2011)
"Czas wojny" (2011)
Aktor pierwszoplanowy:
Demián Bichir - "Lepsze życie" (2011)
George Clooney - "Spadkobiercy" (2011)
Jean Dujardin - "Artysta" (2011)
Gary Oldman - "Szpieg" (2011)
Brad Pitt - "Moneyball" (2011)
Aktorka pierwszoplanowa:
Glenn Close - "Albert Nobbs" (2011)
Viola Davis - "Służące" (2011)
Rooney Mara - "Dziewczyna z tatuażem" (2011)
Meryl Streep - "Żelazna dama" (2011)
Michelle Williams - "Mój tydzień z Marilyn" (2011)
Najlepszy aktor drugoplanowy:
Kenneth Branagh - "Mój tydzień z Marilyn" (2011)
Jonah Hill - "Moneyball" (2011)
Nick Nolte - "Warrior" (2011)
Christopher Plummer - "Debiutanci" (2010)
Max von Sydow - "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" (2011)
Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Bérénice Bejo - "Artysta" (2011)
Jessica Chastain - "Służące" (2011)
Melissa McCarthy - "Druhny" (2011)
Janet McTeer - "Albert Nobbs" (2011)
Octavia Spencer - "Służące" (2011)
Najlepszy reżyser:
Woody Allen - "O północy w Paryżu" (2011)
Michel Hazanavicius - "Artysta" (2011)
Terrence Malick - "Drzewo życia" (2011)
Alexander Payne - "Spadkobiercy" (2011)
Martin Scorsese - "Hugo i jego wynalazek" (2011/II)
Scenariusz oryginalny:
"Artysta" (2011): Michel Hazanavicius
"Druhny" (2011): Kristen Wiig, Annie Mumolo
"Chciwość" (2011): J.C. Chandor
"O północy w Paryżu" (2011): Woody Allen
"Rozstanie" (2011): Asghar Farhadi
Scenariusz adaptowany:
"Spadkobiercy" (2011): Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash
"Hugo i jego wynalazek" (2011): John Logan
"Idy marcowe" (2011): George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
"Moneyball" (2011): Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin
"Szpieg" (2011): Bridget O'Connor, Peter Straughan
Film animowany:
"Kot w Paryżu" (2010)
"Chico i Rita" (2010)
"Kung Fu Panda 2" (2011)
"Kot w butach" (2011)
"Rango" (2011)
Film nieanglojęzyczny:
"Rundskop" (2011): Michael R. Roskam (Belgia)
"Hearat Shulayim" (2011): Joseph Cedar (Izrael)
"W ciemności" (2011): Agnieszka Holland (Polska)
"Monsieur Lazhar" (2011): Philippe Falardeau (Kanada)
"Rozstanie" (2011): Asghar Farhadi (Iran)
Zdjęcia:
"Artysta" (2011): Guillaume Schiffman
"Dziewczyna z tatuażem" (2011): Jeff Cronenweth
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II): Robert Richardson
"Drzewo życia" (2011): Emmanuel Lubezki
"Czas wojny" (2011): Janusz Kamiński
Montaż:
"Artysta" (2011): Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
"Spadkobiercy" (2011): Kevin Tent
"Dziewczyna z tatuażem" (2011): Angus Wall, Kirk Baxter
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II): Thelma Schoonmaker
"Moneyball" (2011): Christopher Tellefsen
Scenografia:
"Artysta" (2011): Laurence Bennett, Gregory S. Hooper
"Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II" (2011): Stuart Craig, Stephenie McMillan
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II): Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
"O północy w Paryżu" (2011): Anne Seibel, Hélene Dubreuil
"Czas wojny" (2011): Rick Carter, Lee Sandales
Kostiumy:
"Anonimus" (2011/I): Lisy Christl
"Artysta" (2011): Mark Bridges
"Hugo i jego wynalazek" (2011): Sandy Powell
"Jane Eyre" (2011): Michael O'Connor
"W.E." (2011): Arianne Phillips
Charakteryzacja:
"Albert Nobbs" (2011)
"Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II" (2011)
"Żelazna dama" (2011)
Muzyka:
"Przygody Tintina" (2011): John Williams
"Artysta" (2011): Ludovic Bource
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II): Howard Shore
"Szpieg" (2011): Alberto Iglesias
"Czas wojny" (2011): John Williams
Piosenka:
"Muppety" (2011): Bret McKenzie ("Man or Muppet")
"Rio" (2011): Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett ("Real in Rio")
Dźwięk:
"Dziewczyna z tatuażem" (2011)
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II)
"Moneyball" (2011)
"Transformers 3" (2011)
"Czas wojny" (2011)
Montaż dźwięku:
"Drive" (2011)
"Dziewczyna z tatuażem" (2011)
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II)
"Transformers 3" (2011)
"Czas wojny" (2011)
Efekty specjalne:
"Harry Potter i insygnia śmierci: Cześć II" (2011)
"Hugo i jego wynalazek" (2011/II)
"Giganci ze stali" (2011)
"Geneza planety małp" (2011)
"Transformers 3" (2011)
Film dokumentalny:
"Hell and Back Again" (2011)
"If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front" (2011)
"Paradise Lost 3: Purgatory" (2011)
"Pina" (2011)
"Undefeated" (2011)
Krótkometrażowy film dokumentalny:
"The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement" (2011)
"God Is the Bigger Elvis"
"Incident in New Baghdad" (2011)
"Saving Face" (2011)
"The Tsunami and the Cherry Blossom" (2011)
Krótkometrażowa animacja:
"Dimanche" (2011): Patrick Doyon
"The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore" (2011): William Joyce, Brandon Oldenburg
"La Luna" (2011): Enrico Casarosa
"A Morning Stroll" (2011): Grant Orchard, Sue Goffe
"Wild Life" (2011): Amanda Forbis, Wendy Tilby
Krótkometrażowy film aktorski:
"Pentecost" (2011): Peter McDonald
"Raju" (2011): Max Zähle, Stefan Gieren
"The Shore": Terry George
"Time Freak" (2011): Andrew Bowler, Gigi Causey
"Tuba Atlantic" (2010): Hallvar Witzo
Chciałem zrobić z tego ankietę ale zajęłoby zbyt dużo czasu
Tak więc na szybko - jeśli macie jakieś typy, piszcie jakie.
A tak poza typami, czegoś Wam brakuje w powyższej liście, filmu, aktorki, aktora czy czegoś zupełnie innego?
Amerykańska Gala Oskarowa 2012 (26 luty)
Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy
- Lemaq
- Początkujący ✽✽
- Posty: 128
- Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
- Choroba: nie ustalono
- województwo: mazowieckie
- miasto: Warszawa
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Amerykańska Gala Oskarowa 2012 (26 luty)
No się nie potwierdziły (prawie) ani powyższe ani moje typy niestety
Dobrze że nie obstawiałem wyników bo bym mógł sporo stracić
Tak dla formalności - poniżej nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:
Najlepszy film - "Artysta"
Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Jean Dujardin ("Artysta")
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Meryl Streep ("Żelazna dama")
Najlepszy aktor drugoplanowy - Christopher Plummer ("Debiutanci")
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Octavia Spencer ("Służące")
Najlepsza reżyseria - Michel Hazanavicius ("Artysta")
Najlepszy scenariusz oryginalny - "O północy w Paryżu"
Najlepszy scenariusz adaptowany - "Spadkobiercy"
Najlepszy film animowany - "Rango"
Najlepszy film nieanglojęzyczny - "Rozstanie" (reż. Asghar Farhadi) Iran
Najlepsze zdjęcia - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepszy montaż - "Dziewczyna z tatuażem "
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepsze kostiumy - "Artysta "
Najlepsza charakteryzacja - "Żelazna dama"
Najlepsza muzyka - "Artysta"
Najlepsza piosenka - "Man or Muppet" wyk. Bret McKenzie ("Muppety")
Najlepszy dźwięk - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepszy montaż dźwięku - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepsze efekty specjalne - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepszy dokument pełnometrażowy - "Undefeated"
Najlepszy dokument krótkometrażowy - "Saving Face"
Najlepszy krótkometrażowy film animowany - "The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore"
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski - "The Shore"
Dobrze że nie obstawiałem wyników bo bym mógł sporo stracić
Tak dla formalności - poniżej nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:
Najlepszy film - "Artysta"
Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Jean Dujardin ("Artysta")
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Meryl Streep ("Żelazna dama")
Najlepszy aktor drugoplanowy - Christopher Plummer ("Debiutanci")
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Octavia Spencer ("Służące")
Najlepsza reżyseria - Michel Hazanavicius ("Artysta")
Najlepszy scenariusz oryginalny - "O północy w Paryżu"
Najlepszy scenariusz adaptowany - "Spadkobiercy"
Najlepszy film animowany - "Rango"
Najlepszy film nieanglojęzyczny - "Rozstanie" (reż. Asghar Farhadi) Iran
Najlepsze zdjęcia - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepszy montaż - "Dziewczyna z tatuażem "
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepsze kostiumy - "Artysta "
Najlepsza charakteryzacja - "Żelazna dama"
Najlepsza muzyka - "Artysta"
Najlepsza piosenka - "Man or Muppet" wyk. Bret McKenzie ("Muppety")
Najlepszy dźwięk - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepszy montaż dźwięku - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepsze efekty specjalne - "Hugo i jego wynalazek"
Najlepszy dokument pełnometrażowy - "Undefeated"
Najlepszy dokument krótkometrażowy - "Saving Face"
Najlepszy krótkometrażowy film animowany - "The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore"
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski - "The Shore"