Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: Cinimini » 15 gru 2010, 21:29

Na Reality Zone 13/12/2010 był odcinek o chorobie crohna, niestety nie widziałam go - opowiadała mi o nim znajoma. Niestety bezskutecznie szukałam powtórki - czy może któryś/aś z naszych 'hakerów" ;) jest w stanie 'zorganizować' ten odcinek?
Program polega na tym, że w hotelu (w spa) zamyka sie grupę chorych osób, wszystkich tak samo sie odzywia itd. i obserwuje się jak dany organizm sie zachowuje. Było też coś o kawie podawanej doodbytniczo...ale nic więcej nie jestem w stanie napisać, bo koleżanka z grubsza mi tylko opowiadała.


"W pięknych górach hiszpańskiej Andaluzji znajduje się specjalne centrum prowadzone przez Amandę Hilton, jedną z najlepszych specjalistek do spraw żywienia w Wielkiej Brytanii. Program śledzi losy ośmiu osób, które przybywają do popularnego spa pełni nadziei, że uda im się wyzbyć bolesnych i upokarzających przypadłości. Jordine ukrywa niezwykle uciążliwą chorobę o nazwie hiperhydroza _ dolegliwość, która powoduje nadmierne pocenie się. Tracy od 18 lat próbuje zwalczyć łuszczycę. Amie cierpi na dokuczliwą chorobę jelit."
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: Alutka86 » 15 gru 2010, 21:32

Też chętnie obejrzę brzmi ciekawie..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: Raysha » 15 gru 2010, 21:33

i ja sie reflektuję :)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: malapkasia » 15 gru 2010, 21:47

program był o 6 i 17, nie jest opisany odcinkowo... więc zejdzie nam się za nim znajdziemy chyba....
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: Ania406 » 15 gru 2010, 22:13

Nie znalazłam nic w necie. Nie ma żadnych odcinków online. Nic w torrentach.
Niestety pozostaje oglądać w TV, kto ma.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: Cinimini » 15 gru 2010, 22:42

Program jest codziennie o 17-tej i o 6 powtórka, ale właśnie nie wiem, czy każdy odcinek mówi o innej przypadłości, czy to jest ciągłość. Obejrzę jutro przed wyjściem do pracy ten o 6.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: malapkasia » 15 gru 2010, 22:44

to ja obejrzę o 17 :mrgreen: jak nie zapomnę, bo o 6... to ja śpię :-P :oops:

[ Dodano: 16-12-2010 ]
hehe przyszłam tu godz temu żeby Wam napisać co widziałam i zapomniałam o tym :lol:
a wracając do tematu:
oglądałam jak pisałam wczoraj o 17. To jest tak, ze na 2 tyg w tureckim spa zamykane jest 12 osób z różnymi chorobami : nadmierna potliwość, łuszczyca, jakas choroba skóry (nie pamiętam nazwy),była dziewczyna która nie może współżyć, bo mam problemy ginekologiczne (tak napisze w skrócie), kobieta której okres trwa przez 3 tyg i wypada co w miesiąc, 2 osoby z problemami jelit.. natomiast nie było powiedziane przez cały odcinek słowo "crohn". Jedna z tych osób to kobieta, u której prawdopodobnie podłożem jest psychika(wszystko zaczęło się jak jej rodzice się rozwiedli), ma ostre zaparcia, ale nie wspomniała o bólu brzucha, temp czy coś takiego... Z chłopakiem tak samo... też zaparcia..
Ci ludzie mają codziennie robioną lewatywę i terapeuci oglądają ich kupę. A! wszyscy mają robioną, nie tylko te 2 osoby. Ogólnie zamysł tego spa jest taki, że trzeba oczyścić swój organizm. Więc piją jakieś dziwne soczki, chyba nie mają żarcia, bo jak koleś powiedział, że z głodniał to poszedł napić się bulionu. hmm...
"Pacjenci" przechodza przez różne kuracje, np. masaż turecki ( http://www.wykop.pl/link/249350/turecki ... ezentacja/ ) fajneeeeeee :razz: musze się nauczyć... różnica między filmem a programem jest taka, że masażysta był w samym ręczniku (całkiem niezłe ciacho) i że najpierw umył kobietę taką ściereczką do peelingu
codziennie rano muszą się szczotkować, całe ciało(pod pachami też), za każdym razem ruchy muszą być w kierunku serca (szczotka chyba trochę szorstka)... 2 kobiety miały kąpiel w solach (morskich chyba, słonych bardzo na pewno) w takich kabinach gdzie miały przemyśleć swoje życie i pokonać strach (jedna bała się pływac, a druga i pływać i miała klaustrofobię)...
ogólnie to spa fajne, baseny, pokoje cudo, słońce jak to w Turcji..
aha.. dziś był akurat odcinek o tym, że wprowadzili im lewatywy z czosnku (kobieta mówiła, że siekają sporą ilość czosnku, troszkę podsmażają i mieszają z wodą) słyszał ktoś o takiej ? podobno to oczyszcza przede wszystkim z robaków... które jak się później okazało miały te 2 osoby, ale nie tylko oni... robaki oczywiście były pokazane (bleee)... przynajmniej wiem w razie co jak to wygląda... ogólnie to te kupy były jakieś dziwne troche... kolesia wyglądała jak jakaś zgniła wodna latorośl... ale wszyscy mówili, że czują się lepiej....
jutro też postaram się obejrzeć... :wink:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

manuela

Re: Uzdrowisko wstydliwych dolegliwości

Post autor: manuela » 26 sie 2012, 20:27

witam:)

"Uzdrowisko..." jest obecnie powtarzane na Zone Reality w soboty i niedziele od 16:00-18:00 (po 2 odcinki).
Wcześniej leciała seria z Hizpanii, obecnie wyżej opisywana z Turcji, dziś własnie był odcinek z posta wyzej.
polecam każdemu, a tym bardziej osobom z problemami zdrowotnymi wszelkiego rodzaju.

przy okazji - czy komuś udało się nagrać wtedy, lub zdobyć nagrania?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”