Wstydliwe choroby.

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Wstydliwe choroby.

Post autor: Cinimini » 24 paź 2010, 12:42

Wczoraj na TLC (dawny Travel&Living) był program pt. "Wstydliwe choroby". W towarzystwie chorób wenerycznych, grzybicy i nadmiernego owłosienia pojawiła sie choroba Leśniowskiego Crohna.
Do kliniki zgłosił sie chłopak cierpiący na chroniczne biegunki, skontaktowano go z dietetykiem, przy czym zaznaczono, że jeśli dieta nie będzie wystarczająca będzie trzeba wprowadzić leki sterydowe, albo nawet leczenie operacyjne. Takie to jakieś...nijakie takie, tak po łebkach bardzo potraktowano tego crohna naszego. A ja sie później dziwię, że u mnie w pracy myślą, że moja choroba to nic takiego, no ale jak ludzie nie znający schorzenia zobaczą taki program to faktycznie mogą tak pomyśleć. Chroniczne biegunki ot co...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: Remedios44 » 24 paź 2010, 12:56

"Wstydliwe choroby" – no pewnie, że tak! Powinniśmy się wstydzić, że chorujemy na Crohna/Colitis! Nie wstyd wam tak chorować??? :mrgreen:
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: Patryk » 24 paź 2010, 15:24

Wstydzimy się ich dlatego, że dotykają wstydliwych części ciała. Każdy człowiek musi zjeść, wyspać się i czasem zrobić kupkę, a ta ostatnia czynność może być krępująca np. dla mnie jest. Do tego dochodzi podłoże psychiczne choroby: fakt, że nikt nie postrzega cię jako osoby chorej, bo masz zdrowe ręce i nogi, jesteś dość młody itp. Mało kto też w ogóle wie o takich dolegliwościach, dlatego mówienie o nich bywa zaskakujące. Dla mnie Colitis nie jest teraz tyle powodem do wstydu, ile do zakłopotania, bo zwykle mój rozmówca nie ma zielonego pojęcia o tym, co przeżywam i co czuję. W liceum moja nauczycielka od informatyki dzięki CU u swojej kuzynki wiedziała, jakie mam problemy co podnosiło mnie na duchu.
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

aleksandra_ff
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 23 lip 2010, 22:11
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Frankfurt/Poznań
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: aleksandra_ff » 24 paź 2010, 16:46

A dla mnie moja choroba jest nadal wstydliwą, tylko najbliżsi wiedzą co tak naprawdę mi jest. Jakoś ciężko mi przychodzi informowanie innych o tym, że od jakiegoś czasu kibel i jedzenie rujnują mi życie. Może z czasem uporam się z tą myślą...i będzie łatwiej
Cinimini pisze:A ja sie później dziwię, że u mnie w pracy myślą, że moja choroba to nic takiego, no ale jak ludzie nie znający schorzenia zobaczą taki program to faktycznie mogą tak pomyśleć. Chroniczne biegunki ot co...
takie "spłycanie" objawów naszej choroby w mediach raczej nie ułatwi nam życia. Tez mam wrażenie, że jeśli jakaś osoba nawet słyszała cokolwiek o naszej chorobie to ciężko jej sobie wyobrazić jak utrudnione możemy mieć życie...

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: tom-as » 24 paź 2010, 18:27

crohn zawstydził cie na 100% ? nie daj się i zawstydź go na 150% !

czy jakoś tak by to było. nie wiem w sumie :mur:

a le co tu dużo mówić... CU/CD to wybitnie niemedialne choroby i kto by sie chciał rozwodzić (w mediach) nad zawartością kupy

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: Cinimini » 24 paź 2010, 19:20

tom-as pisze:kto by sie chciał rozwodzić (w mediach) nad zawartością kupy
We wspomnianym przeze mnie programie rozwozili sie nad naprawdę baaardzo różnymi problemami...łącznie ze zdjęciami np. kłykcin kończystych - może są bardziej medialne ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: tom-as » 24 paź 2010, 19:26

uuu... a to zwracam honor programowi

wiec chyba crohn nie jest taki zly. tylko my jakies rozlazłe i delikatne :neutral:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: malapkasia » 24 paź 2010, 19:32

a ja oglądam tyle TLC a jeszcze nie trafiłam na ten program.. ale pewnie jest na stronie ich... hmmm... Medyczne zagadki to tak, ale... hmmm.. zaraz poszukam
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

fryderyk
Debiutant ✽
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2010, 15:08
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: fryderyk » 25 paź 2010, 10:16

Media po łebkach traktują crohna gdyż nikt nie naciska na poruszenie tematu.
Ale jeśli znajdą się dwie może trzy medialne twarze plus doktor obeznany w temacie z konkretnym doświadczeniem wtedy znajdzie się też zapewne
reporter który to z ciekawości i trochę nie ma co ukrywać ulitowania się nad młodymi którzy wyglądają normalnie a żyć normalnie w zaostrzeniu nie mogą nakręci konkret i zgłębi temat w sposób który zainteresuje szerszą publikę.Tak jak Patryk napisał
Patryk pisze: fakt, że nikt nie postrzega cię jako osoby chorej, bo masz zdrowe ręce i nogi, jesteś dość młody itp.

sam się już parę razy z tym spotkałem. Więc może zaczniemy pisać po reporterach może któryś podchwyci temat. Jeśli będzie pisać jedna osoba wiadomo że jest skazana na niepowodzenie ale więcej listów może przynieść skutek. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: Cinimini » 25 paź 2010, 19:51

fryderyk pisze:Więc może zaczniemy pisać po reporterach
Hmmm....żona kumpla mojego męża pisze dla Dziennika Łódzkiego (ona napisała ten artykuł o naszych zaręczynach-link w podpisie). Może dobrym pomysłem byłoby skontaktować sie z nią i ruszyć temat...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: Mamcia » 25 paź 2010, 20:59

Ależ każdą znajomość w środowisku dziennikarskim należy wykorzystać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fryderyk
Debiutant ✽
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2010, 15:08
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: fryderyk » 30 paź 2010, 09:02

Nie zawsze trzeba kogoś znać by poruszyć temat lecz im więcej osób będzie pisać to w końcu ktoś ruszy z kopyta.
Ok i tak nie mam teraz nic lepszego każdego ranka do roboty więc będę pisał po redakcjach :) to w ramach oszczędzającego trybu życia który mam zalecony eheheh

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: malapkasia » 30 paź 2010, 10:54

ja też coś mogę skrobnąć:) też narazie czasowa jestem :(
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

fryderyk
Debiutant ✽
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2010, 15:08
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: fryderyk » 17 lis 2010, 10:23

Ok wracam do tematu miałem 1,5 tygodnia wycięte z życiorysu przyjaciel ból się przypomniał myślę że teraz znowu da chwilę pożyć więc zaczynam szperać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Wstydliwe choroby.

Post autor: Cinimini » 24 sie 2011, 21:40

Na TLC właśnie leci odcinek m.in. o Crohnie. To chyba powtórka odcinka o którym pisałam zakładając temat.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”