czerwone buraczki ?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Karolina
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2006, 00:11
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: czerwone buraczki ?

Post autor: Karolina » 25 lut 2007, 00:23

Ja po buraczkach mam biegunkę że ho ho :) Nawet po szklance barszczyku więc omijam szerokim łukiem. Po marchewce która ma podobno dobre działanie na jelita siedzę w kiblu więc też nie jem a bardzo uwielbiam szczególnie z groszkiem :( wstrętna choroba nie mogę przez nią jeść tylu smakołyków
Dopadło mnie mikroskopowe zapalenie jelita

bacok
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:38
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: czerwone buraczki ?

Post autor: bacok » 25 lut 2007, 19:47

Buraczki mi nie szkodzą pod każdą postacią. Jem i jest ok.
Choroba nie wybiera

iza407
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2007, 01:00
Choroba: CU
Lokalizacja: Warszawa

buraczki

Post autor: iza407 » 01 mar 2007, 13:58

też się przyłączę do dyskusji buraczkowej, choć nie wiem czy jest bieżąca czy to temat juz zastany i nieaktualny. Buraczki, owszem , działają rozwalniająco, ale mnie np. wszystko jedno bo i tak mam biegunkę. Natomiast mają całą masę makro i mikroelementów, szczególnie duzo wapnia, żelaza potasu, magnezu, sodu.. MNają też antocjany - o wybitnie antyrakotwórczym działaniu! są wybitnie zasadotwórcze, a jeśli ktoś się wczytywał w równowagę kwasowo-zasadową, to przeciętny człowiek je za dużo kwasotwórczych (mięsa, słodycze, pieczywo,) za mało zasadowych produktów.
mają sporo błonnika - to pewnie te rozwolnienia powoduje, a stare buraki mają celulozę, która moze powodować nadmierną fermentację.
SMACZNEGO !!

aha, polecam gorąco wszelkie książki Ireny Gumowskiej - źródło bezcennych informacji nt jedzenia.
iza407

Zablokowany

Wróć do „Warzywa i Owoce”