Kiełki - czy można ?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ariadna
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:23
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Kiełki - czy można ?

Post autor: ariadna » 19 lut 2009, 13:18

Nasunęło mi się pytanie - czy przy WZJG można jeść świeże kiełki? Np. na kanapki albo do warzyw. Są bardzo bogate w witaminy, więc niby warto. Z drugiej strony skoro rzodkiewka nie jest wskazana to czy jej kiełki można?

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kiełki - czy można ?

Post autor: Natalka » 19 lut 2009, 13:37

Co prawda ja mam CD, ale mi kiełki nigdy nie zaszkodziły, to po prostu bardziej skondensowane witaminy niż w warzywach :wink:
ariadna pisze:Z drugiej strony skoro rzodkiewka nie jest wskazana to czy jej kiełki można?
spróbuj to się przekonasz czy Ci szkodzą. Dieta w flakowych chorobach to sprawa bardzo indywidualna i to że dany produkt szkodzi komuś, nie oznacza, że i na Ciebie tak samo zadziała. Próbuj i zapisuj, co się dzieje po konkretnym jedzonku, inaczej nie będziesz mieć pewności co do upodobań swoich jelitek :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kiełki - czy można ?

Post autor: obyty.z.cu » 19 lut 2009, 13:55

ariadna pisze:Z drugiej strony skoro rzodkiewka nie jest wskazana to czy jej kiełki można?
w zasadzie to "my" mozemy jejsc wszystko, albo prawie wszystko,
wszystko zalezy od naszego aktualnego stanu organizmu,remisja czy zaostrzenie, jak z nasza waga,jakie wyniki krwi itp.
Pod tym kontem patrzac i dzialac jak radzi Natalka.
Swieze warzywa i owoce sa problemem przy np. biegunkach, ale jesli ich niema to warto probowac !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kiełki - czy można ?

Post autor: podblond » 19 lut 2009, 16:12

Zjedz i zaobserwuj czy coś złego się z Tobą dzieje...
To JEDYNA metoda, by sprawdzić czy Ci szkodzą. Brutalne, ale jedynie prawdziwe. Może być i tak, że teraz Ci nie podejdą, a już za pół roku bez problemu będziesz mogła je jadać.
Na pytanie "Kiełki - czy można?" Odpowiem, że ja mogę :)
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kiełki - czy można ?

Post autor: -Ania- » 19 lut 2009, 19:53

uwielbiam kielki rzodkiewki zwlaszcza na pizzy (szczegolnie w pizzy hut w ofercie letniej). Stosuje je do wszystkiego, jesli je mam, bo nie zawsze pamietam by zasadzic, a potem zeby podlewac. A te z marketu jakos szybko tracą swe wlasciwosci, mimo ze do daty waznosci jeszze dlugo.

aha i mi nie szkodzą :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Warzywa i Owoce”