Soczek z marchwi na czczo

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany

Czy ktos z Was próbowa3 kuracji ?wie?ym sokiem marchwiowym?

Tak (poprawa natychmiastowa)
3
8%
Tak (pomog3o umiarkowanie)
3
8%
Tak (nie pomaga3o :( )
5
14%
Nie stosowa3am/-em
21
57%
Nie wiem (nie zauwa?u3am/-em ró?nicy)
5
14%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Posty: 150
Rejestracja: 24 lut 2005, 08:33
Choroba: CU
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: Balconik » 05 mar 2005, 14:35

lekarze zazwyczaj dzialaja rutynowo. a na wlasnej osobie wydaje mi sie, ze najlepiej sprawdzic co pomaga a co nie, albo wrecz szkodzi.
mnie na pewno nie szkodzi wiec bede pil na czczo.
precz z CU ! ! !

SKiERi
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:08
Choroba: nie ustalono

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: SKiERi » 05 mar 2005, 17:40

czasami cos nie szkodzi odrazu....tylko po jakims czasie.
A co do lekarzy to jak sie chodzi do dobrych to oni wyjezdzaja na jakies spotkania dotyczace CU itd i znaja najnowsze nowinki leczenia ;)
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 25 kwie 2004, 11:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: a z krakowa

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: kilo9 » 05 mar 2005, 18:15

masz pewno?a ?e chodzisz do dobrego?
mnie sie te? zdawa3o i wyl?dowa3em z krwaw? biegunk? na 6 tygodni w szpitalu!? prawie rok temu 9 marca.

Kinga
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 13 lis 2004, 09:58
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: Kinga » 05 mar 2005, 21:51

Skieri, a myslisz, ze lekarze na tych spotkaniach o leczeniu Cu rozprawiaja na temat szkodliwosci (lub nie) soku z marchewki? :lol:
Moi lekarze, do ktorych do tej pory chodzilam nie chcieli nawet slyszec o zadnych ziolach czy leczeniu homeopatycznym. Wydaje mi sie, ze wiekszosc lekarzy wierzy tylko w pigulki a medycyna niekonwencjonalna jest be. Dlatego wlasnie sami musimy probowac roznych kuracji i obserwowac swoj organizm choc oczywiscie leki trzeba brac. Pozdrawiam

SKiERi
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:08
Choroba: nie ustalono

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: SKiERi » 06 mar 2005, 11:58

Oj nie stoi po ich racji. Kieys boala mnie glowa i zaczolem brac ziola i jakas diete. I HU.. Ku... skonczylem to po 6 miechach bo mi sie nudzilo i dopadl mnie crohn moze to poprostu zbieg okolicznosci ale ja tez nie weirze w te bajery one robia takie rzeczy ze mmy tylko myslimy ze jest lepiej i sami sie leczymy swoja psychika to wszystko.
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Posty: 150
Rejestracja: 24 lut 2005, 08:33
Choroba: CU
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: Balconik » 08 mar 2005, 13:12

Chyba jeszcze za wczesnie by wyciagnac jakies wnioski z tej ankiety.
Poczekamy jeszcze z 2 tygodnie.
Ciekawe czy chociaz z 30 glosow sie zbierze...
precz z CU ! ! !

Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: Magdula » 14 mar 2005, 11:42

Pije soczek marchewkowy, choa nie lubie jego smaku. Mieszam go z grejfrutem albo pomarancz? (albo jednym i drugim: pycha :D ).
Z tego co wiem to faktycznie sok powinien bya ?wie?o wyci?niety, z ka?d? godzin? traci bowiem swoje w3a?ciwo?ci. S3ysza3am równie? ?e nie nale?y je?a przed i po soczku oko3o godziny. Zapobiega to dolegliwo?ciom typu zgaga i md3o?ci. U mnie to dzia3a ca3kiem nie1le, tylko nie zawsze mam wystarczaj?co samozaparcia ?eby o soczku pamietaa.

Smacznego :lol:

kasi25
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2005, 17:43
Choroba: nie ustalono

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: kasi25 » 03 kwie 2005, 20:03

sok marchewkowy - bya mo?e, nie zauwa?y3am ?eby zaszkodzi3 :wink:
mo?e dlatego ?e pijam gotowce - spróbuje sie przestawia na samoróbki. natomiast co ja moge polecia to ' bakteryjki' - ja 3ykam nutriplant. codziennie rano przed ?niadanie - ok pó3 godziny. by3o gorzej jak odstawi3am, jak wróci3am by3o lepiej. poza tym siemie lniane mielone. a poza tym idzie lato :D ech.. ?ya nie umiraa :wink:

Milla

sok z marchwi

Post autor: Milla » 02 paź 2005, 12:20

Sok na jelita wspaniale działa przy chorych jelitach nie mieszać z innymi sokami.Działa przeciwzapaknie i przeciw wzdęciom.polecam

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Soczek z marchwi na czczo

Post autor: doem76 » 04 gru 2005, 18:16

Testuję soczek marchwiowy (własnoręcznie robiony) od kilku dni, więc nie wypełnię jeszcze ankiety, bo ciężko mi ustalić, czy poprawę mam po nim czy po wlewkach z Salofalku :lol: . Czasem do marchwi dorzucam seler (piję wtedy z mężem :lol: ), jabłko lub banana (niesamowicie odświeżający, a banany jak najbardziej wskazane przy CU).
Polecam dobre ciasto z wykorzystaniem "trocin", które zostają w sokowniku po wyciśnięciu soku z marchwi.

Składniki:

3 szklanki startej marchwi z sokownika
2 szklanki mąki
1 i ćwierć szklanki cukru
150 dag roztopionego masła
2 jajka
1 paczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki cynamonu
1 aromat waniliowy
1/2 aromatu pomarańczowego
łyżka bułki tartej do wysypania formy

Wykonanie:

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, cukrem i cynamonem. Dodać marchew, masło, jajka i olejki i zagnieść ciasto. Surowe ciasto ma zwartą konsystencję, jest ciężkie. Odstawić ciasto na kwadrans, aby składniki przegryzły się i ponownie wymieszać. Formę natłuścić masłem, wysypać ją bułką tartą i przełożyć do niej ciasto. Piec w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopni Celsjusza około 50 minut.

Jeśli kogoś interesuje wygląd ciasta to zapraszam na stronę http://blizejnatury.org
CU: Lepiej być nie może :-)

Zablokowany

Wróć do „Warzywa i Owoce”