Jagody/Borówki

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 25 kwie 2004, 11:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: a z krakowa

Jagody/Borówki

Post autor: kilo9 » 01 wrz 2004, 23:02

Cze?a

przebywa3em ostatnio 2-tyg. poza domem dok3adnie w górach, wyjazd ogólnie super, i to dzieki le?nym jagodom. Pozwoli3em sobie nawet na tych wakacjach na schabowego i oby3o sie bez ?adnych sensacji. Ale wróamy do jagód/borówek (jak kto woli) serwowa3em sobie codziennie poszklance ?wie?ych jagód z jogurtem naturalnym i odrobin? cukru, dzieki temu co rano za3atwia3em sie prawie jak "zdrowy" cz3owiek i mog3em spacerowaa z rodzink? po górkach bez obaw ?e nagle spotka mnie nieodparta chea odwiedzenia WC!
Z opini lekarzy wiem ?e "... jagody nie lecz?! tylko powoduj? zaparcia ...."
w którym? wprost wyczyta3em ?e jednak co? tam lecz? nie koniecznie nasz colitis czy te? crohn nieistotne.
Wa?ne ?e pomog3y mi w spedzeniu mi3o i co najwa?niejsz "prawie" bez stresu urlop z rodzin?
Teraz zawsze gdy mam opu?cia dom jad?c w delegacje z pracy czy te? dla przyjemno?ci zaopatrzy3em sie w aptece w suszone jagody do parzenia.
Polecam tym którzy chc? lub te? musz? wyje?dzaa z domu aby spróbowali jak nie ze ?wie?ymi to suszonymi jagodami, mi pomaga
pozdrawiam KILO9

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jagody/Borówki

Post autor: -Ania- » 02 wrz 2004, 09:49

Kilo i tu trafi3es w 10 !
Jak le?a3am w klinice zapyta3am raz ordynatora co powinnam je?a a on jednym ci?giem- rano chleb z dzemem jagodowym i herbata jagodowa, na obiad ry? z jagodami kompot z jagód, podwieczorek- jagody i kolacja tak jak sniadanie.. 8O zw?tpi3am nieco.. a wtedy doktor mówi, ?e jagody to wyj?tkowe owoce, które bardzo pomagaj? naszym jelitkom sie zregenerowaa, a to co powiedzia3 ma u?wiadomia jak wazne w diecie winny zajmowac miejsce. Jak sam zauwazyle? reguluj? stolec, i s? dobre w ka?dej postaci.
Tak?e podsumowuj?c- polecam jagódki wszystkich jeliciarzom :D

pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Jari » 08 wrz 2004, 22:57

Cze?a !

Nie wiecie czy te borówki to takze borówki amerykanskie, takie durze z zielonkawym w ?rodku?
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 25 kwie 2004, 11:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: a z krakowa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: kilo9 » 08 wrz 2004, 23:13

strza3ka Jari

ja polecam polskie le?ne jagody s? miekkie 3atwo sie rozp3ywaj? w ustach, amerykanskie daj? ten sam efekt ale trzeba je gry1 ?eby rozdrobnia, dla mnie osobi?cie lepsze s? nasze jagody

kilo9

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Jari » 08 wrz 2004, 23:23

Kurcze rozejrze sie jeszcze mo?e gdzie? sie da swierze kupia , jak nie to jak mówicie suszone i dzemy(najlepiej zapewne nies3odzone).

Dzieki Kilo9
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 25 kwie 2004, 11:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: a z krakowa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: kilo9 » 08 wrz 2004, 23:30

Jari

?wierzych nie trzeba, w aptece dostepne s? szuszone które zalewasz wrzatkiem i wypijasz, powiem ci tak ?e ja staram sie konsumowaa/pia dawke jagód co dwa dni - i jaki mam efekt?
po pierwsz stolec zwrty i nie "gwa3towny" i zmnieszone wszechobecne uczucie parcia na kichy!

kilo9

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Jari » 09 wrz 2004, 11:35

To wydaje sie tak proste ?e a? niewiarygodne, sprubójemy :P
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Handzia » 09 wrz 2004, 12:07

Kochani w piciu herbaty jagodowej to mam chyba najd3u?szy sta?,pije j? od dobrych paru lat , s? okresy ?e ca3ymi miesi?cami codziennie jedn? szklanke.Ja kupuje w sklepach ze zdrow? ?ywno?ci? b?d? w aptece herbate z owocu borówki czernicy w torebkach ekspresowych takich jak zwyk3a.Wa?ne jest tylko ,?eby nie mia3a domieszki ?adnej innej herbaty.Bo ?wie?e jagody le?ne b?d? amerykanskie maj? dzia3anie lekko ro?lu?niaj?ce ze wzgledu na pestki i nie wszyscy dobrze je toleruj?.

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 25 kwie 2004, 11:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: a z krakowa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: kilo9 » 09 wrz 2004, 13:06

jad3em ?iwe?e i jak najbardziej dobrze tolerowa3em je, teraz jak skonczy3 sie okres na ?wie?e to albo herbatka z jagód lub robie koktajl z mro?onych z jogurtem naturalnym( w moim zamra?alniku mam po porcjowane 10 kg jagód :D )
kilo9

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Jari » 13 wrz 2004, 11:41

Kurcze jak bym wiedzia3 o tych jagodach w sezonie Obrazek Ja kupi3em ostatnio koszyczek borówki amerykanskiej i paczke suszonych jagód. Te drugie s? niespodziewanie drogie:
Owoc borówki czernicy 50g - 6.49 pln
Herbapol Kraków.
Taka paczka zchodzi szybko 3 dni max. Ale wpad3em na inny jeszcze pomys3 bede codziennie sie raczy3 jagodziankami :)
Pozdrawiam.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Mamcia » 13 wrz 2004, 13:36

Ze wzgledu na pestki ?wie?e jagody nie s? wskazane szczególnie w okresie zaostrzenia. Ale jak to ju? jest w tej chorobie jednym to szkodzi drugin nie.
pozdrawiam

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Jari » 14 wrz 2004, 09:53

No w3a?nie te pestki...
Sam sie zastanawiam. Pije ju? od 3 dni napar/wywar? z suszonych owoców i tam te? jak one namokn? to w nich s? pestki. A dzi?uda3o mi sie kupia ?wie?ych jagód kilogram. I sam nie wiem bo ja mam zaostrzenie(to nie nowo?a). Ale czy takie cherbatki nie trac? na swoich w3a?ciwo?ciach po tych wszystkich obróbkach?
Dobra cherbatke z jagód te? kupie... :|

PS. Wpad3em na pomys3 kilka dni temu ?eby codziennie je?a jagodzianke :)
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 25 kwie 2004, 11:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: a z krakowa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: kilo9 » 14 wrz 2004, 10:07

my?le jari ?e w twoim przypadku najlepsza by3a by herbata z jagód wtedy nie jeste? nara?ony na ?adne pestki i inne badziewie!!

ps. jagodzianka je?li ci nie szkodzi to jedz ile dusza zapragnie!
kilo9

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Jari » 14 wrz 2004, 10:48

Dzieki za rade. a ze ?wierzych owoców zrobie kompot i bede pi3 sam? wode bez owoców.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jagody/Borówki

Post autor: Handzia » 14 wrz 2004, 12:57

Jari poleca3am Ci powy?ej porcjowan? herbate z jagód .Wypróbowa3am j? i jest skuteczna i niedroga.Paczka 30szt.kosztuje ca 6 z3.A jedzenia jagodzianek Ci nie polecam ,bo du?e ilo?ci wyrobów z m?ki pszennej i dro?dzy wcale nie wp3ywaj? dobrze na jelita.
Jeszcze przypomnia3o mi sie ,?e na mnie bardzo dobrze wp3ywa picie kakao robionego na wodzie.Nie do?a ,?e dzia3a wstrzymuj?co to jeszcze zawiera magnez.Tylko nie mog? go pia osoby maj?ce sk3onno?a do kamieni czy piasku w nerkach.
Pozdrowienia!

Zablokowany

Wróć do „Warzywa i Owoce”