Warzywa

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Warzywa

Post autor: Joanna23 » 20 maja 2009, 16:27

anecia170, ok poczekam na męża aż wróci to wtedy zrobię bo sama bym tego nie dała rady zjeść :) dzieki za przepis :)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Warzywa

Post autor: CzarnaMamba » 20 maja 2009, 22:30

Smacznego :) napisz, czy smakowalo :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Warzywa

Post autor: ita71 » 20 maja 2009, 22:38

anecia170 pisze:galazki kalafiora (musi wystygnac) wymocz w jajkach i w bulce tartej i na patelnie az do zlociutkiego kolorku mmm cos pysznego
Potwierdzam :wink: też tak czasami robię :razz:
Nigdy nie mów nigdy...

Daga03
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:52
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Warzywa

Post autor: Daga03 » 21 maja 2009, 08:20

Ja jadam wszystkie warzywa i nic strasznego się nie dzieje tylko czasami mam wzdęcia i przelewanie w jelitach ( przeważnie po warzywach wzdymających ) wtedy mam pod ręką espumisan lub no-spe i po kłopocie. teraz zaczyna się sezon truskawkowy już nie mogę się doczekać.
Daga

sylviiia
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Warzywa

Post autor: sylviiia » 21 maja 2009, 08:41

Czesc,
Chciałam odniesc sie do rozwazan na temat szkodliwosci pestek - z tego co ja wiem, to pestek nam nie wolno jesc nie tylko z tego powodu ze sa ciezkostrawne - ale rowniez dlatego, ze istnieje ryzyko, ze "utkną" w jelitach, w rance - i zacznie to sobie ropiec.....

Taka opinie uslyszalam w szpitalu.
Moze jest bledna - jesli tak - prosze skomentujcie - sama bowiem sprobowalabym koktajlu z truskawek....
sylviiia

46kg/160cm;salofalk+duspatalin+lactoral+sorbifer durules + kwas foliowy + witamina C + magnez

Daga03
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:52
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Warzywa

Post autor: Daga03 » 21 maja 2009, 08:50

powiem szczerze , że na temat truskawek,słyszałam wiele opini ale jadam je co roku w różnych postaciach i jeszcze nigdy nic mi nie było żadnych dolegliwości.trzeba je spróbować i zobaczyć jak reaguje organizm.ja dla osłony jelit pije dużo mielonego lnu i czuję się po tym świetnie.
Daga

Misia

Re: Warzywa

Post autor: Misia » 21 maja 2009, 09:23

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

sylviiia
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Warzywa

Post autor: sylviiia » 21 maja 2009, 10:32

Mnie informowano tylko i wylacznie na temat jedzenia truskawet przy CD - afty lubią "wychwytywać" pestki...

Nie wiem, jak to jest CU - ale lezala ze mna w sali dziewczyna, ktora jadala doslownie wszystko oprocz czekolady - tylko ona jej szkodzila. Takze Misia masz racje - wiele zalezy od organizmu i tolerancji indywidualnej osob.

Mysle, ze mimo obaw, z racji tego ze czuje sie dobrze (wlasciwie po 3 ytygodniach zazywania lekow) na pewno skusze sie, chocby na niewielka ilosc truskawek......;)
Pozdrawiam Was cieplutko;)
sylviiia

46kg/160cm;salofalk+duspatalin+lactoral+sorbifer durules + kwas foliowy + witamina C + magnez

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Warzywa

Post autor: Natalka » 21 maja 2009, 12:18

przypominam, że to temat o warzywach, o truskawkach piszemy tu viewtopic.php?t=660&highlight=truskawki
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Warzywa

Post autor: Słonko » 21 maja 2009, 12:43

Pewnie, że dieta zależy od naszego stanu i od organizmu. Ja jednak jestem ostrożna już po przejściach. Nie jestem zwolennikiem jedzenia tego, co nie daje nieporządanych reakcji tuż po zjedzeniu. Czasami to proces długofalowy - ja się czuję dobrze prawie po wszystkim, ale nie wyobrażam sobie częstego jedzenia surowych warzyw, smażonych kotletów czy zasmażanej kapusty! Przecież jelita zniosą to tylko do czasu i nawet nie będziemy się spodziewali dnia, w którym jednak zaprotestują. Zatem raczej nie będę jeść truskawek, bo za miesiąc może się okazać, ze pestki się gdzieś tam zagnieździły i dają o sobie znać...

sylviiia
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Warzywa

Post autor: sylviiia » 21 maja 2009, 14:11

Anoż wlasnie!!!!!!!!!
Mozna skusic sie na pare truskawek ale nie jesc ich codziennie i calymi kilogramami.
To samo dotyczy innych surowych owoców, warzyw itp!
Przyznam, ze mam ochote na wiele rzeczy - ogórki, gotowana kapuste,czosnek, cebule,i ostre papryczki chili,czersenie, sliwki, kiwi, pomarancze - ale sie boje, ze poczuje sie tak zle...jak jakis czas temu. Stad moje wszystkie obawy.

Jeszcze raz dzieki za Wasze uwagi;)
Pozdrawiam
sylviiia

46kg/160cm;salofalk+duspatalin+lactoral+sorbifer durules + kwas foliowy + witamina C + magnez

Zablokowany

Wróć do „Warzywa i Owoce”