Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Renata2
Początkujący ✽✽
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2007, 21:36
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Post autor: Renata2 » 15 lut 2007, 07:23

Bardzo lubię cebulę, niestety surowa odpada w przedbiegach, a po gotowanej lub duszonej diabelnie wzdyma. Czy ktoś wie coś na temat jarzyn mogących smakowo zastąpić cebulę, ale nie wywołujących takich "tragicznych" skutków ubocznych? Tak mi szkoda tych surówek i dań mięnych z dodatkiem cebuli! Proszę o pomoc. I dodatkowa prośba - jak się zaznacza ,że czytałam jakiś post? Ciągle mi pokazuje, że mam pełno nieprzeczytanych postów, nawet te które już czytałam. Renata2
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 10 sie 2006, 15:02
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Post autor: Mol » 15 lut 2007, 08:14

A probowalas parzyc ja przed dodaniem do czegokolwiek? Jest zdecydowanie lagodniejsza.

Co do zastapienia jej czyms, hmmmm, moze por?
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Post autor: Mamcia » 15 lut 2007, 09:18

Pora na pora. Nioektóre osoby, które nie tolerują cebuli mogą sobie pozwolić na pora, ale nie wszzyscy.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Post autor: Shima » 16 lut 2007, 23:16

Renata2 pisze:Bardzo lubię cebulę, niestety surowa odpada w przedbiegach, a po gotowanej lub duszonej diabelnie wzdyma
Jeśli miałabyś ochote to jest pewien sposób na pozbycie sie właściwości wzdymających cebuli....niestety pracochłonny ale smak jest niezmienny

Otóż cebule bo obraniu z suchych lusek obieramy dalej...każdą warstwe oddziela taka "błonka"i to ona wlaśnie jest w większości odpowiedzialna za wzdęcia,,,nalezy sie jej pozbyć...i życzyć sobie smacznego :)

jesli wypróbójesz ten sposób to daj znać czy na Ciebie też działa pozytywnie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Renata2
Początkujący ✽✽
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2007, 21:36
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Post autor: Renata2 » 06 mar 2007, 16:19

Niestety nie próbowałam z tymi osłonkami w cebuli -aż taka cierpliwa to nie jestem! Ale dziękuję za radę jak mnie przyciśnie bardziej, to pewno spróbuję, teraz sprawdziłam parzonego pora -da się jeść. Renata2
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Czym zastąpić w pożywieniu cebulę?

Post autor: Patryśka » 06 mar 2007, 18:18

Shima pisze:Otóż cebule bo obraniu z suchych lusek obieramy dalej...każdą warstwe oddziela taka "błonka"i to ona wlaśnie jest w większości odpowiedzialna za wzdęcia,,,nalezy sie jej pozbyć...i życzyć sobie smacznego :)
Warto sprobowac bo teskni mi sie za cebulka bardzo :)

Zablokowany

Wróć do „Warzywa i Owoce”