Warzywa i bóle brzucha

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Warzywa i bóle brzucha

Post autor: Mocca » 07 sty 2014, 21:36

Cześć wszystkim,

Od 4 dni staram się być na diecie, bo strasznie przytyłam przez sterydy.
Jem dużo warzyw i owoców. Od tego czasu ciągle boli mnie brzuch -.- już nawet nie umiem rozpoznać czy to ból przez to co jem czy np z głodu, bo wcześniej potrafiłam zjeść naprawdę dużo, a teraz jednak się bardzo ograniczam.

Jak myślicie, faktycznie owoce i warzywa w zbyt dużych ilościach mogą tak wpłynąć na jelita?
Dodam jeszcze że jeśli chodzi o wypróżnienia to zastopowały się wręcz -.- max 1 dziennie idę do toalety.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: Natuśka » 07 sty 2014, 21:46

Mocca pisze:ak myślicie, faktycznie owoce i warzywa w zbyt dużych ilościach mogą tak wpłynąć na jelita?
A czy to były surowe owoce i warzywa? Jeśli tak to bardzo możliwe, ale jak wiadomo- każdy przypadek jest indywidualny- jednym surowe szkodzą, innym nie :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: Mocca » 07 sty 2014, 21:49

W wiekszosci surowe, jednak na obiad tylko gotowane.
Za kazdym razem kiedy podchodze do diety, dzieja sie cuda! a jak jadlam w Mc, pizze to nic nie bolalo -.-
co w tym wypadku jesc, zeby schudnac?

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 17 gru 2013, 12:09
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: Asiulka1989 » 07 sty 2014, 21:51

Ja bym była ostrożna z tymi warzywami i owocami;/ Zwłaszcza jeśli są surowe, tak jak pisze Natuśka.
Postaraj się wprowadzać je powoli, stopniowo i raczej nie surowe, zwłaszcza na początku. Gotowanie na parze powinno rozwiązać częściowo problem - są lżej strawne i nie tracą dużo witamin i składników mineralnych:)
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: Mocca » 08 sty 2014, 19:59

dzisiaj juz nie jadlam w ogole warzyw, a boli dalej -.- do tego doszla krew w stolcu.
Tragedia jakas.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2014, 21:55

Mocca pisze:Jak myślicie, faktycznie owoce i warzywa w zbyt dużych ilościach mogą tak wpłynąć na jelita?
Tu też ważne jest jakie to warzywa,by błonnik był odpowiedni,z młodych warzyw, a nie zawierających dużo celulozy i zapychających jelito.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: kasia38 » 08 sty 2014, 22:32

mnie akurat surowe owoce i warzywa nie szkodzą,
bo czy je jem czy nie to czuję się tak samo
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: Lemoni » 08 sty 2014, 23:57

Ja się musiałam przyzwyczaić do surowych owoców i warzyw, ale po jakimś czasie przestały źle wpływać (jak nie czułam się tragicznie oczywiście). Więc tak jak powyżej, wszystko stopniowo ;).

zuzanka
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2010, 23:24
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: zuzanka » 10 sty 2014, 10:21

Na mnie np papryka bardzo źle działa, więc też bym na twoim miejscu zaczęła od warzyw na parze i powoli wprowadzała surowe i obserwowała na co reagujesz. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
MariuszRylko
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:07
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: MariuszRylko » 10 lut 2014, 15:08

Całkiem możliwe, że cierpisz na cięzkie przyswajanie związków naturlanych zawartyvh w warzywach, musisz jeśc ich znacznie mniej


usunęłam reklamę
Ostatnio zmieniony 10 lut 2014, 22:10 przez MariuszRylko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Warzywa i bóle brzucha

Post autor: ulka1986 » 10 lut 2014, 17:44

Polecam wprowadzać warzywa i owoce jak u dzieci :wink: pojedynczo, i obserwować co się będzie działo.... Najpierw gotowane jabłko, marchew, później seler itd. Nastepnie tak samo z surowymi, małe porcję.... Tak wykluczysz to co szkodzi a to co będzie tolerowane będziesz mogła jeść w coraz większych porcjach i urozmaicac. Wiem że to jest mało komfortowy sposób i dla wielu nawet może i abstrakcyjny, ale skuteczny.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzywa i Owoce”