dieta Dukan - ostatni hit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sebek
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2008, 08:17
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: kuj-pom

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: sebek » 30 cze 2010, 21:28

Po zimie mocno przytyłem i dodatkowo spuchłem po sterydach jakie zacząłem brać po zaostrzeniu.
Jak już zacząłem brać najmniejsze dawki encortonu (5mg/dobę) poszedłem na "wiosenną" dietę białkową i ściśle jej przestrzegałem przez prawie 2 tygodnie. Potem trochę sobie pozwoliłem na ekstrasy bo czułem się po tej diecie tak dobrze jakbym nie miał CU. W końcu, poczułem co to są normalne stolce (choć skąpe bo to dieta bardzo ubogoresztkowa). A takich nie miałem odkąd byłem na pierwszych latach studiów ponad 10 lat temu.
Wyeliminowałem wszystkie produkty zbożowe i węglowodany w postaci ziemniaków, ciast, słodyczy, cukru, napojów, etc.

I jest naprawdę nieźle. Stolce normalne, nie burczy, nie boli i nie ma wzdęć.

Co ciekawe okazało się w tym czasie że mam alergię pokarmową na ziemniaki (niby surowe, ale jak zjem je na obiad, dzień później mam minimalne pogorszenie jelita), mąkę (!) (też niby nieprzetworzoną termicznie, ale jest tak samo jak z ziemniakami), wołowinę, czosnek i kiwi.

Więc nie wiem czy dieta cudy zdziałała, czy po prostu eliminacja alergenów pokarmowych przy okazji stosowania diety.
A może też nie tylko alergenów ale węglowodanów jako takich bo słodkie owoce typu truskawki, czereśnie, banany niestety też nie służą.

Twarożki, jajka, mięso gotowane lub pieczone w sosie własnym plus warzywa jadam i już dalej nie chudnę jak przez początkowy okres stosowania diety, a czuję się naprawdę super.
A do takiej diety idzie się przyzwyczaić. Kombinacje jaj, twarogu i mięsa z warzywami są bardzo szerokie :)

Teraz czekam na termin w poradni alergologicznej by pójść i poprosić w miarę możliwości o badanie reakcji na szersze spektrum alergenów pokarmowych. Bo na razie robiłem sobie tylko na ok. 20 najczęstszych w formie testów skórnych. Ponoć jest jakieś badanie krwi, które obejmuje kilkaset produktów, ale prywatnie kosztuje koło 400 pln więc liczę narazie na NFZ :lol:

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Posty: 368
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: magdusia » 12 sie 2010, 22:13

dieta rewelacja, ważę już tylko 60 kg
nie miałam praktycznie żadnych skutków ubocznych, oprócz pojawienia się na początku ciał ketonowych w moczu
jeśli chodzi o jelitka, to dieta ani mi ich nie pogorszyła, ani nie polepszyła
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

sebek
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2008, 08:17
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: kuj-pom

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: sebek » 27 wrz 2010, 19:07

Napisałem w temacie z poniższego linka parę zdań, które trochę zmieniają sens wypowiedzi mojego wcześniejszego posta. Niejako korygują tezy w nim zawarte i poniekąd kontynuują najnowszą historię :)

viewtopic.php?p=231312#231312

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: tom-as » 17 paź 2010, 21:47

ciocia moja od dłuższego czasu nosiła się z zamiarem zainwestowania z książkę Dukana. Ale z tego co widzę od kilku dni zrobiła coś lepszego - kijki do nordik łokingu sobie sprawiła i 'spaceruje' :-)

jolinek83
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:34
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: jolinek83 » 10 lis 2010, 17:49

Skusiłam się...
Zaczęłam od poniedziałku. Po 2 dniach 2kg w dół, ale wczoraj pojawiła się wodnista biegunka, dzisiaj ciągle trzyma, przelewa mi się w jelitach strasznie.

Chyba zrezygnuję i po prostu zrezygnuję z chleba, ziemniaków, białego ryżu, tłuszcze ograniczę, cukier i poczekam na efekt trochę dłużej, ale (chyba) zdrowiej.
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: tom-as » 10 lis 2010, 18:51

mniej jeść, więcej ruchu - to bardziej naturalny sposób. a skutek uboczny taki to jeszcze sobie ruchem organizm 'przewietrzysz'. świeże powietrze i takie tam. warto :tak:

tymbardziej jak po kilku dni już nasz burze w jelicie

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Shadowka » 10 lis 2010, 23:28

a ja stosowałam tą dietę kilka dni i totalnie potorbiło mi się z okresem, moja kumpela miała dokładnie , poza tym nie zapomnę jak jedna dziewczyna od nas z pracy bardzo się chwaliła jak to chudnie na tej diecie a jednocześnie zaczęła zjadać tonę leków na nerki...

swoją drogą, ta dieta polega na tym, że je się białka ale do 3% tłuszczu :) odpadają słodycze i rzeczy mączne :) podejrzewam, że biorąc tylko te rzeczy i jedząc spokojnie warzywa i owoce też się będzie traciło na wadze :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Natalka » 11 lis 2010, 14:22

wywody Blanki zostały wydzielone tu viewtopic.php?t=10148
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: joko25 » 05 lut 2011, 21:44

Hej
ostatnio po kuracji sterydowej troche mi sie przytylo-prawie 8kg. Chcialabym zgubic choc 5 kg, ale mimo iz cwiczę callanetics od grudnia i staram sie jesc mniej, waga rosnie;(
mam pytania do osob które stosowaly dietę Dukana-i jak? są efekty? da sie utrzymac osiągnietą wage? a jak wasze flaczki to przetrwaly? a jesli chodzi o obecne w tej diecie otręby-stosowaliscie je?
w sumie jak tak pomyslec to dieta stworzona dla nas-bo duzo bialka, malo tluszczy i weglowodanow wiec powinna nam nie szkodzic;)

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Posty: 525
Rejestracja: 28 lis 2010, 13:31
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: eni80 » 06 lut 2011, 11:02

Wiesz mam ten sam problem , przytyłam po kuracji sterydowej i pomimo , że jestem 2 miesiące po odstawieniu sterydów to waga spadła tylko 2 kg. Została taka oponka na brzuchu :smutny: Tez myślałam o tym żeby zastosować dietę dukana.. Z tą dietą jest tak , rzeczywiście schudniesz na początku , ale potem waga niestety wraca i to nie prawda że nie ma efektu jojo. I jeszcze jedno , bardzo szkodzi na nerki , osobiście znam osobę która po tej diecie ma poważne problemy z nerkami i teraz łyka garść leków na nerki.. Jeśli chodzi o otręby , wiesz jak to jest . Jednemu zaszkodzą , drugiemu nie . Musisz sama przetestować na sobie.... :roll:
eni :serce: :serce: :serce:

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: mjmartino » 06 lut 2011, 11:28

Ja od was chętnie przyjmę z 15kg ;P wiec po 7,5 na osobę wychodzi :lol:
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Posty: 525
Rejestracja: 28 lis 2010, 13:31
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: eni80 » 06 lut 2011, 11:50

Ja od was chętnie przyjmę z 15kg ;P wiec po 7,5 na osobę wychodzi :lol:
No ja Ci chętnie oddam 5kg , :lol:
eni :serce: :serce: :serce:

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Ala57 » 06 lut 2011, 12:37

Mam ten sam problem po sterydach 12kg do przodu!Mimo,ze motywację mam niezłą bo ślub syna w maju to za cholere nie moge schudnąć.Przygladałam się tej diecie zwlaszcza na odchudzonej koleżance(30!kg)ale potwierdza problemy z nerkami no i spłoszyłam się bo u mnie ostatnio pokazały się krwinki czerwone i jakieś kryształy szczawianow więc nie będę ryzykować :smutny:Jak myślicie czy to, że jestem jeszcze na 4mg metypredu może mi tak przeszkadzać w zbiciu wagi?Raczej nie ma szans na zupelne zejscie z tego świństwa.

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Posty: 525
Rejestracja: 28 lis 2010, 13:31
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: eni80 » 06 lut 2011, 14:07

Ala mi spadło 2 kg ale dopiero po całkowitym odstawieniu sterydów . Więc jest to możliwe ,że 4mg może przeszkadzać. :oops:
eni :serce: :serce: :serce:

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 06 lut 2011, 18:37

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”