dieta Dukan - ostatni hit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Mamcia » 06 lut 2011, 22:38

Nie do końca się z Panią dietetyk zgadzam, bo nie wolno mówić, że warzywa i owoce nie mają węglowodanów i błonnika. Mają i to dużo. Eliminacja z diety węglowodanów ze zbóż, nie mówiąc o cukrze nikomu nie zaszkodzi. Może trudno sobie wielu osobom wyobrazić życie bez tego, ale jest to najstarsza ewolucyjnie dieta człowieka. Nim zaczął uprawiać rolę.
Zgadzam się natomiast z tym, że żadne diety eliminacyjne nie są dobre. Nie uważam, żeby dieta bez mąki i jej przetworów, ryżu, cukru - czyli pustych kalorii była zła.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: joko25 » 06 lut 2011, 23:32

A jakie jest wasze zdanie jesli chodzi o tę dietę przy nzj? moze zaszkodzic np. w remisji? pamietam ze podczas pobytu w szpitalu pani dietetyczka mowila mi ze dla chorych jelit najbardziej odpowiednia jest dieta wysokobialkowa, a przy tym weglowodany i tluszcze ograniczyc do minimum.

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 05:53

joko25 pisze:a przy tym weglowodany i tluszcze ograniczyc do minimum.
Ja bym dodał jeszcze cukier ograniczyć i mleko. Dieta beztłuszczowa, bezmleczna i bezcukrowa (dodam jeszcze w zaostrzeniu - dla niedomyślnych)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 15:55 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 08:34

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: joko25 » 07 lut 2011, 13:03

Tez tak sobie wykombinowalam ze zmodyfikuje troche tą dietke pod siebie-czyli mięsko, nabial,warzywa, owoce. Ale pieczenie bez tluszczu, wiecej ryb, ziemniaki jesli juz to ugotowane w mundurkach. Przeglądałam przepisy na różne posilki wg tej diety i niektore są naprawde bardzo ciekawe i smaczne i je tez chcialabym wlaczyc sobie do diety od czasu do czasu. Do tego troche ruchu(codziennie callanetisc-to juz akurat stosuje od grudnia) i moze jakos polecą te zbędne kilogramy:)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Mamcia » 07 lut 2011, 14:31

Dieta beztłuszczowa, bezmleczna i bezcukrowa.
To jest twoje zdanie gretech i nie mające nic wspólnego z wiedzą naukową. Mleko jest wskazane, poza okresami zaostrzenie jeśli szkodzi, jak i nabiał. Tłuszcze również np tłuste ryby i inne nienasycone. Skąd wziąć witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, E, D i K - z powietrza???
Możesz żywić się gałązkami, a zimą surowym sianem, tylko nie mąć ludziom w głowach bo robisz im krzywdę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 15:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 15:33

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Dieta bezmleczna, bezcukrowa i beztłuszczowa wyciągnęła niejednego z zaostrzenia :P Ja jestem tylko skromnym przykladem z wielu.

[ Dodano: 07-02-2011 ]
Mamcia pisze:Skąd wziąć witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, E, D i K - z powietrza???
Tak więc podtrzymuje swoje zdanie przy zaostrzeniu bezmleczna, bezcukrowa i beztłuszczowa. Poza zaostrzeniem jak najbardziej bezcukrowa, bezmleczna i niskotłuszczowa (tylko dobre tłuszcze). A jak ktoś chce niech je golonke.

A poza zaostrzeniem Np. Olej lniany (z ziarenek takich małych brązowych ;) ) zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe (OMEGA 3) którymi można polać sałatkę warzywną :P Olej kokosowy (MCT). To chyba nie powietrze. Jest wiele przykladów które można mnożyć. Nie samym mięsem i rybami człowiek żyje.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 15:38 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 15:37

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 15:39

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Beztłuszczowa w zaostrzeniach. Tłuszcze są potrzebne, ale w zaostrzeniu spowalniają gojenie śluzówkowe :P

[ Dodano: 07-02-2011 ]
Mamcia pisze:nie mąć ludziom w głowach bo robisz im krzywdę.
Dieta beztłuszczowa bezmleczna i bezcukrowa jest zalecana przez wiele szpitali i lekarzy przy zaostrzeniach. To nie mącenie w głowach.

P.S Nie jestem zwolennikiem diety Dukana, ale jak to pomaga ludziom schudnąć to czemu nie , setki ludzi to stosowało, żyją i maja się lepiej. W zaostrzeniu raczej bym odszedł od takiego pomysłu. Prawda jest taka że jak ktoś chce schudnąć to nie ma problemu, wystarczy ograniczyć cukier i tłustą kaloryczną żywność (pączki, tłuste mięso, smażenie na oleju) i być bardziej zdyscyplinowanym. Schemat diety i setki ludzi mówiących że schudło "stosując DUKANA" widocznie napawa optymizmem większość kobiet chcących stracić kilka kilo na wadze. Tylko trzeba kontrolować i obserwować swój organizm żeby nie zaszkodzić.

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 15:54

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 16:01

Według niektórych źródeł z glutenu nawet warto rezygnować bo podrażnia jelita. Ale ile lekarzy ile artykułów ile dietetyków tyle opinii. Nikt nie potrafi wyleczyć z tej choroby. Nie ma złotego klucza co stosować na 100% a co nie na 100% , w dodatku każdy przypadek inny. Więc nie generalizujmy. Inteligenta osoba wie co jej szkodzi a co pomaga. Wielu osobom mleko szkodzi i nie musi mieć na nie alergii ani żadnej nietolerancji i tak szkodzi (odczuwane pogorszenie pacjenta po wypiciu mleka), nawet specjalne diety dla tego typu chorych które mają pomagać a okazuje się że niektórym nawet szkodzą i zwiększają dolegliwości np.NUTRIDRINKI czy PEPTAMEN. I powolne picie, czy mielenie w buzi nic nie daje.

Tak czy siak każdy powinien zastanowić się nad tłuszczami, mlekiem i cukrem. I tak ustalić poziom tego czy tego czy zrezygnować z czegoś (np mleka), a tłuszcze niezdrowe TRANS I NASYCONE zastąpić MCT czy NIENASYCONYMI OMEGA 3 żeby się lepiej czuć i była poprawa odczuwalna przez pacjenta a nie "poprawa odczuwalna" przez producentów NUTRIDRINKÓW na ich opakowaniach, albo w mniemaniu dietetyka

Rozmówki z dietetykiem ;)
"...po tym Pan na pewno poczuje się lepiej, ale proszę Pani ja źle po tym czuje brzuch mnie boli mam biegunki, nieważne to leczy niech Pan pije to "leczenie żywieniowe", niech Pan poczyta ulotkę producenta to leczy, są przeprowadzone badania kliniczne, niech Pan nie opowiada bajek że to Panu szkodzi tylko pije, proszę ;)"
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 16:14 przez gregtech, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Ala57 » 07 lut 2011, 16:08

Misia jak zmodyfikujesz dietkę to to już nie będzie to samo.Sądzę,ze ktos ją wykombinował i właśnie w takiej formie ma przynosić obiecane skutki.Wygląda na ,że wszelkie diety(czyt.odchudzające) są dla zdrowych ludzi.W zaostrzeniu chudnę ,bo prawie nie jem i jeszcze przeleci przeze mnie,potem sterydki w ilosciach wskazujących i nadrabiam z nawiazką.Z tego wynika,ze trzeba troszkę zmodyfikować dietę w zaostrzeniu,dołożyć więcej ruchu i powinno zadziałać.Ale nie działa pewnie za bardzo "zmodyfikowałam"dietę :wink: a ruch pilotem i klawiaturą to trochę za mało :lol:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Mamcia » 07 lut 2011, 16:16

ja rozumiem, że aby dostarczyć organizmowi wapnia to jak mój pies ogryzasz ściany, bo naprawdę trudno go dostarczyć bez przetworów mlecznych, a witaminę D bez ryb. nasi przodkowie jedli ryby z kośćcem, a mięso z chrząstkami.
Miej sobie swoje teorie, ale lepiej zachowaj je dla siebie, bo są szkodliwe
Beztłuszczowa w zaostrzeniach. Tłuszcze są potrzebne, ale w zaostrzeniu spowalniają gojenie śluzówkowe
Poproszę o udokumentowanie badaniami naukowymi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 16:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”