dieta Dukan - ostatni hit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Lemoni » 01 maja 2010, 17:47

Moim zdaniem ta dieta jest bardzo szkodliwa dla nerek, z jelitami też bym nie ryzykowała. Chociaż przez pewien czas myślałam o niej... Jednak moja zaprzyjaźniona sąsiadka już drugi raz po zabawie w dukana otrzymała sterydy.

Ale pomysły na potrawy są fajne, chyba warto wzbogacić dietę (szczególnie redukcyjną) w białko kosztem węgli:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: obyty.z.cu » 01 maja 2010, 17:57

no to mnie sie to podoba :
Jesteśmy zewsząd informowani, że ograniczenie jedzenia połączone ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym ułatwia odchudzanie. Czy jest to rzeczywiście prawdą? Owszem, wg badań amerykańskich specjalistów, 12% osób poddających się diecie i uprawiających jednocześnie sport traci na wadze, jednak zaledwie 2% z nich utrzymuje osiągniętą sylwetkę…

Doktor Pierre Dukan, twórca diety proteinowej, odradza osobom cierpiącym na poważną otyłość wysiłek fizyczny podczas fazy uderzeniowej oraz w czasie, gdy ciągle trwa przyspieszona utrata wagi
http://www.dietaproteinowa.eu/sport.html
jak to sie czlowiek uczy, ze steoretypy sa wszedzie :razz:
Swoja droga, to nasza dieta az tak bardzo od niej nie odstaje.
Tylko te odstawienie ryzu i ziemniakow mnie przeraza :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: obyty.z.cu » 01 maja 2010, 19:05

elwirka pisze:Wiem że ma ona 3 fazy .
w podanej przeze mnie stronie i innych podaja ze ma 4 fazy.
Masz wiec dane niepelne,stad moj link.
Warto chyba troche wiecej poczytac,.ale ok....masz racje,
nie bylem na tej diecie,wiec ten temat nie dla mnie :wink: wg Ciebie.
Sorki ze sie zdziwilem, ze sport nie pomaga w diecie,
wg dr Dukana.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: ranka » 01 maja 2010, 19:10

stosowalam :) polecam :) tylko ze ja nie wytrzymalam i skonczylam... dosc szybko.

kupilam nawet stosowna literature :)

dieta ma 4 fazy, a wysilek wg Dr nie ejst potrzebny ale jak ktos ma ochote to moze cwiczyc :)

a dlaczego ma byc szkodliwa dla nerek i jelit? tam stoujesz wszystkie grupy pokarmow z tymze wprtowadzasz je pomalu.. poza tym, moim zdaniem z korzyscia bo sie chudnie a kochanego tluszczu zawsze moim zdaniem za duzo .
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Grzyb333 » 01 maja 2010, 19:15

Moja żona stosowała tą dietę i w półtora miesiąca zrzuciła osiem kilo, po czym przerwała ot tak sobie i nadal trzyma wagę choć teraz je wszystko. W sieci można znaleźć wiele świetnych przepisów łączących dopuszczalne produkty w naprawdę smaczne i zróżnicowane dania. To, że w kolejnych etapach można spożywać tylko wybrane produkty nie znaczy że nie można kombinować, a sposób ich połączenia i przyrządzenia ogranicza tylko wyobraźnia. Jeśli ktoś lubi pokombinować w kuchni to ta dieta może być naprawdę przyjemna i sprawiać satysfakcję w odkrywaniu nowych dietetycznych smacznych potraw.
Powodzenia.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Lemoni » 01 maja 2010, 20:04

Spożywanie dużych ilości białka obciąża nerki:)

No i je się tam otręby, ileśtam trzeba ich zjeść, dla mnie to mega killer.

Poza tym wysiłek fizyczny jest potrzebny do uzyskania fajnej i zdrowej sylwetki, a przecież mięśni samo białko nie zregeneruje... Węgle też są potrzebne przy treningach

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: tom-as » 01 maja 2010, 20:12

Lemoni pisze:Poza tym wysiłek fizyczny jest potrzebny do uzyskania fajnej i zdrowej sylwetki
tak czytam i się zastanawiam... nikomu dieta "wiecej ruchu mniej jedzenia (ew. jeść mądrzej)" nie pomogła?

pytam z ciekawości bo ja obok nadwagi to nawet nei stałem

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: mf » 02 maja 2010, 07:57

Zenobius pisze:
tom-as pisze:tak czytam i się zastanawiam... nikomu dieta "wiecej ruchu mniej jedzenia (ew. jeść mądrzej)" nie pomogła?
Nope.
Ja mam tendencje do tycia ewidetnie i ciezko mi cos zrzucic. Mimo, ze cwicze ostatnio w miare regularnie, jem zdrowiej, odstawilem sporo smieci.

Widac musze sie bardziej postarac ;-)

1) w rzeczy samej: zgadzam się z sugestią tom-asa, w większości przypadków jeśli ktoś zacznie się ruszać i nie będzie się przejadał, zrzuci wagę. oczywiście są wyjątki, osoby które mają jakieś problemy z przemianą materii, etc., ale większości wystarczy sam sport + nie wrzucanie w siebie każdej ilości jedzenia

2) Zeno, częscią Twojego problemu może być (choć nie musi) nocny i siedzący tryb zycia. po prostu łatwiej zrzucić kilogramy kiedy człowiek regularnie i raczej długo śpi a kilka godzin przed spaniem już nie je. Ty podejrzewam jesz często w środku nocy

3) pytanie też co sprawdzacie, czy wagę czy dziurki w pasku. sport produkuje mięśnie, które ważą swoje (więcej niż tłuszcz). lepiej kierować się tu paskiem niż wagą.

4) żeby ćwiczenia miały sens o którym tu mówicie, tj. rzeczywiście pomagały w zrzuceniu wagi (a nie tylko poprawiały samopoczucie, czy pozwalały wejść na trzecie piętro bez zadyszki) to muszą swoje trwać (w ciągu). jeśli dziewczyna biega codziennie w parku 20 minut, to jest to bardzo dla niej dobre, ale do zrzucenia wagi się specjalnie nie przyczyni. lepiej co drugi dzień ale godzinę (i raczej wolniej niż szybciej).

podsumowując: rzućcie w cholerę te wszystkie diety. zrezygnujcie po prostu z tych rzeczy z których Wam akurat stosunkowo łatwo jest zrezygnować. (niektórzy "muszą" zjeść co jakiś czas czekoladę, ale herbaty słodzić "nie muszą", czy spokojnie mogą zjeść kanapkę bez masła) + zrezygnujcie z jedzenia powiedzmy po 20.00 + 3-4 razy w tygodniu ruszajcie się koło godziny (tu ciężko coś konkretnie radzić, bo to zależy od wyjściowej kondycji danej osoby). w zdecydowanej większości przypadków efekt musi być.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: tom-as » 02 maja 2010, 09:33

mf... myślę że warto jeszcze dodać, że z tym np bieganiem to też nie tak hop siup że ide sobie pobiegać by schudnąć. Bo idąc tak po południu to trochę bez sensu. na schudnięcie to z rana _przed_ śniadaniem co by organizm od razu brał się za tłuszcz a nie zawartość żołądka :-)

no ale, jak ruch nic nie daje to hmm... diety.. no nie wiem co o tym myśleć... nie mam odniesienia bo chudło to się 'samo' ;-) w oczach :E niestety

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 02 maja 2010, 09:50

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Lemoni » 03 maja 2010, 00:43

Torvik pisze:
mf pisze:sport produkuje mięśnie, które ważą swoje (więcej niż tłuszcz)
Błąd - kilogram ołowiu i kilogram pierza ważą tyle samo. Mięśnie najwyżej mają większą tkanka tłuszczowa.
ważą więcej - tzn objętościowo ta sama ilość mięśni i tłuszczu ma inną wagę. Dlatego niektórzy szczupli ważą sporo i niektórzy więksi mniej... Ale to już zupełnie indywidualna sprawa:)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Miska Ryżu » 03 maja 2010, 11:21

obyty.z.cu pisze:Tylko te odstawienie ryzu i ziemniakow mnie przeraza :wink:
Nie no jak tam się ryż odstawia to ja bym się na taką dietę nie pisała :mrgreen:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: ranka » 03 maja 2010, 17:20

Lemoni pisze:Spożywanie dużych ilości białka obciąża nerki:)

No i je się tam otręby, ileśtam trzeba ich zjeść, dla mnie to mega killer.

Poza tym wysiłek fizyczny jest potrzebny do uzyskania fajnej i zdrowej sylwetki, a przecież mięśni samo białko nie zregeneruje... Węgle też są potrzebne przy treningach
aha, rozumiem ze na kazdy dzien masz przeliczoną ilosc bialka?

przeciez to jest normalne odzywianie, ludzie jedza otreby i jakos nie choruja na nerki, ba! przede wszyztkim profilaktycznie zapobiegaja nowotworom czyz nie?

nadmiar bialka szkodzi ludziom juz chorym na nerki,tak samo jak nadmiar potasu i sodu , gadanie ze nadmiar bialka szkodzi to tak jak mowienie ze szkodzi nadmiar weglowodanow czy tluszczy a przeciez kazdy je chleb.
jak masz zdrowe nerki czy inne tam narzady to mozna stosowac.
Obrazek

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: mf » 03 maja 2010, 21:52

Zenobius pisze:Stereotypy stereotypy :-).
to sorki Zeno, że w ogóle sięgnąłem po Twój przykład. po prostu zwróciłem uwagę na to, że swoje posty piszesz koło 2 czy 3 w nocy,

stąd więc było blisko do obrazku (zgoda, że stereotyp, a te są niesprawiedliwe) następującego: informatyk w koszuli flanelowej? w t-shircie? siedzi w środku nocy przed komputerem (tylko o tej porze nie ma na ekranie jakiś tam refleksów, których informatyk nie lubi) uprzednio zamówiwszy dużą pizzę, z podwójnym serem, + butelka coli gratis od firmy dla stałego klienta

jeszcze raz sorry i powodzenia w walce

ps. a propos uwagi tom-asa, żeby biegać rano. ja b lubię biegać i w ogóle uprawiać wszelkie sporty, ale jestem zwolennikiem zasady, żeby bieganie dostosowywać po prostu do życia, a nie życie do biegania. więc kiedy się biega to rzecz wtórna. biegając o piątej po południu też się schudnie. to na pocieszenie :)

ESka

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: ESka » 07 maja 2010, 15:40

Już sama nie wiem co myśleć o tej diecie. Dzisiaj w jednym z kobiecych magazynów znalazłam taką informację jak podała Lemoni czyli, że dieta ta może być niebezpieczna dla zdrowia bo jest monotonna, restrykcyjna i zbyt bogata w białko. Białko podobno obciąża nerki i wątrobę, a czasami je uszkadza. Dieta ta powoduje zaparcia, gdyż jest w niej mało błonnika. Ponadto w tej diecie jest mało witamin i składników mineralnych. A po kuracji trudno zachować umiar i nadprogramowe kilogramy wracają. Nie wiem czy to prawda, ale coś takiego czytałam. Podobno pisał to dietetyk z programu "Jem i chudnę" w Polsat Cafe. Może ranka ma rację i dieta ta jest zdrowa, ale postanowiłam napisać czego się dzisiaj dowiedziałam :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”