dieta Dukan - ostatni hit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 16:26

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Opieka specjalistów przy Dukanie dotyczy wszystkich czy chorych na Cu i Cd

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 16:30

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 16:48

Ja już daruje sobie dyskusję z Misią :P Ale mam wrażenie że uważa że społeczeństwo to przygłupy i z wszystkim trzeba chodzić do specjalisty, niedługo dodanie jakiegoś artykułu do diety będzie wymagało porady spejalisty ;) Jakby sam człowiek nie mógł sobie zrobić w laboratorium testów na alergie czy nietolerancję jakiegoś produktu, lub sam ocenić po czym się dobrze czuje. NIE TO SPECJALISTA MA ZADECYDOWAĆ PO CZYM KTO SIE DOBRZE CZUJE !!

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Tysiące ludzi zastosowało diete Dukana bez specjalisty i żyją nawet o lepszym zdrowiu niż mieli wcześniej (nie mówię o poważnie chorych, żeby znowu nie było łapania za słowa ;) )


P.S
Chodzi głównie o nabicie kieszeni dietetykom. Od kilku lat w Polsce jest moda na dietetyków. Ludzie chodzą do dietetyka bo to jest trendy i o tym się mówi. A dietetyków jak grzybów po deszczu ostatnio. Nawet na Allegro sprzedają swoje diety.
http://allegro.pl/tylko-u-nas-dieta-w-c ... 71265.html
Ostatnio zmieniony 07 lut 2011, 18:09 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 16:54

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 16:54

Ala57 pisze:Misia jak zmodyfikujesz dietkę to to już nie będzie to samo.
Doktor Dukan wymyślił dietę ale DIETETYK Ci ją ulepszy ;) :lol: Tylko że to niebędzie Dieta Dukana tylko Dieta MisiaDukan ;) kto wie może skuteczniejsza ;)

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 16:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 17:01

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

No to Misia wyraź się jasno jako specjalista DIETETYK, osoba chora na CU i CD może zastosowac dięte DUKANA czy nie ?? Chodzi o dietę DUKANA a nie jej modyfikację, ulepszenia czy edycję. Konkretne zdanie specjalisty. Czy lepiej nie ryzykować ? I zastosować coś innego żeby zrzucić kilka kg.




A tu ciekawa reklama na ALLEGRO, wygraj aukcję ;)

Pamiętaj u nas kupujesz profesjonalne diety, układane wyłącznie przez wykwalifikowanych dietetyków po wyższych studiach dietetycznych!

Nie daj się naciągnąć na diety z kolorowych czasopism - tylko u nas otrzymasz dietę oraz poradę odpowiadającą Twoim potrzebom!

Misia

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 17:05

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

gregtech

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 17:08

Chodziło mi o Twoje konkretne zdanie co do konkretnej diety i już milczę.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Mamcia » 07 lut 2011, 20:00

Żadna dieta niedoborowa nie jest zdrowa. Osoby zdrowe są w stanie ją znieść bez trwałych uszczerbków na zdrowiu. Ponieważ otyłość jest chorobą (np zwiększa ryzyko nowotworu tak samo jak palenie paierosów), to utrata masy ciała może przynieść pozytywne efekty. Np Maciek, który po 8 operacjach pozbył się nadciśnienia i hiperlipidemii oraz zmian w wątrobie (cech stłuszczenia) odniósł z nich korzyść zdrowotną. Ten bilans w przypadku takich diet nie jest niestety przebadany. Dukan to przede wszystkim: ryzyko uszkodzenia nerek; wywołanie Dny moczanowej, jeśli ktoś ma skłonności; zaprać spowodowanych brakiem błonnika, a te prowadzą do stanów zapalnych jelita same z siebie; awitaminozy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach itp.
Najleppszą dietą na nadwagę jest ŻP, a tak poważnie to restrykcja kaloryczna, która wydłuża zycie gryzoni o 1/3. Rownież rezusy pozostające na pełnowartościowej diecie z ograniczeniem podaży kalorii żyją dłużej i są w lepszej formie. Link do pracy http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2812811/ prowadzonej przez ponad 20 lat. I zdanie, które stanowi kwintesencję tej pracy
Caloric restriction (CR) without malnutrition delays aging and extends lifespan in diverse species; however, its effect on resistance to illness and mortality in primates is not clearly established.
Jest to również dobry przykład jak trudno to co jest sprawdzone dla gryzoni przenieść na naczelne. A na ludzi???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

AnKa007
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:09
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: AnKa007 » 21 lut 2011, 21:55

Witam!

Jestem na diecie Dukana od 4.01.2011. ;p Choruje na Rzs i CU. Jeśli chodzi o utrate wagi to hmm zrzuciłam już 9 kilo i jestem z siebie dumna :) Podczas diety ogólnie dobrze się czułam ponieważ jedzenie proponowane przez dr D. na pewno było zdrowsze niż moje dotychczasowe. Natomiast od kilku dni przechodze zaostrzenie choroby i przyznam szczerze,że nie mam pojęcia czy jest ono spowodowane dietą, kolonoskopią (może mi coś podrażnili) czy po prostu taki urok CU. Myślę, że powinnaś sama spróbować jak Ty będziesz tolerowała tą dietę. A na pewno zanim zaczniesz skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.Mój nie potępił tej diety. Jedno co wiem na pewno :Na tej diecie chudnie się zdrowo bo ok.1-1,5 kg na tydzień. To moje doświadczenie i opinia mam nadzieję, że się przyda ;) Pozdrawiam!

kakojotka
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:47
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: kakojotka » 10 cze 2011, 21:20

a ja miałam zaparcia i nie mogłam stosować tej diety - od razu miałam zaostrzenie ;/ wiem że przy chorobach jelit nie powinno się jeść duzych ilosci białka a ta dieta głównie na białku się opiera (dieta białkowa-proteinowa)
ja bynajmniej nie mogłam jej stosować
Kasia

Awatar użytkownika
Karolcia
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2007, 18:09
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: NS

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: Karolcia » 23 sie 2011, 22:24

Nie stosowałam wprawdzie Dukana, ale podobny efekt daje dieta oparta na niskim ig- czyli Montigniaca a na pewno jest zdrowsza gdyż bardziej urozmaicona nie występują na przykład zaparcia. W okresie remisji stosują ja bez problemu i utrzymuje wtedy wagę na stałym poziomie, a uwierzcie miałam spore problemy z metabolizmem rozregulowanym przez hormony. Ważyłam sporo nie mogłam ćwiczyć itd...

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: nitosia » 11 lip 2013, 15:46

Po stosowaniu tej diety jakieś 3 miesiące ( schudłam, a jakże!) odezwały się moje flaki no i trafiłam do szpitala. Tam zdiagnozowano Cu.
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: dieta Dukan - ostatni hit

Post autor: noodle » 11 lip 2013, 16:29

Twórca słynnej na całym świecie diety białkowej – Doktor Pierre Dukan został właśnie pozbawiony prawa do wykonywania zawodu lekarza za przepisywanie pacjentom leku Mediator. Szacuje się, że w samej Francji lek ten spowodował śmierć 1800 osób, podaje „The Telegraph”.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”