Wegetarianie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amarantus
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:51
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wegetarianie

Post autor: amarantus » 27 mar 2015, 18:20

ranka pisze: soja kazda soja jest modyfikowana genetycznie.
Bardzo mi przykro, lecz jesteś w błędzie. Modyfikowana genetycznie jest przede wszystkim soja przeznaczona na paszę dla zwierząt, czyli soja, którą i tak spożywasz w postaci "mięsa", które kiedyś, w jakiejś ponurej klatce, spożywało GMO.

Istnieje soja certyfikowana, biologiczna, organiczna etc. Soja niemodyfikowana jest łatwo dostępna i tania.
Weganizm nie jest dietą: to postawa etyczna oparta na szacunku dla wszystkich zwierząt: ludzkich i nieludzkich.

http://weganizmteraz.pl/

Przed rozpoczęciem ze mną ewentualnej dyskusji na temat konieczności jedzenia mięsa lub nabiału przy CD / CU, zapoznaj się z szeroko dostępną dokumentacją badawczą, by uniknąć powtarzania najbardziej banalnych kontrargumentów. Polecam zwłaszcza opracowania ADA i WHO.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wegetarianie

Post autor: michal_mg » 22 kwie 2015, 01:48

Dziwiły mnie zawsze podawane dowody przez wegetarian co do predyspozycji ukł pokarmowego. Przeważnie spotykałem się z zabawnymi banałami i dziwiło mnie, że można takie coś wyznawać.
Niewiem, czy najważniejsze, ale jedno do mnie dotarło. To w roślinach są związki, które powodują, że flora bakteryjna ma się czym odżywiać, a co za tym idzie utrzymuje się ona na właściwym poziomie. Nasz organizm to nie tylko nasze ciało, ale i flora bakteryjna, która musi również się z czegoś odżywiać. Spożyte mięso nie daj nic lub bardzo mało florze bakteryjnej, która warunkuje prawidłową pracę ukł pokarmowego. I ten argument przeważa jeśli chodzi o to do czego mamy przystosowany ukł pokarmowy.
Do tego czytając wątek widze, że ludzie chyba mieszają wegetarianizm z weganizmem :)

Nie wiem jeszcze dlaczego te diety uważa się za niekompletne i wymagające suplementacji - weganie i wegetarianie żyją od dawna, od wielu pokoleń i dobrze się mają. Przykładem są tu Indie. Tam domyślnie restauracje wszystkie sa bezmięsne. Te, które oferują mięso są wyróżnione - jak wegetariańskie u nas. Całkowita odwrotność.
Obrazek

babsi
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 07 lis 2007, 22:23
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Wegetarianie

Post autor: babsi » 07 wrz 2016, 19:06

Jestem w okresie remisji od 7 lat - od 7,5 nie jem miesa. Za kazdym razem, gdy sie skusze na zwierzaka - przez nastepne kilka dni cierpie... Wiec jednak sklanialabym sie do teorii o predyspozycjach przewodu pokarmowego...
:)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Wegetarianie

Post autor: alate » 08 wrz 2016, 19:22

wszystko ładnie pięknie.... tylko jak u Ciebie poziom białka się przedstawia ? Białko zwierzęce jest przciez tym najbardziej wartościowym i najlepiej przyswajalnym
Crohn ? Z tym da się żyć !

Ester
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2013, 23:07
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Wegetarianie

Post autor: Ester » 17 sie 2017, 00:32

Nie nazwałabym siebie wegetarianką z wielu względów, kilka lat byłam veganką, nie jem mięsa jak i ryb (nie znosiłam ryb odkąd pamiętam) od ponad 20 lat, jednak ze względu na charakter choroby od ponad siedmiu lat nie jem prawie warzyw ani owoców, czasami zastanawiam się czy przypadkiem nie odżywiam się energią słoneczną :) Po latach prób i błędów nadal się uczę jak sprawić, aby bolało mniej. Latami żywiłam się nutridrinkami, niedobory witamin z grupy B, znaczna utrata wagi, bywało, że zwyczajnie jeść się nie dało, ale odkąd odkryłam kaszę jaglaną problem z witaminami B, jak ręką odjął, czas pokaże, bo to kwestia kliku ostatnich miesięcy. Od dwóch lat jestem na diecie bezglutenowej, za namową dietetyczki sprawdziłam, czy odstawienie glutenu da poprawę, po 2-4 tygodniach zaczęłam widzieć różnicę. Na ogół nie jem jajek (tylko jak miałam mega niski choresterol HDL, co lekarz skwitował, że w Afryce taki mają i powinnam się cieszyć - nie cieszyłam, bo miałam szereg dziwacznych objawów przez kilka miesięcy, który ustąpiły po zmianie diety), nie piję mleka, nie jestem fanem przetworzonego nabiału, chyba że trochę białego przepysznego sera piątnica, jak odwiedzę domek, po żółtym serze kiepsko się czuję.
Powodem napisania posta jest moje najnowsze odkrycie - jogurt kokosowy, który w magiczny niemal sposób sprawił, że boli mniej, mniejsze są wzdęcia brzucha i generalnie ma na mnie korzystny wpływ. Przypadkiem kupiłam jeden i od miesiąca jest lepiej, nie wiem, czy to kwestia kultur bakterii czy moje pozytywne nastawieni, co firma to inne kultury bakterii, o ile podają, jogurt ten zawsze zawiera skrobię, wartość kaloryczna od 100 kalorii do ponad 200 na 100 gram produktu. Nie podaję nazw, ponieważ mieszkam poza granicami Polski od kilku lat, ale jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany piszcie.
Może i Wam uda się znaleźć coś, co sprawi, że jutro będzie mniej bolesne. Życzę Wam powodzenia niezależnie od sposobu odżywiania, im mniej bólu, tym więcej uśmiechu - próbujcie, bo nigdy nie wiadomo, co sprawi, że odczujecie lekkość.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Wegetarianie

Post autor: Anette28 » 26 sie 2017, 21:57

Wegetarianizm to nic w porównaniu do diety bez glutenu, cukru, mięsa i laktozy
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wegetarianie

Post autor: Bizonik » 26 sie 2017, 22:54

Wczoraj na wykładzie Pan Profesor mówił o dietach przy CD i CU i według najnowszych badań najlepsza jest dieta śródziemnomorska ale również dobre efekty daje dieta półwegetariańska. Natomiast gwałtowne zmiany diety mogą prowadzić do zaostrzeń
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Wegetarianie

Post autor: Noelia » 27 sie 2017, 09:00

Bizonik pisze:Wczoraj na wykładzie Pan Profesor mówił o dietach przy CD i CU
A te wykłady będą gdzieś może kiedyś dostępne online?
Jako video albo np. jakaś prezentacja czy nawet zwykły tekst?
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wegetarianie

Post autor: Bizonik » 27 sie 2017, 13:11

Nie mam pojęcia. Choć wątpie aby ktoś to nagrywał.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”