dieta w przewężeniach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zuzanka
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2010, 23:24
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: zuzanka » 16 mar 2010, 19:35

Powiem wam,że ja już wariuję.

Lekarz mi zakazał całkowicie owoców i warzyw, ostatnio go ubłagałam o jakieś, więc mogę gotowaną marchewkę i gotowanego banana. Poza tym nic innego.

Co do mięs jadam praktycznie wszystkie i gotowane i w sosach i smażone, nie widziałam większych konsekwencji ;)

Boję się spróbować czegoś nowego, a niestety mój organizm zaczyna odczuwać brak witamin, ogólnie jestem słaba i jeszcze mi serce zaczyna wariować, ehh.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 22:34

Dla mnie jest to jedna z najbardziej rewolucyjnych koncepcji dietetycznych - zero błonnika i dowolne ilości smażonego sadła. A czy owoce i warzywa ci szkodzą?? Czy jest to autorska koncepcja lekarza?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Miska Ryżu » 17 mar 2010, 07:19

zuzanka pisze:Powiem wam,że ja już wariuję.

Lekarz mi zakazał całkowicie owoców i warzyw, ostatnio go ubłagałam o jakieś, więc mogę gotowaną marchewkę i gotowanego banana. Poza tym nic innego.

Co do mięs jadam praktycznie wszystkie i gotowane i w sosach i smażone(...)
nie dziwię się że wariujesz. osobiście jestem zdziwiona, banany wcinam surowe, nie tak dawno zresztą w dużej ilości, a wszystkie pozostałe owoce i warzywa gotuje (najlepiej na parze gdyż wtedy zachowują wszystkie witaminy) i jest ok, oczywiście oprócz tych które od zawsze mi nie służą.

Smażonych mięs z kolei to o ile nie muszę to wolę nie jeść, mięso w sosie to też sporadycznie.

Mnie ogólnie lekarz kazał wszystko gotować i przecierać.

witaminy możesz też uzupełniać nutri drinkami itp.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 17:53 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

zuzanka
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2010, 23:24
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: zuzanka » 17 mar 2010, 09:33

Mamcia pisze:Dla mnie jest to jedna z najbardziej rewolucyjnych koncepcji dietetycznych - zero błonnika i dowolne ilości smażonego sadła. A czy owoce i warzywa ci szkodzą?? Czy jest to autorska koncepcja lekarza?
Jak spytałam o smażone to powiedział, że mogę jeść tłuste i smażone, bo przecież nie mam woreczka żółciowego. A co do owoców i warzyw, to nie wiem bo nie próbowałam, bo on mnie tak nastraszył, że mi nie wolno, że się bałam zaryzykować.

Misia

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Misia » 17 mar 2010, 09:36

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: KrzysiekŻyrek » 17 mar 2010, 09:42

Mi pierwszy doktor zakazal tez jesc wszystkie wazywa owoce nie pic sokow jak trafilem do szpitala w Katowicach i to powiedzialem to lekaz wchycil sie za glowe :lol:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

zuzanka
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2010, 23:24
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: zuzanka » 17 mar 2010, 09:45

I jak człowiek ma nie głupieć, skoro leczy sie u prof. znanego i chwalonego a on takie wpadki robi... a co do diet już sporo poczytałam, ale postanowiłam się jeszcze wstrzymać z eksperymentowaniem, bo we wtorek mam kolonoskopie i powinnam może poznać swoją diagnozę ;)

Misia

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Misia » 17 mar 2010, 09:51

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: KrzysiekŻyrek » 17 mar 2010, 10:05

mi narazie tylko gotowane mozna strasznie mi marchewka teraz spasowala i jem ale powoli bede idne prubowalem :lol: i ocenial ktore spasowaly
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

zielo
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2009, 20:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: zielo » 17 paź 2010, 20:44

Malo cos na forum przepisow na dania dla osob z przewezeniami. Jestem przed operacja bo przewezenia nie chca ustapic lekami, a jesc trzeba.

Jak ktos ma jakis ciekawy smaczny przepis to prosze o podanie bo gotowany ryz z cynamonem mielony w blenderze z odrobina ensure szybko sie znudzi :D

ps. wyniki z krwi mam dobre, wiec jakiekolwiek dolegliwosci sa spowodowane wlasnie konsystencja jedzenia. Im bardziej plynne tym lepsze :)

mleko-fee
cukier-fee :cry: :razz:

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 09:42

Cześć wszystkim, jeste dość świeżo zdiagnozowany.
Produkty które jem:
- Jajka przepiórcze,
- Mięso indycze gotowane,
- Ryż biały basmati,
- Ziemniaki gotowane,
- Marchewka gotowana, cukinia gotowana,
- Sałata duszona,
- Zupy krem warzywne,
- Banany,
- Domowe biszkopty z mąki ryżowej, ziemniaczanej
- Kaszka kukurydziana,
- Dorsz, sola, tilapia, flądra na parze,
- Sok z marchwi,
- Olej kokosowy,
- kisiel z siemienia lnianego.

Od diagnozy jakoś idzie w dobra stronę :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2013, 14:16 przez kondzio678, łącznie zmieniany 5 razy.
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 13:20

Dziękuję za porady

1. Olej kokosowy stosuje zamiast masła i dodaje po ugotowaniu jajek żeby wzbogacić danie i bardzo dobrze mi po nim. Zawiera mct czyli bardzo dobrze sie trawi. Masła nie toleruje
2. Sok kapusty, i do dań głównych cukinia jeszcze zapomniałem dopisać.
3. Ryb akurat nie jem, muszę znaleźć dobrego dostawce z pewnego źródła
4. Suplementy witaminowe przyjmuje, nutridrinki jakoś jeszcze nie były potrzebne, wolę naturalne jedzenie, mam uczulenie na białko mleka i gluten dlatego spokojnie z takimi posiłkami

Jednak cieszę się ze ktoś zauważył i skomentował moja diete. Pomyśle o tych rybach, po wieprzowtj i wołowym gotowanym dosyć dobrze się czuje dlatego się trzymam i nie wydziwiam, ponieważ przewezenia są liczne i nie prędko przejdą o ile kiedykolwiek przejdą. Nie ma co generowac kolejnych stanów zapalnych stąd trzymam to co się szkodzi w miarę o ile można tak powiedzieć w moim stanie. Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 13:55

Zwężenia mam od stycznia 2013. i dopiero teraz zdiagnozowane bo stan się pogarszał, największe w katnicy. po diagnozie jest lepiej i luźniej już w jelitach ale zwężenia są na cienkim i grubym. mam szansę wyjść z tego jeśli mają tylko pół roku? jakie leki były by najlepsze? narazie mam tylko salofalk w małej dawce i po kilku miesiącach mam zobaczyć co dalej. narazie nic więcej, słyszałem o metypred ze może pomoc. co o tym sądzicie? znacie kogoś komu przeszły przewezenia ? jeśli tak to będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 14:53

Rozumiem, jednak ja się tak szybko nie poddaje. Dopiero się oswajam z tematem i jestem dobrej myśli ze kiedyś miną. Przecież da się z tym żyć jak się trochę podleczy ;) dieta jest super, oby tylko bóle zlikwidować i będzie dobrze. Może kiedyś ziem jeszcze surowke z kasza gryczana i kielbasa z grila hehe, dopóki jest cień szansy to się walczy o zdrowie. Życzę wszystkim zdrowia i dziękuję za rady bo dla mnie nowy to świat
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Natuśka » 26 cze 2013, 15:04

kondzio678, a jaki lekarz Cię prowadzi, gdzie Cię zdiagnozowali, gdzie się leczysz?

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Tak sobie czytam i czytam i w sumie to jest fajna rzecz. Pytanie tylko, czy lekarze łatwo na takie coś idą, czy wolą ładować leki, niż wspomagać terapię ŻD :neutral: Wiem, wiem, że to muszą być wskazania do tego typu postępowania, ale co niektórzy wolą wysłać pod nóż, niż się męczyć z pacjentem i jego przewężeniami w sposób mniej inwazyjny..
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”