dieta w przewężeniach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Baby » 26 cze 2013, 15:18

kondzio678 pisze:Zwężenia mam od stycznia 2013. i dopiero teraz zdiagnozowane bo stan się pogarszał, największe w katnicy. po diagnozie jest lepiej i luźniej już w jelitach ale zwężenia są na cienkim i grubym. mam szansę wyjść z tego jeśli mają tylko pół roku? jakie leki były by najlepsze? narazie mam tylko salofalk w małej dawce i po kilku miesiącach mam zobaczyć co dalej. narazie nic więcej, słyszałem o metypred ze może pomoc. co o tym sądzicie? znacie kogoś komu przeszły przewezenia ? jeśli tak to będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam
Jeśli zwężenie jest zwłókniałe to juz sie nie cofnie. W innym przypadku jest możliwość endoskopowego rozszerzania jelita.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 15:25

Jestem z Jarocina a diagnoza w poznaniu i jarocinie wstępne podejrzenia były. W sumie ja nie mam diety polplynnej, jedynie wszystko co się da miksuje i tyle. Przecież ziemniak mieso i marchewka to nie płyn ;) Po każdym jedzeniu jest podobnie bo jak jest zwężenie to jest i się nagle nie rozstąpi więc nawet woda zalega tak czy tak. Jeszcze za wcześnie żeby się dac kroic. Będę próbował czego się da. Narazie zachowawczo mnie traktuja. Jestem nowy w tym świecie i narazie jakoś trzeba likwidować stan zapalny i później zobaczę co dalej ale będzie dobrze ;) pozdrawiam
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 16:13

No i ten tomograf komputerowy tez dobrze zrobić. jeśli tam też pokaże czy są zwlokniale to lepiej zrobić to i to myślę. narazie szczerze to nie wiem czy są zwlokniale więc nie chce gdybać. może później jakiś steryd będzie zalecany i ewentualnie ZD i dopiero można myśleć o operacji, narazie nie myślę o tym tylko skupiam się na tym jak z dnia nq dzień robić żeby bylo lepiej. teraz nic się nie zmienia. nawet lepiej od diegnozy bo wiem mniej więcej co robić i co mi jest. choć nie do końca, ale jedzenie które jem mi wchodzi więc po co kombinować. czas swoje zrobi i to co się da wygoi resztę zostawię na ostateczność, ale tak jak mówię narazie nie ma co gdybać.
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 18:08

To ze mną nie jest tak źle jeszcze, leki biorę dosłownie od dwóch dni ten salofalk i tyle, jem dużo i niewchodzi to co pisałem, wyprrozniam sir raz nq dwa dniu lub raz dziennie, ja mam zaparcia , biegunki już nie pamiętam jedynie jak nie wiedziałem co mi jest i jadłem kaszę i pełno blonnika a już odstawiłem, trochę ciężko ale jest ok, jak kielbaska, parówka wchodzi to wszystko wchodzi, gorzej z blonnikiem, ziemniak, marchewka i cukinia daje jako takie wypróżnienia i zobaczymy co dalej. Mi się nie spieszy żeby rozszerzac diete. Nie potrzeba pseudo zdrowych produktow, w sumie jak byłbym całkowicie zdrowy to jadlospis bym miał podobny jedynie inna obróbka termiczna i kilka produktow bym dodał ale rzadko, tylko się wyleczyć i żyć nie umierać :)

[ Dodano: 26-06-2013 ]
Dziękuję za obycie się i wskazówki, będę informował w tym dziale jakie postępy w leczeniu i diagnozie
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 26 cze 2013, 18:28

Trzymajmy się tematu głównego i będzie dobrze. Pozdrawiam
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 14:56

Z jednej strony rozumiem, ogólnie urozmaicam to co mogę. Nic nie poradzę narazie na przewezenia i stan zapalny. Z drugiej strony to właśnie urozmaicone i wydziwianie z jedzeniem doprowadziło mnie do takiego stanu. Teraz jest coraz lepiej od kiedy nie wydziwiam. Kiedyś ludzie jedli jajka, mieso, ziemniaki i kapuste i byli zdrowi jak konie ;) teraz wydziwiają i cudaki się tworzą. Wolałbym mieć jakieś" niedobory" niż to co teraz ale to co, może da się jeszcze to naprawic i nie przeszkadzać organizmowi ;)

[ Dodano: 29-06-2013 ]
Wcześniej jadłem "zdrowo i dietetycznie" az tu nagle się wszystkie rzeczy wylaly na jelito, zdrowe kaszę, mnóstwo warzyw, ryby i wszystko co " zdrowe" właśnie w tym czasie pojawił się crohn więc spokojnie z tym jedzeniem bo idzie w dobrym kierunku. Oby zwężenia nie były zwlokniale to będę szczęśliwy :)
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 16:14

Super, jadlospis wygląda prawie identycznie jak mój, tylko nie jem chleba i nutridrinków, kapusty też nie ;) tylko pisałem jak zdrowi jedzą

Mój jadlospis przykładowy jest taki:

Śniadanie:

Jajka z olejem kokosowym, cukinia puree, koperek, ryż, ziemniak.

Prsekąska:

Pieczone jabłko dodałem właśnie, sok z marchwi

Obiad:

Zupa jarzynowa czasami,
Mięso wołowina/indyk/chudy schab, ziemniaki puree/ryż, marchewka/cukinia gotowana

Przekąska:

Ryz lub kasza kukurydziana rzadko z olejem kokosowym, czasami też mięso

Kolacja:

Indyk, cukinia, marchewka lub jajka z warzywami

Zamierzam włączyć ryby i kaszę kukurydziana częściej ponieważ dawno nie jadłem. Głodny nie chodzę :)

Mam potwierdzona nietolerancje laktozy i alergie na białko mleka jednocześnie, także to odpada i dobrze, gluten to samo. Stąd jelito cienkie się zmeczylo przez lata.

Bardzo serdecznie dziękuję za rady i jadlospis :) naprawdę się przyda poprawić trochę rzeczy, nie czuje się wyniszczony, tylko też zwężenia, crp mam dziwnie dobre. 0.1 hehe, więc nie jest tak źle :) dziękuję jeszcze raz za porady, super jadlospis mi rozpisałas :)
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 16:47

Rozumiem, narazie jestem w fazie początkowego leczenia i spróbuje wszystko zanim się położe na stół, jedzenie jeszcze bardziej urozmaice i tyle mogę zrobić, makaron mam nawet w domu, nawet nie mam kiedy zjeść, bo mam co jeść. W chlebie za dużo dodatków, jak już sam sobie zrobię, bi robiłem wcześniej w gorszym stanie jelit. A jest jakieś ZD bez białka mleka? bo wszędzie widzę ze kazeina jest. Serdecznie dziękuję za porady.
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 17:04

Kiedy nie wiedziałem ci mi jest to podstawą była kasza jaglana, ale jest za ostra nawet zmielona. A te produkty można jeść normalnie czy przez zagłębnik i wtedy to jest prawdziwe leczenie?
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: obyty.z.cu » 29 cze 2013, 17:07

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
nie słyszałem o niej jeszcze,może ona by mi pomogła w jedzeniu... :wink:
może jakieś link ? chyba że mogłabyś :oops:

gotować lubie,tylko jeść cięzko,...bo boli :smutny:
zaraz ból,wzdęcia...i tramal .
Sam nie wiem czy to przewężenie w jelicie grubym,czy stan zapalny tak ściska jelito i zamyka je..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 17:41

Wiadomo, ze jaglanej już nie, kukurydziana właśnie sobie na deserek z olejem kokosowym wcinam, pyszna :) pomyśle o tych preparatach i też z lekarzem dobierzemy optymalne dla mnie. wyciszenie jelita trwa więc czas goi, oby nie przeszkadzać i nie dolewać oliwy do ognia ;)
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 18:30

Rozumiem, rozumiem. Narazie mam miesiąc, ze tak powiem testowy i później dopiero mam wizytę, ryz jem od wczoraj dopiero hehe, dla mnie to nowy towar, dopiero zmieniam diete na bieżąco i dopasowuje do stanu. Nie jadłem nigdy ryżu ale teraz się przyda czasami. Oczywiście nie ciągle. Dieta papkowata narazie, może na płynna też będzie czas ;) naprawdę to świeża dosyć sprawa więc jeszcze nie jestem z tych którzy jedzą ryz z marchewka i kurczakiem ciągle. Także szczere podziękowania dla Was za porady i miesiąc testowy niech trwa sobie.
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 18:48

Ja robię sobie domowe bobovity :) składniki miksowane i super nie trzeba kupować bobovity ;)
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: kondzio678 » 29 cze 2013, 19:55

No jasne, jeśli chodzi o normalne jedzenie to tyle ile mogę staram się robić, można w sloiczek i bobovity jak znalazł. Ja mam pełno energii. Uwielbiam gotowac, to moja pasja od zawsze. Czuje się dosyć dobrze, jeżdżę na rowerze itp więc jakoś żyje ;)
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta w przewężeniach

Post autor: Baby » 01 lip 2013, 00:17

Misia, wysłałam Ci wiadomość z prośbą o książkę w wersji pdf oraz adres mailowy :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”