Dieta marchewkowa

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marchewka
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2013, 22:16
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Marchew leczy jelita

Post autor: marchewka » 06 lut 2013, 23:32

Moi Drodzy znalazłam kiedyś taką stronę leczeniu gotowaną marchwią jelit. Od pół roku to stosuję w związku z zapaleniem stawów i widzę bardzo dobre efekty, a że pierwotnie Człowiek który to opisuje chorował na zapalenie jelit więc podaję link. Może komuś również pomoże.
http://colitis.w.interia.pl/

scalone
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 23:43 przez marchewka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dieta marchewkowa

Post autor: michal_mg » 23 maja 2016, 11:33

Nie myślałem, że dożyję czasu kiedy będę musiał - poczuwał się - do odszczekania tego co pisałem na temat diety marchewkowej (w połączeniu z masłem).
Otóż zaskoczyłem co tu może być mechanizmem wpływającym na poprawę stanu. Nie dotyczy to jednak wszystkich. A więc tak. Zakładając, że jedna choroba może mieć wiele powodów zaistnienia (a relacje osób i to co im pomogło na to wskazuje) to w tym przypadku jest tu wątroba i jej śmieci w niej tkwiące między innymi.
A więc tak. Marchew ma beta-karoten, który jest przetwarzany w wątrobie na wit A. Jednak przelicznik jest taki, że za wiele jej nie będzie, ale jedząc samą marchew zawsze cośtam się ukręci. Przelicznik jest taki, że na jedną jednostkę witaminy A potrzeba od 6 do 48 jednostek betakarotenu. Aby betakaroten się wchłonął trzeba go jeść z tłuszczem więc tu rola masła. Tłuszcz ma to do siebie, że powoduje wydzielanie żółci, a kiedy jest się tylko na marchewkowej diecie jej wydzielanie jest dość znaczące. Dodanie betakarotenu powoduje, że wątroba ma co robić - po pierwsze z wydzielającą się żółcią oczyszcza się, po drugie praca nad przerabianiem betakarotenu na witaminę A.
Jedną z podstaw zdrowia dla wielu naukowców jest poprawne działanie wątroby i nerek. Tu jest praca nad wątrobą. Jak się poszuka znajdzie się metodę oczyszczania wątroby, a jak się znajdzie efekty tego to są dość zaskakujące. Można mieć zastrzeżenia co do niepewnych stron siejących różne dziwne rzeczy, ale na YT jest filmik dziadka jakiegoś co sobie zrobił kurację oczyszczania i pokazuje co z niej wyleciało.
Jeśli podstawą choroby są zalegania w wątrobie to dieta marchewkowa jest dietą, która może powodować powrót do zdrowia - co niektóre osoby osiągnęły. Więc kto ma ochotę to jest to metoda dająca efekt jeśli cierpi się na wątrobowy problem. Efektem sukcesu nie jest to co dostarcza marchewka - wprost - a stymulacja wątroby.
Witamina A dodatkowo wpływa na polepszanie jakości śluzówek - więc też i jelit, a do tego ma właściwości prozdrowotne. Więc czego chcieć więcej?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”