dieta owocow-warzywna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek5212
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:36
Choroba: CU w rodzinie
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Zabratówka

dieta owocow-warzywna

Post autor: Marek5212 » 18 maja 2008, 13:10

Przypadkowo zetknąłem się z postacią dr. Ewy Dąbrowskiej. Kobieta prowadzi wczasy z dietą owocowo-warzywną, zarówno profilaktyczną, jak i w ramach leczenia. Na stronie internetowej jest wzmianka o sukcesach w leczeniu WZJG.
Czy ktoś może zetknął się z tego typu ośrodkami np. w Gołubiu na Kaszubach, lub Radawą na Podkarpaciu??
Marek

Awatar użytkownika
Marek5212
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:36
Choroba: CU w rodzinie
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Zabratówka

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Marek5212 » 18 maja 2008, 19:54

Marek

Awatar użytkownika
Marek5212
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:36
Choroba: CU w rodzinie
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Zabratówka

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Marek5212 » 18 maja 2008, 20:08

JA WIEM - WYBUCHOWO. Domyślam się, że jest to raptem przykład spod dużego palca. Kobieta popełniła dwie publikacje (o których wiem). Są to Ciało i ducha ratować żywieniem, oraz: Przywracać zdrowie żywieniem.
Nie chcę uczyć się na własnych błędach, a skorzystać z doświadczeń innych chorych na WZJG. Dlatego pozwoliłem sobie rzucić problem na FORUM. :oops:
Marek

kiwi
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2004, 16:47
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: kiwi » 18 maja 2008, 20:30

Witam, ja dosc dawno (jakies okolo 10 lat temu) mialem okazje byc na turnusie na Kaszubach, ale akurat moj stan byl wtedy dosc powazny, wiec pomimo ze pani doktor bardzo sympatyczna, to jednak warzywa i owoce niewiele jelitom pomogly. Wiekszosc ludzi, ktora tam byla to ludzie bez zadnych dolegliwosci, ktorzy po prostu chcieli sie odchudzic. Jako ze bylo to zima, to pozytywnie zapamietalem jedynie kulig :) Poza tym swego czasu pani doktor byla mocno promowana w Radiu Maryja, jak i wystepowala w radiowej Trojce.

Awatar użytkownika
Marek5212
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:36
Choroba: CU w rodzinie
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Zabratówka

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Marek5212 » 18 maja 2008, 20:42

Sugerujesz więc, że nie ma co sobie głowy zawracać, tylko pozostać przy pigułach. Przyznam szczerze, że mam obawy jak długo wątroba wytrzyma takie obciążenie.

Szukam sposobów alternatywnych nieco po omacku.
Marek

Krzysssss
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2012, 16:08
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Krzysssss » 04 maja 2012, 15:33

Ja od jutra z tym startuje, dam znac (o ile wytrzymam bez miesa i piwka :P ) jakie rezultaty.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Natuśka » 04 maja 2012, 17:56

Mnie rodzina swego czasu chciała na takie wczasy z dietką dr Dąbrowskiej oddelegować ale się nie dałam :razz:

Przyznam, że takie coś może być dobre dla odtrucia organizmu, odstresowania ustroju i ogólnie dla regeneracji organizmu. Co prawda może samo wyciszenie i odciążenie od spraw codziennych da już jakiś efekt uspokojenia jelit ale w to, że CU lub CD ktoś w ten sposób uśpił to nie uwierzę za żadne skarby :wink:
A jeśli coś takiego miałaby miejsce to w takim razie nie był Crohn czy wrzodziejące :razz:

Nie neguję takich turnusów, diet ale już na pewno nie postawiłabym tylko na dietę. Dieta, leki i kontrola lekarza prowadzącego- OK, ale sama dr Dąbrowska- :nie:

Krzysssss, daj znać co i jak :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

aga_wu
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2011, 03:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: aga_wu » 06 maja 2012, 01:47

Natuśka pisze:że CU lub CD ktoś w ten sposób uśpił to nie uwierzę za żadne skarby
jestem tego samego zdania :)

Ahaja
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 15 lut 2012, 09:54
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Ahaja » 06 maja 2012, 08:50

Ja rozmawiałam osobiście z Panią Dąbrowską i obecnie ze względu na niską wagę mam zalecone jej program zdrowego żywienia, równiez jest zawarty w książce i to akurat polecam, a jeśli ktoś nie jest wychudzony to polecam podjać próbę (oczywiście pod konsultacją lekarza) diety warzywno - owocowej, Dąbrowska nie stosuje samej surowizny, co odróznia ją od innych tego typu diet, stosuje zywienie zgodne z klimatem panujacym w naszym kraju.

Amkami
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2008, 11:12
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Amkami » 06 maja 2012, 20:53

Nie wiem, jak Wy, ale dla mnie propozycja przejścia na dietę owocowo-warzywną, to jak propozycja samobójstwa :wink:
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Piciu » 11 maja 2012, 13:54

Niech każdy raczej spożywa to, co jego organizm toleruje. Nie dajmy się w manewrować w jakieś cudowne diety, zwłaszcza my z naszymi wrażliwymi jelitami, gdy one krwawią, są podrażnione etc. w tedy byłoby samobójstwem jeść "surowiznę'.
Owszem , można pozwolić sobie na więcej w diecie - "co jakiś czas" , lecz tylko w tedy ,gdy nasze jelita są w miarę spokojne, sprawdzając ich tolerancji na dane produkty - owoce -warzywa, produkty mleczne itp. Ważne także jest w tedy utrzymać zdrowy rozsądek i umiar ,tak jak ze wszystkim :wink:
Osobiście, czas temu spróbowałem surowych jabłek, tartych , bez skórki , lecz efekt był opłakany... Natomiast zdecydowanie lepiej tolerowałem dojrzałe i słodkie melony,banany. Co dziwne arbuzy już nie.

Krzysssss
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2012, 16:08
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: Krzysssss » 23 maja 2012, 17:18

na diecie bylem (wytrzymalem) 1 dzien, stalem sie balonem od tych warzyw i owocow, nie wiem po co sie chchialem katowac skoro nie mam juz prawie zadnych objawow, wrocilem do pizzy ;p Diety zdecydowanie dla osob bardzo zdeterminowanych.

ukar
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2005, 17:34
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: LONDYN
Kontakt:

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: ukar » 11 sty 2013, 20:12

witam
od 7 lat nie biore leków
0d 20 lat jestem wegetarianinem
8 lat temu stwierdzono u mnie WZJG
zadnych nawrotów
pozdrawiam

Awatar użytkownika
basiekrz
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 27 gru 2012, 00:14
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: basiekrz » 11 sty 2013, 20:34

nie wiem jak u Was, ale po kapuście kiszonej z melonem chyba bym wybuchła...!:D a tak poważnie...może i to jest dobre dla ludzi, którzy mają zdrowe flaczki...sama mimo póki co dosyć łagodnego stanu nie podjęłabym się takiej diety... :neutral:
Azatiopryne VIS 100 mg
Pentasa 3x1g

ukar
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2005, 17:34
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: LONDYN
Kontakt:

Re: dieta owocow-warzywna

Post autor: ukar » 11 sty 2013, 21:00

przeciez napisale mowyzej ze nie tylko dla tych co maja zdrowe jelita... dieta wegetarianska pozwla mi normalnie fynkcjonowac ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”