CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Barbara

CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Barbara » 06 paź 2006, 13:57

Witajcie mam 37 l od 4 l choruje na CU w chwili obecnej po przeszlo rocznym spoczynku remisji choroba sie uaktywnila silne bole brzucha poczatkowo zaparcia obecnie biegunki ,brak apetytu oraz utrata wagi od roku mieszkam w niemczech gdzie zupelnie przez przypadek dowiedzialam sie o tak zwanej DO czyli diecie optymalnej dr. Kwasniewskiego a mianowicie moi znajomi byli w Polsce latem na takiej kuracji i przekazali mi wiadomosc ze stosujac ta diete a raczej taki styl zycia jestem w stanie wyleczyc sie z tej podstepnej i okropnej choroby. Poczatkowo nie bylam pewna wiec osobiscie zadzwonilam do danego osrodka wPolsce i po konsultacji telefonicznej z lekarzem przekonalam sie do zastosowania tej diety jeszcze bardziej upewnilo mnie forum dobra dieta gdzie opisywane sa przypadki wyleczen przez ludzi i to w roznym wieku. Moze ktos uzna ze to glupie jak dieta niskoweglowodanowa a wysoko tluszczowa mozna uleczac choroby ale to prawda . Skororo tonacy chyta sie brzytwy to dlaczego nie wyprobowac DO . nawet byly prezydent Walesa od kilku lat jest optymalny i pozbyl sie wielu problemow zdrowotnych. To tylko moje osobiste sugestie proponuje zakupienie ksiazki dr. Kwasniewskiego Zywienie optymalne i przeczytanie jej to bardzo ciekawa lektura ktora moze wiele zmienic w stylu zycia wielu osob chorych na rozne schorzenia amin. naCU. pozdrawiam serdecznie. Ja razem z mezem po mimo ze mieszkamy w niemczech i medycyna jest tu w lepszym stopniu niz w polsce bo przezylam to na wlasnej osobie zaczynam zycie Na diecie optymalnej gdyz posty od osob wyleczonych i lektora dr. Kwasniewskiego otworzyly mi oczy na nowe zycie szanse na zdrowy styl zycia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Mamcia » 06 paź 2006, 15:17

Zdrowy styl życia - miażdzycę naczyń, stłuszczoną wątrobę, awitaminozę.
Każdy jest kowalem swego losu
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Misia » 06 paź 2006, 15:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Patryśka » 07 paź 2006, 14:51

Zgadzam sie z poprzednikami ale sami gotujemy swoj los :wink:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Raysha » 07 paź 2006, 17:13

Wyleczysz jedno a zaskzodzisz drugie tak jak mówi Misia i Mamcia, nie próbowałabym może sie udać ale i może sie nie duac i co wtedy? Ja bym nie ryzykowała, po co cieprieć trzeba się pogodzic że nie da się tego wyleczyć tylko zaleczyc

pchełka126p
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:54
Choroba: CD
Lokalizacja: longford irlandia

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: pchełka126p » 31 lip 2007, 13:28

właśnie poczytałam gdzieś na necie o tej diecie i sie zastanawiam...hm na pewno jest kontrowersyjna, ale co z tymi ludzmi, którzy po jej zastosowaniu czują sie lepiej? hm :cry:
ciężko jest lekko żyć

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: aleksandra12 » 31 lip 2007, 13:36

Bez wątpienia czynnik psychiczny ma tutaj znaczenie. A także fakt, że może np. szkodziło im mleko, a oni je wykluczyli, jak w jakimś innym temacie pisała Misia (za poradnikiem, AFAIR). Na pewno nie jest to zdrowa i zbilansowana dieta polecana dla chorych na CU i CD.
Pozdrawiam, Aleksandra

Misia

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Misia » 31 lip 2007, 13:53

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

David
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2006, 10:42
Choroba: CU
Lokalizacja: Podlaskie

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: David » 31 lip 2007, 16:21

Witam ponownie Misiu :)

Niestety, po raz kolejny, nie potrafię pozostawić twojego postu bez komentarza.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Tu chodzi mi głównie o końcówkę. Jeżeli byś Misiu poczytała o diecie zanim zaczniesz komentować to byś wiedziała, że ta dieta nie odrzuca całkowicie węglowodanów. Bardziej chodzi w niej o zachowanie proporcji, gdzie na 1 g białka przypada ok. 3 g tłuszczu i zaledwie 0,5 g węglowodanów. I z tego co gdzieś kiedyś przeczytałem i jeśli dobrze pamiętam, to jest tak duża ilość tłuszczy, ponieważ przy takiej ilości węgli to także tłuszcz jest zamieniany w energię.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Możliwe, ale jest wiele faktów o tym, że zbyt wiele węglowodanów też szkodzi. Wniosek, w za dużych ilościach wszystko szkodzi.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Ludzie otyli nie są wogóle optymalni, główne ich grzechy to ogólnie za duża ilość jedzenia oraz brak aktywności fizycznej, w grę wchodzą jeszcze metabolizm i geny. A co do jedzenia to spójrz jakie ilości węglowadanów oni jedzą i to na domiar w postaci czekolad, ciast itp.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Żeby nie było, że się tylko czepiam :) To tu sie z tobą zgodzę. I podkreślę, że woda jest bardzo ważna, aczkolwiek w postaci np. wody mineralnej, a nie innych płynów.

Pozdrawiam.

ESka

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: ESka » 31 lip 2007, 17:32

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
No i muszę powiedzieć, że Misia ma całkowitą rację. Osobiście znam jedną osobę, która stosowała taką dietę i muszę tutaj zaznaczyć, że była to osoba zdrowa. Wydawało jej się, że trochę za mało waży i chciała na tej diecie przytyć. Jak stosowała tę dietę czuła się dobrze i wszystko było w porządku, ale po jakimś czasie już nie chciało jej się stosować diety i wtedy się zaczęło przytyła 60 kilo, pojawiły się problemy z wątrobą i krążeniem. Trudno mi oceniać na ile stosowanie tej diety miało na to wszystko wpływ, ale moim zdaniem napewno jakiś miało.

Misia

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Misia » 31 lip 2007, 20:25

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Mamcia » 31 lip 2007, 21:27

Misu odpuść. Na fantyczną wiarę nie ma lekarstwa.Żadne argumenty nie dziąłają. Zrobiłaś co mogłaś, aby osoby czytające te posty wiedziały co czynią wybierając taką "dietę"
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Andzia-cytrynka
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:11
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Andzia-cytrynka » 31 lip 2007, 23:57

Tu się zgodzę.Ludzie na tej diecie zachowują się jak opętani jakąś dziwną filozofią.Wszyscy powtarzają te same wyuczone z folderow dr.K slogany.
Niestety udaje im się zarazić nimi innych ludzi.
dieta jest niebezpieczna.Za duzo w niej tłuszczu (po kilku latach organy wew są otłuszczone, wzrasta ryzyko zawału serca), za mało weglowodanów (dzienna minimalna podaż to 100g, inaczej siejemy w organizmie spustoszenie, sami niszczymy wlasne mięśnie).Nigdzie nie ma NAUKOWYCH dowodów (bynajmniej ja takich nie zn alazlam)o dobroczynnym wpływie tej diety na organizm człowieka (no moze ewentualnie miałaby zastosowanie w podaczce).Dopiero na stole sekcyjnym wychodzi szydło z worka.Uwazem, ze w przypadku CU absolutnie nie powinno się jej stosować.Tracisz czas i pieniądze.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: kasinp » 01 sie 2007, 17:50

...i zdrowie..

zuo
Początkujący ✽✽
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: zuo » 04 sie 2007, 14:02

Ja jeszcze jako dziecko bylem w osrodku optymalnych nad mozem, krotko mowiac szkoda gadac, ta dieta zabije osobe chora na jelita (na inne pewnie tez..) najlepszy przyklad to zoltka, wiekszosc z cu/cd nie toleruje (biegunka) a tam sie je ilosci po 10 dziennie, w ogole dieta oparta na tluszczu w chorobie jelit?;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”