CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Dżordż » 16 lut 2015, 22:53

Jeśli będziesz po humirze z wygojona sluzowka tłuszcz nie powinien wywolywac biegunki
Wyedy mozna sprubowac kwasniewskiego ew paleo badz bezgluten. Pozdro600v

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: alate » 17 lut 2015, 00:11

Ludzie Kochane, no na chłopski rozum...
jak coś co jest najbardziej niestrawnym składnikiem odżywczym, produkującym do tego najwięcej złych produktów ubocznych przemiany materii, może wspomóc chore jelita ??? Tak chore, jak nasze ?
cyt.
Długo zalegające i ciężkostrawne są też pokarmy smażone oraz te, o dużej zawartości tłuszczu zwierzęcego, czyli mięsa, smalec czy tłusta śmietana-Agata Białek, specjalistka ds. żywienia człowieka-Potraw ciężkostrawnych należy unikać, gdy cierpimy na schorzenia układu pokarmowego

tu przykładowe menu dla diety Kwaśniewskiego

śniadanie: jajecznica z dwóch jaj na boczku (50 g), 2 placki (100 g) na smalcu (10 g) z masłem (30 g), herbata z cytryną

czyt.usmaż placek na smalcu, nasmaruj go masłem i przegryź tym boczek ! Smażony !

a tu obiadek

2 szklanki barszczu białego z 2 łyżkami śmietany (30 proc. tłuszczu), pętkiem białej kiełbasy, plastrem boczku (50 g) i słoniny oraz jajkiem, na twardo

czyt.tłusty od tłustej śmietany barszcz dotłuść kiełbasą, boczkiem i słoniną

gdzie węglowodany złożone, błonnik, gdzie jakiekolwiek witaminy,z wit.C na czele ??? Pewnie w tym plasterku cytrynki, sprzarzonej w herbacie

chrzanovy,
ja bym tam teścia nie posłuchała :wink:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Anette28 » 17 lut 2015, 08:18

Barbara pisze:Ja razem z mezem po mimo ze mieszkamy w niemczech i medycyna jest tu w lepszym stopniu niz w polsce bo przezylam to na wlasnej osobie zaczynam zycie Na diecie optymalnej gdyz posty od osob wyleczonych i lektora dr. Kwasniewskiego otworzyly mi oczy na nowe zycie szanse na zdrowy styl zycia.
Na prawdę nie mogę się z tym zgodzić mieszkałam w Niemczech teraz Holandii i zawsze mówili lekarze, że w Polsce mamy wybitnych specjalistów i zaawansowaną opiekę -pielęgniarki
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Anette28 » 17 lut 2015, 08:23

alate pisze:śniadanie: jajecznica z dwóch jaj na boczku (50 g), 2 placki (100 g) na smalcu (10 g) z masłem (30 g), herbata z cytryną
tak sobie myślę, że ten boczek i smalec nawet stomię by dobił :smutny:
alate pisze:2 szklanki barszczu białego z 2 łyżkami śmietany (30 proc. tłuszczu), pętkiem białej kiełbasy, plastrem boczku (50 g) i słoniny oraz jajkiem, na twardo
a to masakra z :wc: nie wychodzę bo stomia dostałaby szału, a skąd wiem kiedyś zjadłam taki tłusty żurek, dwa dni musiałam odchorować
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: chrzanovy » 17 lut 2015, 10:46

obyty.z.cu pisze:po co się zastanawiać nad czymś co jest nie do zastosowania przy chorobach układu pokarmowego.
no bo zwolennicy owej metody twierdzą że nią "leczą" Crohna , ale jest to nie możliwe inie raczej ale i napewno
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Mamcia » 17 lut 2015, 22:33

chrzanowy - nudzi ci się? Odgrzewasz dawno umarły temat, który chorym może przynieść szkód niż pożytku i to tylko nie tym na NZJ.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: deth » 18 lut 2015, 11:11

mój teśc zwolennik tematu sugeruje zebym spróbował, ale jakos czytając przedmówców i biorąc pod uwagę że mam biegunke chologenną(tłuszczową) jako efekt uboczny operacji resekcji j cienkiego, to zupełnie nie rozumiem jak bym miał to zastosowac z pozytywnym efektem
na moje oko, nie powinno popadać się w skrajności...
a raczej godzić: wiedzę, preferencje smakowe, potrzeby organizmu, możliwości organizmu w danym czasie.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: chrzanovy » 18 lut 2015, 18:13

Mamcia pisze:chrzanowy - nudzi ci się? Odgrzewasz dawno umarły temat, który chorym może przynieść szkód niż pożytku i to tylko nie tym na NZJ.

Odgrzewam a nie chwale prosze czytac dokladnie
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Mamcia » 18 lut 2015, 19:49

To jest temat, który na tym forum nie powinien się pojawić i nie o cenzurę tu chodzi, ale o szkody jakie może odnieść ktoś kto nie doczyta.
A czy ja napisałam, że chwalisz?? Przecież to działa na zasadzie, że coś jest znane, bo się o tym pisze, a że jest głupie - to już inna sprawa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: chrzanovy » 18 lut 2015, 21:19

...temat zamkniety
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Dżordż » 18 lut 2015, 21:29

Taka dieta po modyfikacji na mięsno-warzywna nie jes taka zla dla jelit. Szalenstwem jest polecanie w zaostrzeniach bułki przenne. To w remisji dla mnie szkoda a co dopiero w zaostrzeniu. Wiele czasu minie zanim pozna wspolczesna medycyna co wie juz weterynaria.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Mamcia » 18 lut 2015, 22:44

Drożdż człowiek to zwierze inne od bydła, trzody chlewnej i zwierząt domowych. Bułka pszenna to jedna z niewielu rzeczy, która wchodziła w grę w trakcie zaostrzenia naszej Panny. Dieta mięsno warzywna z odpowiedniego mięsa i warzyw może być super. Natomiast zajadanie się smalcem, może poza gęsim, do niczego dobrego nie prowadzi. Tłuszcz zwierzęcy działa jak endorfina i sama na smuteczek zamiast czekolady potrafię zjeść skwareczki, ale to wyjątek, a nie podstawa diety.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: CU a Dieta Optymalna dr. Kwasniewskiego czy ktos probowal?

Post autor: Dżordż » 19 lut 2015, 06:54

Ze świnia mamy dużo wspolnych genów. Bydla i nasz ukl. Pokarmowy zasiedlaja te same patologiczne bakterie np MAP. U bydla dalo sie stwierdzic jednoznacznie ze sa odpowiedzialne za chorobę Johnego. Czemu tego samego nie da sie dokonać u ludzi. Chyba nie bede w bledzie ze na leczenie ludzi wydaje sie wielokrotnie wiecej pieniedzy niz na zwierzeta. Chyba nie chodzi o zlapanie kroliczka ale o to by go gonić... Odnosnie smalcu i cukru oba potrafią być jak endorfiny tylko że nigdy dla tego samego czlowieka w tym samym momencie kwestia diety na jakiej jesteśmy w danym momencie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”