Dieta przy zaostrzeniu.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tramell87
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Tramell87 » 26 maja 2015, 13:00

Nawet nie sądziłem, że mogę się starać o takie orzeczenie. Jak się do tego zabrać i co ono daje Nam, chorym?

Moja Pani doktor nie odbiera telefonów. Zastanawiam się nad zmianą lekarza choć nie ukrywam, że rozpoczynanie "przygody" z kimś innym nie jest mi na rękę. Póki co 2 tabletki laremidu dziennie i jestem w stanie przeżyć dzień w pracy.

Pozdrawiam!
"Popłyniesz dalej z każdym dniem..."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: obyty.z.cu » 26 maja 2015, 16:12

Tramell87 pisze:Nie sądziłem, że mogę o takie orzeczenie wnioskować. Napiszcie proszę, co mi ono daje, nam chorym?
poczytaj http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=139
CU, CD i inne zapalne choroby jelit Strona Główna » Inne sprawy » Porady prawne » Orzecznictwo PCPR
tam jest wiele tematów i napewno coś znajdziesz.
No i jak zwykle polecam opcje "Szukaj" u góry każdej strony Forum.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: palula88 » 27 maja 2015, 20:22

Czy podczas zaostrzenia mozna stosowac nutridrinki? Jestem w trakcie zaostrzenia niestety leki nie pomagaja a wizyta w polowie czerwca u lekarza. Chudne i jestem oslabiona. Czuje po sobie ze nie jest tak jak byc powinno. Chcialabym wspomoc sie takimi nutridrinkami tylko wszedzie pisze ze w czasie zaostrzen powinno unikac sie produktow mlecznych.. i sama nie wiem.

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Posty: 375
Rejestracja: 12 gru 2014, 14:36
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Filifionka » 27 maja 2015, 20:32

palula88 pisze:Chcialabym wspomoc sie takimi nutridrinkami tylko wszedzie pisze ze w czasie zaostrzen powinno unikac sie produktow mlecznych.
Nie wszystkie są napojami mlecznymi. Jabłkowy jest w postaci soku i nie ma laktozy w składzie, więc myślę, że jest bezpieczny :smile:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: obyty.z.cu » 27 maja 2015, 20:38

Tramell87 pisze:Lekarz u którego byłem pracuje właśnie na Przybyszewskiego.
a u kogo się leczysz ?
Mi dzisiaj mój dr podpowiadał żeby się umówić do dr n. med. Dorota Mańkowska-Wierzbicka
,podobno bardzo pomocna i kompetentna...oczywiście pracuje na Przybyszewskiego i w Poradni tam...podobno.
tu więcej o niej znalazłem- http://centrum-hetmanska.pl/Pracownia_U ... ruchu.html

Ktoś coś więcej o niej ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Anonymous_13ece955

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Anonymous_13ece955 » 27 maja 2015, 20:44

palula88, a jak reagujesz teraz na mleko i przetwory mleczne?
ich eliminacja to raczej sprawa indywidualna, aczkolwiek często w zaostrzeniu robi się przerwę, zwłaszcza od mleka.


Filifionka, zakładam, że piszesz o tym:
http://nutriciamedyczna.pl/products,1,4 ... style.html

to niestety też wyroby na bazie białek mlecznych- tu serwatki, ale bez cukru mlecznego- laktozy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Anette28 » 27 maja 2015, 21:41

palula88 pisze:Czy podczas zaostrzenia mozna stosowac nutridrinki? Jestem w trakcie zaostrzenia niestety leki nie pomagaja a wizyta w polowie czerwca u lekarza. Chudne i jestem oslabiona. Czuje po sobie ze nie jest tak jak byc powinno. Chcialabym wspomoc sie takimi nutridrinkami tylko wszedzie pisze ze w czasie zaostrzen powinno unikac sie produktow mlecznych.. i sama nie wiem.
unikasz tego, co nie toleruje twój organizm
ja w zaostrzeniu piłam nutri i mi nie zaszkodziły, z tym, że trzymałam się pewnych zasad:
- małe łyczki
- jeden konsumowany w ciągu 2-2,5 godziny
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Tramell87
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Tramell87 » 28 maja 2015, 00:31

obyty.z.cu pisze:
Tramell87 pisze:Lekarz u którego byłem pracuje właśnie na Przybyszewskiego.
a u kogo się leczysz ?
Mi dzisiaj mój dr podpowiadał żeby się umówić do dr n. med. Dorota Mańkowska-Wierzbicka
,podobno bardzo pomocna i kompetentna...oczywiście pracuje na Przybyszewskiego i w Poradni tam...podobno.
tu więcej o niej znalazłem- http://centrum-hetmanska.pl/Pracownia_U ... ruchu.html

Ktoś coś więcej o niej ?

U dr Iwony Kreli - Kaźmierczak. Pani doktor miała sie odezwać. Nie odezwała się. Po licznych próbach kontaktu niestety nie odebrała telefonu. Chyba ma za nadmiar pacjentów :/ a czuję się coraz gorzej. Teraz już dochodzą mdłości, zawroty głowy :/ Spróbuję się skontaktować z Panią, która polecasz, może uda mi się umówić na jakąś szybką wizytę.

Dziękuję.
"Popłyniesz dalej z każdym dniem..."

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: palula88 » 28 maja 2015, 08:07

Polecicie mi jakies konkretne nutridrinki? Na rynku jest duzo roadzajow, jakie beda dla nas najlepsze? Kupie jednego na probe.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Anette28 » 28 maja 2015, 10:21

palula88 pisze:Polecicie mi jakies konkretne nutridrinki? Na rynku jest duzo roadzajow, jakie beda dla nas najlepsze? Kupie jednego na probe.
najlepiej zapytaj w aptece- polecam smak czekoladowy bo przynajmniej proszkiem nie czuć
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: patkaas » 28 maja 2015, 11:17

palula88, Pharmabest ma teraz fajną promocję na zestaw startowy MeDrinków z każdym smakiem, co jest właśnie dobrą okazją do wypróbowania. Szczegóły pod adresem: pharmabest.pl
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: chrzanovy » 28 maja 2015, 21:08

patkaas pisze:Pharmabest ma teraz fajną promocję na zestaw startowy MeDrinków
czytaj zestaw vypoczynkowy :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Dieta przy zaostrzeniu.

Post autor: Anonymous_13ece955 » 28 maja 2015, 21:16

MeDrink o smaku neutralnym jest mistrzowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”