dieta cukrzycowa

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: Mamcia » 10 gru 2014, 20:46

leila z trudem z twoich postów wydobywam wiedzę. Te 199 to było w dwiee godziny po wypiciu glukozy? Czy badali ci poziom po 4. A jaki masz na czczo? Bierzesz sterydy?
Co tego kiedy oznaczyć, to jak pisze dobrze jest oznaczyć poziom hemoglobiny glikowanej (wg mojej wiedzy badanie na NFZ tylko w poradniach cukrzycowych i rozliczeniu szpitalnym). To badanie mówi, czy w dłuższym okresie czasu (miesiące) średni poziom glukozy we krwi przekracza normę.
Z tego co piszesz to masz nietolerancję glukozy, a sądząc po terapii nie jest podejrzewana cukrzyca typu I, bo wtedy diagnostyka i leczenie wygląda inaczej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2014, 21:54

Mamcia pisze:dobrze jest oznaczyć poziom hemoglobiny glikowanej (wg mojej wiedzy badanie na NFZ tylko w poradniach cukrzycowych i rozliczeniu szpitalnym)
też tak myśle,więcej o tym
http://www.przychodnia.pl/cukrzyca/inde ... 3&d=1&t=19
wg http://www.luxmedlublin.pl/dla_pacjenta ... ana-hb-a1c
to 30 zł ,więc może warto to zrobić,zdobędziesz konkretną odpowiedź i przestaniesz się zamęczać pytaniem,
Z drugiej strony,dieta cukrzycowa jest ok. nawet dla zdrowych :wink: więc warto ją poznać.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: Tomy » 10 gru 2014, 22:46

Mamcia pisze:to jak pisze dobrze jest oznaczyć poziom hemoglobiny glikowanej (wg mojej wiedzy badanie na NFZ tylko w poradniach cukrzycowych i rozliczeniu szpitalnym).
Ja miałem dwa razy zlecone to badanie przez lekarza pierwszego kontaktu na NFZ.
Bardzo dobre badanie kontrolne. Wyszedł mi dwa razy wynik na granicy, czyli że od strony cukrzycowej nie najlepiej się prowadzę ;/

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: leila » 11 gru 2014, 20:39

taki wynik 199 mialam bez zadnego picia
po prostu zwykłe badanie po przyjeciu do szpitala na cukier
powiedzieli ze zrobia krzywa cukrowa
wyszła 80 i 155 chyba po wypiciu słodkiej glukozy
zalecono diete
biore sterydy juz kilka lat duze dawki
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: Mamcia » 11 gru 2014, 21:08

A te sterydy to tylko na CU?? Jeśli tak i nie działa immunosupresja to może należy pomyśleć o operacji nim rozwinie się cukrzyca.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 21:01 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: leila » 12 gru 2014, 07:30

tak na cu sterydy

chcialam zapytac na wypisie nie mam zadnego osłonowego leku,czy powinnam brac jakis jesli schodze ze sterydów jestem teraz na 16 mg metypredu
nie wiem czemu nie dostałam ?czy ma to zwiazek z tym ze wykryli ze miałam kiedys kontakt z clostridium ,bakteria jest nieaktywna ,w badaniach wyszła toksyna i leczyli metronidazolem.
powinnam brac osłonowe typu controloc?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: Mamcia » 12 gru 2014, 20:58

Udzielasz odpowiedzi cząstkowych, a pytania zadajesz konkretne . Tak się nie da. Co do osłonowych jeśli nie masz objawów ze strony żołądka, to bez konsultacji z lekarzem nie bierz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: leila » 13 gru 2014, 09:39

nie mam mozliwosci skontaktowania sie z lekarzem,ale jesli miałam wrzód dwunastnicy po sterydach w pazdzierniku to chyba powinnam brac?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: Mamcia » 13 gru 2014, 21:02

To raczej tak, ale jako doświadczona pacjentka powinnaś takie pytania zadawać prowadzącemu wcześniej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: leila » 15 gru 2014, 14:01

chciałam zapytac bo to nowa sytuacja dla mnie
biore leki na nadcisnienie ,narazie dostałam recepte ze szpitala
narazie bede brała stałe
kto bedzie wypisywał mi recepte na lek na nadcisnienie?lekarz rodzinny?czy jesli poprosze o ten lek gastrologa moze mi odmówic?czy bede musiała chodzic do kardiologa po ten lek?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: chrzanovy » 15 gru 2014, 21:39

wg mnie ten lekarz którego bedziesz widziec w następnej kolejnosci powinien wypisać ci zestaw obowiazkowy bez wzgledu czy lek na nadciśnienie to jego pomysl czy nie i vice versa, rodzinny powinien wypisac wszystko na wypisie ze szpitala przeciez pisze co bierzesz?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
coobi
Początkujący ✽✽
Posty: 98
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:42
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: coobi » 15 gru 2014, 23:02

leila pisze:chciałam zapytac bo to nowa sytuacja dla mnie
biore leki na nadcisnienie ,narazie dostałam recepte ze szpitala
narazie bede brała stałe
kto bedzie wypisywał mi recepte na lek na nadcisnienie?lekarz rodzinny?czy jesli poprosze o ten lek gastrologa moze mi odmówic?czy bede musiała chodzic do kardiologa po ten lek?
Z tego co wiem, to wszystkie recepty na leki przewlekłe wypisuje rodzinny. Ja dostaję recepty bez problemu na podstawie wypisu ze szpitala.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: obyty.z.cu » 15 gru 2014, 23:42

coobi pisze: wszystkie recepty na leki przewlekłe wypisuje rodzinny.
tak,ale refundacja po diagnozie,potrzebna opinia specjalisty lub wypis szpitalny.
Ja czasami kseruje recepty od specjalistów (jeśli nie mam takiej opinii),one także ułatwiają sprawę,na ich podstawie wypisuje rodzinny.Każda podkładka jest lepsza niż niż nic,a cena się liczy.Czasem jest to karta przepisanych leków od specalisty z jego pieczątką,no i dawkowanie,inaczej apteka wyda najmniejszą dawkę i najmniejszą ilość dostępną w aptece.
Ale..jest też możliwość że rodzinny też przepisuje leki,w końcu to też lekarz,ma uprawnienia.
Tematem przewodnim jest refundacja z NFZ,no bo jeśli stwierdzą w receptach jakiś problem,to on spłaca różnicę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: leila » 16 gru 2014, 11:54

a gastrolog moze mi odmówic wypisania leku na nadcisnienie?jade do niego niedługo
pytam bo raz odmówił mi wypisania miligamy n jak mówiłam ze mnie nogi mrowia
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta cukrzycowa

Post autor: obyty.z.cu » 16 gru 2014, 11:57

każdy lekarz może,...
ci którzy mają umowę z NFZ mogą refundowane,ale z zastrzeżeniem jak w poście powyżej.
No i lekarz musi chcieć.
Na 100 % przepisze jeśli uzna konieczność takiego leku,lub pokażesz mu opinie specjalisty.

Lekarze się boją że będą płacić za leki przepisane bez ...itd.,ale też dlatego,że na to trzeba czasu,a i...taka korporacyjna przypadłość,nie wtrącać się innym w ich dzieło (czyt.kasę).
Czas to pieniądz,wykształcenie też kosztuje...wiele słyszałem takich tekstów.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”