Dieta przy PSC

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
automat
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:29
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: city

Re: Dieta przy PSC

Post autor: automat » 27 sty 2014, 15:37

Witam czy ma ktoś z Was rozpisaną dietę przy psc, będę wdzięczny za wszelką pomoc.

nnelka
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013, 12:43
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta przy PSC

Post autor: nnelka » 27 sty 2014, 16:02

Witam, mi powiedziano lekko świeżo i zdrowo. Ja sobie znalazłam dietę na drogi żółciowe i woreczek żołciowy.
Pozdrawiam

automat
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:29
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: city

Re: Dieta przy PSC

Post autor: automat » 28 sty 2014, 11:44

Dzięki za info. Właśnie znalazłem dietę na drogi żółciowe tutaj piję też dużo wody mineralnej niegazowanej. Martwi mnie jednak ta opinia o ursofalku.... brać nie brać? Mam niewielkie zmiany i chyba z nimi żyłem nieświadomie wiele lat.... a w sumie po zastosowaniu diety wyniki schodziły mi do normy....

nnelka
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013, 12:43
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta przy PSC

Post autor: nnelka » 28 sty 2014, 11:53

Mam ten sam dylemat co do urso. Dlatego szukam opinii innym lekarzy, również za granicą. Co do diety, to woda mineralna powinna być nisko sodowa. A co wiesz na temat picia kawy? W necie wyczytałam że słaba naturalna świeżo mielona jest wskazana.
Jak coś więcej będę wiedziała to dam znać.
Pzdr

automat
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:29
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: city

Re: Dieta przy PSC

Post autor: automat » 28 sty 2014, 12:21

sam po sobie wiem gdy byłem nieświadomy mego schorzenia, gdy piłem białą kawę z ekspresu (cappuccino) miałem złe wyniki i czasem miewałem "kwasy". Gdy przeszedłem na czarną kawę też z ekspresu wyniki się poprawiły. Natomiast od dziś nie piję kawy w ogóle bo wyczytałem na moim ( w poprzednim poście) linku, że kawy unikać... ale teraz dieta najważniejsza... jak się coś dowiem to również się podzielę uwagami... zastanawiam się nad jakimiś uzdrowicielami nawet....

Awatar użytkownika
Gandalf_70
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2014, 17:07
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dieta przy PSC

Post autor: Gandalf_70 » 28 sty 2014, 12:35

Też nie piję "normalnej" kawy, bo źle się czuję po niej i podobno blokuje wchłanianie żelaza i wapnia, a Fe u mnie 11 (norma od 59). Zastępuję ją kawą zbożową (orkiszową). Wiem, że to nie to samo, ale z nałogiem nie wygrasz :)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 13:21 przez Gandalf_70, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem nieomylny, ale się staram ;)
Gandalf_70

automat
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:29
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: city

Re: Dieta przy PSC

Post autor: automat » 28 sty 2014, 12:47

:) jak piwo odstawiłem to kawę tym bardziej dam radę ;) ale fakt czytałem o zbożowej nawet z mlekiem polecają.

nnelka
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013, 12:43
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta przy PSC

Post autor: nnelka » 28 sty 2014, 14:50

co do uzdrowicieli.... jadę jutro do jakiejś czarodziejki. Jest lekarzem, ale zajmuje się też medycyną naturalną.... zobaczymy co wymyśli. :)
pzdr

automat
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:29
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: city

Re: Dieta przy PSC

Post autor: automat » 28 sty 2014, 15:16

powodzenia, daj znać...

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2012, 18:59
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta przy PSC

Post autor: Krzysztof Ł » 06 cze 2014, 01:11

Uspokojenie daje dieta na woreczek żółciowy z kompilacją diety cukrzycowej na cukrzycę typu 2.
Ta druga część zwłaszcza istotna jest w przypadku włączenia do leczenia sterydów.

Co do leków, to o konieczności ich brania powinien decydować lekarz. Wydaje mi się że o diecie podobnie winien decydować dietetyk. Zwłaszcza w poważnych chorobach tzw przewodu pokarmowego. Niestety, w tej sprawie jesteśmy w 19 wieku. Leki ze świadomością że każde leki mają działania uboczne. Oraz że firmy które je wytwarzają mają korzyść z ich sprzedaży. A więc będą za wypisywaniem ich także gdy korzyść z ich udzielania będzie niewielka. Automatowi polecam kontakt z lekarzem. Co do Ursofalku mam takie zdanie że powoduje częściowe rozpuszczanie kamieni. Ale mówi to człowiek z odwapnieniami kości. Oczywiście bez dowodów na to że ursofalk miał z tym cokolwiek wspólnego.

Ta dieta to już pewnie dawno ustalona? Ta na PSC?
Ale jak by co warto wejść na stronę endoterapia.pl i poczytać nie tylko dietę.
Zwłaszcza dla osób z PSC lub osób posiadających problemy z spływem żółci. Warto też poczytać na temat potraw żółciopędnych.

Agnieszka S
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2023, 20:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Ostrołeka

Re: Dieta przy PSC

Post autor: Agnieszka S » 24 sie 2023, 20:47

Ja przy PSC jestem bardzo zmęczona znużona, utrudnia normalne życie
czy też ktoś ma takie objawy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”