Dieta SCD

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
irek
Początkujący ✽✽
Posty: 175
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Dieta SCD

Post autor: irek » 25 paź 2014, 07:35

ulkaszpulka pisze: z praktyki widać, że dieta czyni cuda..
Ciekawi mnie ,czy twój mąż doświadczył tego cudu?
Jeżeli możesz to podziel się ,tymi informacjami.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta SCD

Post autor: Mamcia » 25 paź 2014, 21:22

Polecam krytyczne przeczytanie cytowanych publikacji i odgraniczenie tego co jest in vitro od tego co jest in vivo. Tego go jest w hodowlach tkankowych i modelach zwierzęcych od badań na ludziach. Cytuję siebie, aby uzmysłowić, że \
Nie neguję, że wiele osób z NZJ skorzysta na diecie bez pszenicy lub innych zbóż. O wpływie zbóż na na zapalenie też pisałam - oględnie.
.
Nie znaczy to, że spożycie zbóż jest odpowiedzialne za wzrost zachorowalności na NZJ w krajach rozwiniętych, bo właśnie tam ono spada.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2014, 20:11 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Dieta SCD

Post autor: marcin820201 » 25 paź 2014, 23:06

Spada spożycie zbóż czy wzrost zachorowalności?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

irek
Początkujący ✽✽
Posty: 175
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Dieta SCD

Post autor: irek » 26 paź 2014, 08:00

marcin820201 pisze:Spada spożycie zbóż czy wzrost zachorowalności?
Zwiększenie liczby przypadków obserwuje się w krajach europejskich i USA powinien on także dotyczyć populacji naszego kraju. W ostatnich latach wzrost zachorowalności dotknął także kraje azjatyckie, w których nastąpiła zmiana stylu życia na „zachodni” (Japonia, Korea). W Wielkiej Brytanii liczba zachorowań podwaja się, co 10 lat i przy zachowaniu szczytu zachorowalności między 20. a 40. rokiem życia, dotyczy coraz mniejszych dzieci.
http://j-elita.org.pl/?pid=pages&id=12

lpvoid
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 23 lut 2014, 15:48
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: MińskMaz

Re: Dieta SCD

Post autor: lpvoid » 16 lis 2014, 20:50

trafiłem ostatnio na artykuł opisujący próbę zastosowania diety bazującej na SCD w leczeniu IBD

http://www.nutritionj.com/content/13/1/5 [ang]

wyniki są imponujące, a sama dieta mniej restrykcyjna niż SCD.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta SCD

Post autor: Mamcia » 16 lis 2014, 23:22

Ależ tu chodzi o zwykłą zdrową dietę. Żadnych rewelacji ani ograniczeń.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

lpvoid
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 23 lut 2014, 15:48
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: MińskMaz

Re: Dieta SCD

Post autor: lpvoid » 17 lis 2014, 20:18

Mamciu, ta dieta, podobnie jak SCD, zakłada ograniczenie spożycia cukru rafinowanego i niektórych węglowodanów złożonych. Brak w niej np. kukurydzy, ryżu, mąki, mleka. Tak wiec nie zupełnie jest to to samo co powszechnie uchodzi za "zdrową dietę".

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Dieta SCD

Post autor: baska82 » 18 lis 2014, 22:11

Dziewczyny na diecie SCD jak wasze postępy? wiecie może jak długo trzeba byc na etapie drugim tzn po jakim czasie od rozpoczecia diety mozna rozpoczac etap 3? cos mi sie wydaje ze az pol roku...

Zastanawia mnie jedna rzecz w sprawie diety.Dlaczego nie jest polecana przez lekarzy skoro nie znalzlam zadnego siwadectwa osoby której by nie pomogła? Dziwne. Nie ma badań że jest skuteczna? a są że nie jest?
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Dieta SCD

Post autor: marcin820201 » 20 lis 2014, 11:17

lpvoid pisze:trafiłem ostatnio na artykuł opisujący próbę zastosowania diety bazującej na SCD w leczeniu IBD
no wyniki są b. dobre i dobre - jak juz autorzy artykułu napisali, także kurcze... daje do myslenia, no i badania sa... in vivo... gdyby to zrobic na grupie badawczej np parę tys osób to by juz dało do myslenia jeszcze bardziej. nie jest to zwykla zdrowa dieta bo nie widze tu ziaren w tej diecie i zboz... takze daje do myslenia jak najbardziej.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta SCD

Post autor: Mamcia » 21 lis 2014, 19:48

Gdyby zrobić na dużej grupie i reprezentatywnej i jeszcze eliminować każdy pokarm - to może by coś było. A tak każdy musi eksperymentować na sobie i stać się nie uogólniać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

akot80
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 08 cze 2014, 18:47
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Jabłonna

Re: Dieta SCD

Post autor: akot80 » 22 lis 2014, 08:16

baśka, u mnie bez zmian, tzn. zaparcia przeszły i to wszystko. Wzdęcia nadal mam, ale to moja wina, bo pofolgowałam trochę i za wcześnie wprowadzam produkty. Kombinuję teraz jak to odwrócić, ale żeby nie chudnąć już.

Co do tego, dlaczego lekarze nie polecają tej diety, to dla mnie prosta odpowiedź. PO pierwsze: mają klapki na oczach i myślą, że tylko leki coś dadzą. Po drugie: oni mają przecież korzyści z tego, ze pacjent (czyt. klient) choruje przewlekle i przychodzi po nowy lek. Nie mam racji? :razz:
Przeciwniczka "magicznych pastylek" z apteki

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Dieta SCD

Post autor: baska82 » 24 lis 2014, 22:00

cos w tym jest :) zdrowienie to sinusoida wazne zeby do przodu:)
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Dieta SCD

Post autor: marcin820201 » 03 sty 2015, 11:20

Ok, ja od polowy wrzesnia bez pzenicy, mleka, drożdzy, pozniej od pazdziernika bez zboz wogole, tylko warzywa, mieso, tluszcz- w ten sposob walczylem z zaostrzeniem w postaci zapalenia stawow i kalprotektyny 1800. Lekarz mowil ze nie zejde ze sterydow- zszedlem - 20 mg to byla najwyzsza dawka. Jesli chodzi o sprawy zolodkoweo - jelitowe- jest fantastycznie - 1 raz dziennie w kibelku - wszystko idealnie- ostatnio tak mialem jak mialem 15 lat tj przed zachorowaniem. Waga spadla mi o 3 kg ale to dlatego ze na tluszczu zamiast weglowodanow jako glownym zrodle energii nieczuje tak szybko glodu jak na wegla. Cisnienie spadlo mi ze 140/90 ktore mialem stale do 110/70 - podobno zwiazane to z insulina jest i jej wyrzutami stymulowanymi przez wzrost cukru we krwi. Jem okolo 1.5 grama bialka na kg wagi ciala , jem okolo 50 gram tluzczu do kazdego posilku (olej kokosowy, maslo klarowane, oliwa z oliwek - uzupelniam omega 3 do wartosci 300mg na kazde 5 kg wagi ciala. Warzyw jem okolo 600g gram dziennie - ostatnio troche zszedlem i objawy jesli bym mial powiedziec to sie raczej wzmogly niz zmniejszyly- mysle ze to blonnik ze zboz jest ten drazniacy bardziej - warzywa razem z miesem gotuje na parze okolo 30-40 minut. Zauwazylem ze antyoksydanty odgrywaja duz role w modyfikowaniu zapalnia na minus a takze omega 3. Z antyoksydantow uzywm doraznie kwas alfa liponowy w dawce 600mg jak cos sie dzieje- z reguly jest lepiej na drugi dzien. Zwiekszylem tez witamine c do dawki okolo 1g dziennie- czasem nawet ponad 1 g dziennie - jak ktos ma klopoty z zoladkiem to mozna askorbinian sodu lub askorbinian wapnia sprobowac. Generalnie to polecam przeczytac ksiazke: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" a także "Pierwotne ciało, pierwodny umysł" Nora Gedgaudas. Wiedza niezbedna moim zdaniem. Mozna tez pod kontrola labolatoryjna podnosic poziom witamin d3 do 80-100 ale oslonowo brac witamine k2mk7 zeby wapn sie przypadkowo nie wbudowywal gdzie nie trzeba. Zaraz sie tu odezwa glosy krytyki ale pamietajcie- ja na formum jestem juz od dluzszego czasu i nie jest tu jakim polecaczem tego czy tamtego- mozecie sobie sprawdzic. Otworzcie glowy i zacznijcie sie edukowac - bo mitow jest duzo a chodzi o wasze zdrowie. Zdrowia zycze wszystkim.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Anonymous_13ece955

Re: Dieta SCD

Post autor: Anonymous_13ece955 » 03 sty 2015, 14:11

marcin820201 pisze:Generalnie to polecam przeczytac ksiazke: Jerzy Zięba "Ukryte terapie"
o tej książce mówiła też moja alergolog, że mam koniecznie przeczytać. dr z 30 letnim doświadczeniem i z wieloma osiągnięciami, wg niej poznanie wroga + wycelowanie w niego dietą i suplementacją to podstawa.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Dieta SCD

Post autor: obyty.z.cu » 03 sty 2015, 15:37

marcin820201 pisze:. Otworzcie glowy i zacznijcie sie edukowac - bo mitow jest duzo a chodzi o wasze zdrowie.
ooooo.to,to....bez tego wszystko jest nie takie !
No i trzeba być jeszcze otwarty na tę wiedzę i umieć wyciągnąć z niej to, co dla nas ważne !
Nic na ślepo,a i czasem metoda prób i błędów..no i zapamiętanie wniosków.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”