Dieta po cholecystektomii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: kondzio678 » 20 lip 2013, 21:31

No właśnie, z tego co widzę to masz wiele produktow do jedzenia, więc jest dobrze i cieszy to ze możesz jeść. Taka dieta jest normalna i nie trzeba jej udziwniac w takiej sytuacji jelitowej, ja przy przewezeniach nie mogę jeść tak duzo produktow jak Ty a i tak się cieszę jak mogę jeść cokolwiek. Bezglutenu i nabiału jak najbardziej da sie żyć i nawet powinno w chorobach jelit, bo to samo zdrowie. Oczywiście jak ktoś może jeść to niech je ale po co wywoływac wilka z lasu. Moim zdaniem to dieta nq lata i trzeba się przyzwyczaic do niej jest zdrowa i smaczna :)
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: Baby » 20 lip 2013, 22:05

kondzio678, no nie wiem czy mogę aż tak dużo jeść ale nie narzekam. Póki co staram sie jeść miksowane jedzenie. Dziś cały dzień spędziłam w szpitalu dostałam 2 zastrzyki domięśniowe i kroplówkę - zatrzymały mi się gazy, brzuch spuchł i bolał a leki doustne nie pomagały, miałam mdłości oraz koszmarne bóle w miejscu operowanym (taka gula mi się zrobiła). Niestety wyniki usg oraz krwi mam złe. Znów biorę antybiotyk i przechodzę na Resource i dietę płynną. Chyba moje zwężenie daje o sobie znać no i moja biedna wątroba :cry:
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: kondzio678 » 21 lip 2013, 08:42

Rozumiem, ja mam podobnie, też takie gule zgrubione mam. A jak ma wyglądac taka dieta plynn u Ciebie?
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: Baby » 21 lip 2013, 10:35

kondzio678, mi na USG jakaś zmiana wyszła do obserwacji więc pewnie zrobią TK - tak jak mi mówił chirurg. Od dziś moja dieta będzie polegała na piciu dużej ilości płynów, Resource i Nutridrinków oraz miksowanych zupek, przecierów. Jutro jadę do MSW na konsultacje do gastrologa i chirurga więc się dowiem co dalej. Brzuch mnie ciągle boli i mam wzdęty. Od wczoraj biorę antybiotyk a dodatkowo leki rozkurczowe i przeciwwzdęciowe od kilku dni. Sama dołączyłam Duspatalin retard.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: kondzio678 » 21 lip 2013, 12:35

Rozumiem, a jesz ryż czy zatyka Ciebie? W diecie bezglutenowej i crohnie ze zwężeniem węglowodany pochodzą głównie z ryżu, ziemniakow i kukurydzy i mąk z tych rzeczy. Ewentualnie jak się polepszy to kasza jaglana jest super ale niestety już nie wchodzi. Uwielbialem ją przed choroba. Tak więc te 3 produkty możesz jeść? Do tego warzywa miksowane te co możesz i miesko lub lepiej ryby bo lżejsze do trawienia i tak komponować posiłki. Nic innego nie wymyślisz ;) taka jest droga na normalntk jedzeniu. Do tego banany lub co możesz z owoców i tak jak mówisz nutridrinki jeśli nie możesz dostarczyć z jedzenia tego co potrzebujesz. A jak z tłuszczem? Trawisz maslo najlepsziej klarowane?
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: Baby » 21 lip 2013, 16:49

kondzio678, unikam nadmiaru tłuszczu, nie mam pęcherzyka żółciowego więc muszę jeść lekko. Do smarowania używam Benecolu a czasem do ziemniaków albo warzyw dodaje odrobinę masełka ale już na talerz. Nie smażę nic na tłuszczu. Acha i stosuje olej lniany. Dzisiejszy dzień to jakś dramat bo trzustka mnie boli i jelita więc nic nie jem prócz leków i dużo pije. Ból jest niemiłosierny, przespałam kilka godzin. Mam nadzieje, że leki pomogą. kondzio678, dziękuje za pomoc. Jak już mi się polepszy stan zdrowia i będę miała jakieś ciekawe propozycje w menu podzielę się nimi z Tobą.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: kondzio678 » 21 lip 2013, 17:01

Rozumiem, jeśli chodzi o tłuszcz to i tak super ze możesz olej lniany, ja nie mogę. Jedyny tłuszcz to olej kokosowy bo ma mct i nie potrzebna jest żołć. Zapytaj dietetyka lub lekarza czy możesz go jeść bo daje mnóstwo energi. Działa jak węglowodany :) poczytaj o nim, bo jest ciekawy tłuszcz i jak lniany toleruje to super. Ja po kokosowym nie wiem co z energia zrobić tyle jej mam. Oczywiście jeśli chcesz i po konsultacji to polecam w naszej sytuacji. O smazeniu już zapomniałem i dobrze. Polecam poczytać o takiego rodzaju diecie

http://www.menshealth.pl/forum/topic/59 ... y%C5%BCem/

Najlepiej jeść coś jak tutaj i dostosować pod siebie. Nie trzymać się sztywno ale mniej więcej taka dieta japońska w wersji polskiej. Tam jest opisane jakie źródła węglowodanow, białka i tłuszczu. Pozdrawiam
Do przodu i staramy się :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: Baby » 21 lip 2013, 17:08

kondzio678, oleju kokosowego nie próbowałam ale chętnie zakupie. Co do lnianego jak miałam problemy z zaparciami bardzo mi pomógł - piłam go na czczo. Teraz jak biegunki powróciły ograniczam jego spożycie. Właściwie to nawet nie mam do czego go dodawać.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kondzio678
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: kondzio678 » 21 lip 2013, 18:37

Olej kokosowy tylko extra virgin, nierafinowany, inne mogą zaszkodzić. Nawet nie czuć ze się go je jeśli dodajemy do posiłku. Max lyzeczka do posiłku na początku, bo daje extra moc. Mi inne oleje nie służą a chętnie bym lniany pił ale pędzi po nim. Jestem przyzwyczajony do jedzenia jak kulturysci czyli tylko zdrowe tłuszcze i chude białko, do tego czyste węglowodany złożone i jest ok. Co do tłuszczu to jest on potrzebny do wchłaniania witamin i produkcji hormonow więc taki jest odpowiedni dla mnie i podobno stosuje sir go jako lek na crohna. Ale zacznij od małej dawki jeśli zaczniesz to jeść. Masło klarowane też będzie super, moim zdaniem lepsze niż benecol bo naturalne. Ale widzę ze radzisz sobie dobrze i to się chwali, powodzenia i zdrowka życze

http://olejkokosowy.zdrowylink.pl/zdrowie-kokosowy

Tu kilka słów o nim, wiadomo nie przesądzać z ilością bo omega 3 też są ważne a tu ich nie ma ale za to ma inne super właściwości
Do przodu i staramy się :)

robert89
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 27 maja 2013, 13:25
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Dieta po cholecystektomii

Post autor: robert89 » 22 lip 2013, 00:23

Baby pisze: Znów biorę antybiotyk i przechodzę na Resource i dietę płynną. Chyba moje zwężenie daje o sobie znać no i moja biedna wątroba :cry:
Skądś to znam. Cały miesiąc byłem tylko na diecie płynnej. Stawaliśmy na głowie, żeby ugotować coś pożywnego. Osobiście korzystałem z blendera i jadłem zupy w formie kremu. Szpinakowa była nawet nie najgorsza. No i cztery nutridrinki dziennie.

Więcej nie mogę doradzić, bo mój stan nie obejmował tak wielu problemów.
Powodzenia :razz:
wzrost/waga: 173cm/63kg leki (aktualnie): Pentasa 3g., Sanprobi IBS 1x1, Humira.
Obecnie po Hemikolektomii prawostronnej (07.05.2013r.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”