dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Diabol
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sygontka/Częstochowa
Kontakt:

dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Diabol » 23 mar 2013, 23:22

Chciałem zapytać czy ktoś może słyszał, sam stosował ? Przeglądając forum nie natknąłem się na żadne informacje, ze swojej strony myślę, że warto ją wypróbować ;)

Haniakrow
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 mar 2013, 22:37
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nairobi, Kenia

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Haniakrow » 24 mar 2013, 08:06

A na czym polega? Odkwasic sie zawsze warto :)
ho

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Baby » 24 mar 2013, 13:52

Chętnie dowiem się czegoś nowego, napisz coś więcej.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: obyty.z.cu » 24 mar 2013, 19:09

Przeglądając forum nie natknąłem się na żadne informacje, ze swojej strony myślę, że warto ją wypróbować
z sieci
Według dr Grażyny Pająk, do produktów zakwaszających nasz organizm zaliczamy wszystkie produkty zawierające białko (mięso, jaja), węglowodany (cukier, chleb, ziemniaki, ryż, makaron, kasze), tłuszcze zwierzęce i roślinne, śliwki, żurawinę, rabarbar.

Spożywanie wyżej wymienionych produktów wypłukuje wapń z organizmu powodując jego zakwaszenie.
z sieci
W wyniku picia wody Kangen o pH 8,5 – 9,5 dochodzi do stopniowego odkwaszenia organizmu, co jest równoznaczne ze stopniową redukcją tkanki tłuszczowej, z fizjologicznym odmłodzeniem organizmu i zapobieganiem rozwojowi wszelkiego rodzaju chorób degeneracyjnych wieku podeszłego.

Japońska medycyna, w ciągu ostatnich 15 lat dowiodła, że w środowisku alkalicznym nie rozwija się żadna choroba.


tak na szybko,to wszystko jest bardzo mądre dla zdrowych ludzi,
szczególnie poszukujących cud diet odchudzających.
Ludzie chorzy muszą stosować swoją diete,ZDROWĄ dla nas.

Naprawdę dużo ciekawsza jest lektura najnowszego poradnika żywieniowego
Jelity .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Haniakrow
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 mar 2013, 22:37
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nairobi, Kenia

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Haniakrow » 24 mar 2013, 19:59

Dziwne, ze zaliczaja sie do tego kasze, przeciez amarantus, quinoa i proso sa akurat zasadowe...
ho

Katarzyna i Jerzy

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Katarzyna i Jerzy » 03 lip 2013, 18:12

Bardzo podobna do diety Dr Ewy Dąbrowskiej, też odkwaszająca.

Diabol
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sygontka/Częstochowa
Kontakt:

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Diabol » 13 sie 2013, 17:07

Myślę, że warto poczytać i dowiedzieć się jak dany produkt/grupy produktów wpływają na nasz organizm, nie w jednym źródle, jednej książce a poszukać przynajmniej kilku artykułów, co do diety to już wiem,(czytajac temat :Dieta bez glutenu) że nie będzie zbyt popularna, gdyż zakłąda nie tylko rezygnację/mocne ograniczenie spożycia glutenu ale także rezygnację z rafinowanych cukrów, tłuszczów trans a także części produktów nabiałowych, (w szczególności tych zawierajacych chocby jako dodatek słodkiego mleka czy mleka w proszku. Poniżej zamieszczam link do wywaidu z dr Pająk, można?można było także posłuchać jej audycji w radiowej trójce, nie wiem jak to wygląda na chwilę obecną.

http://www.wykop.pl/ramka/1544579/jemy- ... yna-pajak/

Dr Pająk ma też swój profil na facebooku, na którym można zadać swoje pytania czy podzielić się ew. wątpliwościami.

https://www.facebook.com/drgrazynapajak


Ja dietę stosowałem przez okres 4-5 miesięcy w zeszłym roku i poprawa była widoczna gołym okiem.

Na Crohna choruję od 2009 roku, stopniowo przechodziłem kolejne etapy leczenia poprzez stałą w całym tym czasie Pentasę, początkowo zażywałem steryd działąjący miejscowo - Budenofalk, (po 3 miesiącach włączona też azathioprina) po braku jakiejkolwiek poprawy i stopniowym pogarszaniu stanu zdrowia - odstawienie Budenofalku i przejście na Encorton aż po leczenie biologiczne Chumirą, które przerwane zostało po 10 miesiącach ze względu naropień okołoodbytniczy i jak się okazało liczne przetoki. Poprzedni rok to kilka zabiegów chirurgicznych na w/w dolegliwości a także większe zainteresowanie tematem żywności/żywienia


Wiem, (z tematu który już przytaczałem wcześniej a mianowicie - Dieta bez glutenu) że sporo osób jest sceptycznie nastawionych, do wszelkiego rodzaju diet, na potwierdzenie wszystkich swoich dolegliwości i objawów mam pełną teczkę opisów badań, wypisów szpitalnych, także tych z przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych, dla zainteresowanych mogę wrzucić kilka skanów
Ostatnio zmieniony 20 sie 2013, 17:59 przez Diabol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: obyty.z.cu » 13 sie 2013, 19:39

Diabol pisze:Wiem, (z tematu który już przytaczałem wcześniej a mianowicie - Dieta bez glutenu) że sporo osób jest sceptycznie nastawionych, do wszelkiego rodzaju diet,
każdy myślący człowiek powinien dobrze sie odżywiać,zdrowo,ale to także znaczy,
że odpowiednio do swojego stanu zdrowia,tuszy,zapotrzebowania itd.
Ktoś kto ślepo stosuje diete i namawia innych ,do tego przywołując jakies przykłady nijak mający sie do osób chorych robi złą robote,czasem czyni innym krzywde.
Powinien także zdawać sobie sprawe,że sa i takie osoby,które same nie mając odpowiedniej wiedzy,uwierzą innym i wtedy ...lepiej nie mówić.
Pózniej tekst w stylu "że każdy musi sam wiedzieć co robi" jest za pózno.

Co innego SCEPTYCZNE nastawienie osób zdrowych,
a co innego ostrożne podejście do diet osób chorych,
u których jedzenie niekiedy codziennie wymaga korekty.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Diabol
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sygontka/Częstochowa
Kontakt:

Re: dieta odkwaszająca - dr Grażyna Pająk

Post autor: Diabol » 19 sie 2013, 02:19

W sumie chyba źle to nazwałem pisząc o diecie, chodziło mi o pewien system odżywiania, eliminację pewnych produktów, lub grup produktów, które są całkowicie bezwartościowe i których nie powinien spożywać właściwie nikt. Bo ludzie często spożywając takie produkty jak : białe pieczywo(często smarowane margaryną), pasteryzowane mleko czy nawet owocowe jogurciki, jedząc parówki, pasztety czy podobne produkty zawierajace w swoim składzie max. 5% mięsa, smażąc swojego schabowego na niewłaściwym oleju, słodząc swoją herbatę czy kawę cukrem, który i tak spożywany jest w nadmiarze np. we wszelkiego rodzaju napojach i sokach czy spożywając nawet biały ryż - często sądzą że odżywiają się zdrowo i odpowiednio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”