Funkcjonalnie wyleczyłem chorobę Leśniowskiego-Crohna, przestrzegając specjalnej diety węglowodanowej.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SituFangs
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2021, 20:25
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Funkcjonalnie wyleczyłem chorobę Leśniowskiego-Crohna, przestrzegając specjalnej diety węglowodanowej.

Post autor: SituFangs » 01 lip 2021, 08:05

Szybkie podsumowanie: zdiagnozowano u mnie chorobę Leśniowskiego-Crohna, gdy miałam 11 lat. Bardzo bolało, korzystałam z łazienki >10 razy dziennie, przestałam rosnąć, miałam ciągłą gorączkę i nie mogłam wstać z łóżka. Byłem początkowo leczony lekami przeciwzapalnymi (które wcale nie pomogły) przed uaktualnieniem do prednizonu (sterydu). Moi lekarze zaczęli omawiać moje inne opcje, które obejmowały operację i przejście na leki immunosupresyjne. W tym momencie przyjaciel rodziny zasugerował, abym spróbowała Diety Swoistych Węglowodanów (SCD). W ciągu miesiąca przytyłam, korzystałam z łazienki mniej niż 3 razy dziennie i rosłam po raz pierwszy od roku. Stosując dietę udało mi się utrzymać remisję przez ostatnie 11 lat, przyjmując jedynie probiotyki i sporadycznie leki przeciwzapalne (niesteroidowe). Krótki opis diety: Eliminuje wszystkie złożone węglowodany i skrobie, w tym cukier trzcinowy, mąkę, zboża, ziemniaki i niektóre nabiał. Jedzenie, które mogę zjeść jest naprawdę pyszne... wszystkie mięsa, owoce, warzywa, fasola, orzechy i ser (<3333)! A więc AMA!

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Funkcjonalnie wyleczyłem chorobę Leśniowskiego-Crohna, przestrzegając specjalnej diety węglowodanowej.

Post autor: atabe » 01 lip 2021, 16:08

Tak, ja mogłabym powiedzieć ,że jestem wyleczona po operacji . 15 lat remisji i jem wszystko cały czas . Życzę aby Twoja remisja trwała nieustająco.

oosman
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2021, 08:01
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Funkcjonalnie wyleczyłem chorobę Leśniowskiego-Crohna, przestrzegając specjalnej diety węglowodanowej.

Post autor: oosman » 12 paź 2021, 08:03

SituFangs pisze:
01 lip 2021, 08:05
Szybkie podsumowanie: zdiagnozowano u mnie chorobę Descargar Game Guardian Leśniowskiego-Crohna, gdy miałam 11 lat. Bardzo bolało, korzystałam z łazienki >10 razy dziennie, przestałam rosnąć, miałam ciągłą gorączkę i nie mogłam wstać z łóżka. Byłem początkowo leczony lekami przeciwzapalnymi (które wcale nie pomogły) przed uaktualnieniem do prednizonu (sterydu). Moi lekarze zaczęli omawiać moje inne opcje, które obejmowały operację i przejście na leki immunosupresyjne. W tym momencie przyjaciel rodziny zasugerował, abym spróbowała Diety Swoistych Węglowodanów (SCD). W ciągu miesiąca przytyłam, korzystałam z łazienki mniej niż 3 razy dziennie i rosłam po raz pierwszy od roku. Stosując dietę udało mi się utrzymać remisję przez ostatnie 11 lat, przyjmując jedynie probiotyki i sporadycznie leki przeciwzapalne (niesteroidowe). Krótki opis diety: Eliminuje wszystkie złożone węglowodany i skrobie, w tym cukier trzcinowy, mąkę, zboża, ziemniaki i niektóre nabiał. Jedzenie, które mogę zjeść jest naprawdę pyszne... wszystkie mięsa, owoce, warzywa, fasola, orzechy i ser (<3333)! A więc AMA!
Loved what you recommend to eat on a sensitive stomach.

spiceagent11
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2022, 13:42
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Bangalore

Re: Funkcjonalnie wyleczyłem chorobę Leśniowskiego-Crohna, przestrzegając specjalnej diety węglowodanowej.

Post autor: spiceagent11 » 21 sty 2022, 15:18

Loved what you recommend to eat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Rodzaje Diet”