białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

co można jeść biorąc np. sterydy, immunosupresję

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bolo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

Post autor: Bolo » 01 paź 2015, 13:29

Witam, choruję na CU od 6 lat, czas coś przytyć i poćwiczyć. Czy ma ktoś do czynienia z białkiem ryżowym ? wydaje mi się że jest najlepszą alternatywą do odżywek itd.

np. http://allegro.pl/izolat-bialko-ryzu-br ... 26912.html

+ glutamina i węgle

opinie sugestie mile widziane

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

Post autor: cordo » 01 paź 2015, 16:55

Przyjmujesz jakieś leki?

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

Post autor: topost » 02 paź 2015, 13:38

Dlaczego akurat taki produkt przyszedł Ci do głowy?
Po pierwsze suplementy diety to nie najlepszy wybór, znacznie więcej osiągniesz zwykłym jedzeniem, po drugie jeśli już jakieś źródła białka to przynajmniej wartościowe czyli zwierzęce. Białko roślinne nie jest najlepszym wyborem, jeśli już to białko konopne - z roślinnych wygląda najlepiej.
Po trzecie; sprawdziłeś czym słodzona jest ta odżywka? Najczęściej słodzą je sukralozą która ma udowodniony prozapalny wpływ na jelita. Po czwarte piszesz ze chcesz przytyć a wybierasz izolat białka, czyli szybkowchłanialne proteiny. Sportowcy z reguły stosują izolaty jako swego rodzaju booster azotowy w okresach wzmożonego zapotrzebowania np. zaraz po treningu aby nasilić syntezę białek i jak najszybciej przejść z powysiłkowego katabolizmu w anabolizm. W Twoim interesie - jako chcącego zwiększyć ogólną masę ciała - jest dodatni bilans kaloryczny, i tego powinieneś się trzymać. Im więcej będziesz pochłaniał makroskładników z normalnego zbilansowanego jedzenia tym lepiej i zdrowiej dla Ciebie.

Szczerze mówiąc wielu moich problemów jelitowych upatruję w raczeniu się takimi wynalazkami przez lata całe, niedawno jak znalazłem to badanie na temat sukralozy to aż mnie zmroziło, szczegółowy wynik badania niemal idealnie pokrywał się z opisem mojego histopatu a ja lata całe jadłem - wysokiej jakości! markowe, a jakże - odżywki białkowe, gainery, kreatyny etc... w każdym słodzikiem była właśnie sukraloza.

Na dodatek dziś już wiem na 100% że sekret w budowaniu sylwetki tkwi w diecie, zwykłym codziennym jedzeniu jak najzdrowszym, jak najczystszym, a nie w tych wyizolowanych substancjach sztucznie zaprawianych chemicznymi dodatkami. Na serio nie warto.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

MargaretDorotes
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2020, 14:19
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Lublin
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

Post autor: MargaretDorotes » 20 sie 2020, 14:28

Zgadzam się z tobą w sprawie suplementów diety. Można je przyjmować tylko na polecenie lekarza, pod warunkiem, że uzupełnią one niedobór minerałów i witamin w organizmie. A branie ich dla prewencji to bzdura.

Pan_Klocek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:44
Choroba: ch. Behceta
województwo: śląskie

Re: białko ryżowe - zna ktoś ? używa?

Post autor: Pan_Klocek » 24 sie 2020, 11:10

Wesprę kolegów powyżej, niestety suple nie pomogą magicznie przytyć. O wiele bezpieczniej trzymać się sprawdzonej diety i zwiększyć podaż kalorii. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, to może udaj się do dietetyka? W wielu przypadkach rozpisanie nowej i zdrowej dla Ciebie diety wyjdzie taniej, niż kupowanie odżywek i witamin.
____________________
Przeprowadzki w Krakowie - cennik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety, a Leki”