białko + mleko = maraton do toalety

co można jeść biorąc np. sterydy, immunosupresję

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Oksit
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:35
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dffk

białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: Oksit » 23 lip 2015, 23:57

Witajcie aktualnie mam taki problem. mleko piłem raz na jakiś czas i było ok
od niedawna przyjmuję białko rozpuszczone w mleku i pojawił się problem . po około 15 minutach musze natychmiast iść do toalety . sprobowalem rozpuscic białko w wodzie i jest OK . Mieliscie takie problemy ? czy bede zmuszony rozpuszczać białko w wodzie albo jogurcie a mleko odstawić ? probowalem mleko normalne i mleko bez laktozy zadnej roznicy
pozdrawiam z UK

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: michal_mg » 24 lip 2015, 00:56

jakie białko rozpuszczasz w mleku?
Obrazek

Oksit
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:35
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dffk

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: Oksit » 25 lip 2015, 22:56

konkretnie takie :
http://body-maxx.pl/pl/towar/szczegoly/ ... ero-2270g-http://body-maxx.pl/pl/towar/szczegoly/ ... ero-2270g-

Pamiętam jak w szpitalu podawali mi białko które rozpuszczałem w jogurtach pitnych,chyba będe musiał do tego wrócić

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: topost » 26 lip 2015, 13:21

Bo z tego typu suplementami trzeba uważać, zwłaszcza jeśli kupuje się produkty takich egzotycznych firm. Przy zakupie tego typu suplementu lepiej zorientować się wcześniej w jakości firmy bo wałki w tej branży są gigantyczne i dotyczą głównie nietrzymania składu a najczęściej zbyt dużego udziału cukrów w izolatach w których teoretycznie nie powinno być ich wcale oraz jakości surowca i procesu ultrafiltracji. Dodatkowo gdy niby izolat zawiera dodatki jak np. olej MCT, to już jest coś nie halo, bo izolat to izolat powinien zawierać tylko białko (koniecznie bez laktozy).

Jak jesteś zielony w temacie to proponuję rozeznać się w sklepie przy forum sfd.pl. To chyba największe forum sportowe w PL i w połączonym z nim sklepie są przy produktach opinie użytkowników z których rad można skorzystać. Często jest tak że u zdrowych jakiś produkt powoduje biegunki to co dopiero u nas?

Ja osobiście stosowałem produkty polskiej firmy Trec, a izolat (WPI) konkretnie taki (smak: wanilia):
http://www.trec.pl/isolate-100-1800g.html
i nie miałem po nim żadnych sensacji jelitowych. Natomiast po zastosowaniu np. koncentratu (WPC) tej samej firmy o smaku czekoladowym już coś się tam w kichach niedobrego działo - przypuszczam jednak że było to winą dodatków smakowych.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: alate » 26 lip 2015, 13:57

a nie lepiej stosować sprawdzone i rekomendowane preparaty dla jeliciaków, zamiast jakichś wynalazków dla pakerów ? jak choćby wysokobiałkowy Protifar, albo kompletnie zbilansowany odżywczo MODULEN IBD ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Oksit
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:35
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dffk

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: Oksit » 26 lip 2015, 22:20

jestem w Anglii nie wiem jak tu jest z preparatami dla ludzi z problemami jelit, a to białko jest tutaj łatwo dostępne i takie mi polecili

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: Orzelek » 26 lip 2015, 23:32

Popieram to, co napisał Topost .

Jeśli decydujesz się na branie odżywek, to zalecam tylko te z polskich firm. Nigdy nie zdecydowałbym się na odżywkę zza granicy (tym bardziej z USA). Jak wezmę polską, to mam pewność, że w środku znajduje się, to co napisane jest na ulotce.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Oksit
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2014, 10:35
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dffk

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: Oksit » 05 sie 2015, 22:55

Możecie mi polecić jakieś białko ?
Będę we wrześniu w Polsce to bym sobie zamówił

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: topost » 08 sie 2015, 20:22

Ja nie znam się na tych białkach dedykowanych dla jelitowców o których pisała Alate więc nie wypowiadam się. Natomiast jeśli chodzi o te białka sportowe to ja brałem Trec Isolate100. Brałem też wiele innych ale to ten właśnie izolat białka serwatki bez laktozy, u mnie się sprawdzał tzn. nie powodował żadnych dolegliwości. Ale chyba ważne jest po co chcesz to brać, bo jeśli jako uzupełnienie diety z powodu problemów z dostarczaniem białka z jedzenia i nie ćwiczysz na siłowni czyli to białko nie jest Ci potrzebne jako ekstra budulec bo akurat ćwiczysz celem zwiększenia masy mięśniowej to chyba lepiej odpuścić białka sportowe i raczej zastosować takie bezpieczniejsze rozwiązania?

Jeśli jednak ćwiczysz i po prostu chcesz urosnąć to i tak polecam skupić się na dostarczeniu wszystkiego z normalnego jedzenia. To na prawdę o wiele bardziej skuteczna opcja, sam przerabiałem to wielokrotnie, brałem różne suplementy i nic nie działa tak jak dopracowana dieta.

Treca powinieneś kupic w UK w sieci vitaminshop
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

pablo89
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2015, 15:35
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: białko + mleko = maraton do toalety

Post autor: pablo89 » 13 sie 2015, 14:14

Brzmi rozsądnie. Ale czym zastąpić porcję białka, która pochodzi z suplementów? I - co ważniejsze - jaka będzie tego przyswajalność? [/quote]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety, a Leki”