Dieta w przypadku chorób z autoagresji.

co można jeść biorąc np. sterydy, immunosupresję

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2012, 18:59
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Dieta w przypadku chorób z autoagresji.

Post autor: Krzysztof Ł » 08 lis 2017, 18:19

To podam jeszcze jeden. Przed chwilą napisałem się sporo nad dietą w przypadku autoagresji ale ktoś zrobił głupi myk w kodzie forum i mimo że byłem zalogowany moja praca została skasowana. Nie będę pisał powtórnie podam tylko link pod którym określono grupy które są związane z alergenami powodującymi najgroźniejsze uczulenia pokarmowe. Sam już wiem że mam uczulenie na nikiel. Na który od wielu lat miewałem także uczulenia kontaktowe na skórze. Minn od metalowych bransolet zegarków czy oprawek okularów, co powodowało że one były nadżerane, a ja miewałem ranki w miejscu gdzie dotykały skóry. Warto po testować jak jest u was. Oczywiście absolutnie nie odstawiając leków.
Link substancje-wyzwalajace-reakcje-nadwrazliwosci-pokarmowej

Ps po ocenzurowaniu forum wygląda marnie. Można było zostawić stare i dołączyć polecane.

Czasami jak długo pisze się post, jest równoznaczne, z brakiem aktywności na forum, dlatego zostaje się wylogowanym i post znika. Doradzam wszystkim piszącym długie posty, przed skorzystaniem z przycisku wyślij, skopiowanie swojego posta to nic nie kosztuje, a cenne informacje nie giną.
Forum nie ma możliwości kasowania postów patrz punkt w regulaminie.
Także wdech i wydech zachęcam do napisania posta jeszcze raz, bo często Użytkownicy nie przechodzą do linków. :roll:
Temat został zmieniony zg. z regulaminem.
Proponuję też odwiedzić dział Ogłoszenia i Komunikaty, każdy Użytkownik został poinformowany o zmianach na Forum. Możesz też zapoznać się z FAQ gdzie jest wyjaśniona obsługa Forum, a wszystkie pytania kierować na pw do mnie.
pandziaak
Żyj i pozwól innym żyć
CU 1998, PSC2008, i OLTX2014

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Dieta w przypadku chorób z autoagresji.

Post autor: Noelia » 29 cze 2019, 20:25

Posty nie na temat przeniosłam do działu Off Topic: OT z Dieta w przypadku chorób z autoagresji.

Jeśli chodzi o tytułową "dietę w przypadku chorób z autoagresji" - to nie ma jedynej słusznej diety dla wszystkich chorych.
Każdemu pomaga/szkodzi co innego, trzeba samemu testować i eksperymentować, dopasowując dietę do aktualnego stanu jelit.
Wszystko może się też zmieniać w trakcie choroby - np. mężowi w czasie obecnego zaostrzenia zaczęły nagle szkodzić produkty i potrawy, które wcześniej bardzo mu służyły.
I na odwrót.
Także nie ma innego wyjścia niż obserwacja własnego organizmu.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety, a Leki”