Leki dietetycznevv

co można jeść biorąc np. sterydy, immunosupresję

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
uzumi99
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2022, 12:12
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --
miasto: poland

Leki dietetycznevv

Post autor: uzumi99 » 14 lut 2022, 12:18

Chcę tylko wiedzieć, jaki jest ogólny konsensus w sprawie leków dietetycznych. Wygląda na to, że ludzie nie mają problemu z używaniem pro narkotyków z klasy amfetaminy (Vyvanse) lub innych psychostymulantów z podstawionej klasy amfetaminy (Phentermina), aby zrzucić wagę. Teraz ktoś wspomina o narkotyku takim jak Clenbuterol/Adderall, wszyscy rzucają bzdury, że nie powinniśmy brać narkotyków, aby schudnąć. Wydaje mi się hipokryzją, ponieważ tylko dlatego, że twój doktor napisał ci scenariusz, nie lekceważy faktu, że używasz również środków pobudzających, aby zrzucić wagę, a nie w naturalny sposób.

Michael76
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2022, 09:14
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Leki dietetycznevv

Post autor: Michael76 » 15 lut 2022, 09:18

To wszystko zależy od tych leków oraz jaki jest ich skład. Najlepiej jest słuchać lekarza pod tym względem który wie więcej niż przeciętna osoba z internetu. Ogólnie nie jestem fanem braniem takich leków, ale jeśli lekarz mi to przypisze i razem to omówimy co w tym jest oraz jakie są skutki uboczne, to mogę to rozważyć. Jeśli jest taka możliwość, to najlepiej spróbować naturalnie stracić wagę, a później zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

karolinaa
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:54
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Re: Leki dietetycznevv

Post autor: karolinaa » 06 lis 2022, 13:33

Według mnie nie ma jeszcze żadnego skutecznego leku na zrzucenie wagi, w przeciwnym wypadku problem otyłości w społeczeństwie już dawno zostałby rozwiązany jedną pigułką. Takimi środkami można jedynie próbować wspomagać walkę z problemami, które do tej nadwagi prowadzą. Ja na przykład zajadam wszelkie zmartwienia, więc myślę, że w moim przypadku mogłyby pomóc jakieś suplementy na stres. Nie mówię tu o żadnych podejrzanych specyfikach, czy narkotykach, bo tak jak piszą na https://www.dts24.pl/zen-szen-i-lecytyn ... -na-stres/ ludzie od tysięcy lat z powodzeniem wspierają organizm za pomocą naturalnych roślinnych ekstraktów. Koniec końców przy odchudzaniu i tak najważniejsza będzie dieta, ale wydaje mi się, że równie istotny jest właśnie ten aspekt psychiczny.

Daniellera
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 25 wrz 2023, 13:09
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Leki dietetycznevv

Post autor: Daniellera » 14 lis 2023, 11:46

Jeśli szukacie nowych kuracji, polecam poczytać sobie o karnozynie: https://karnozyna.com/

Taka kuracja ma bardzo dobry wpływ na organizm:

Antyoksydacyjne działanie: Karnozyna działa jako przeciwutleniacz, co oznacza, że ​​pomaga neutralizować szkodliwe wolne rodniki w organizmie. Wolne rodniki są związane z procesem starzenia się organizmu i rozwojem wielu chorób.

Ochrona przed stresem oksydacyjnym: Karnozyna może pomagać w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, który może być spowodowany działaniem wolnych rodników. Stres oksydacyjny jest związany z wieloma schorzeniami, w tym chorobami serca, nowotworami i procesem starzenia.

Wsparcie dla funkcji mózgu: Karnozyna jest obecna w dużych ilościach w mózgu, zwłaszcza w obszarach związanych z funkcjami poznawczymi. Badania sugerują, że może ona wpływać na funkcje poznawcze i może być zaangażowana w ochronę komórek nerwowych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety, a Leki”