crohna a alkohol i papierosy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: Shima » 23 sie 2007, 00:44

Kurczę...mnie piwo szkodzi najbardziej ale....KOCHAM PIWO :!:
No bo jak to wkoncu..nic już na P ;) :?:
Co?..zostanie mi tylko posprzatać :?: :!:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Maleńka
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:06
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: Maleńka » 08 wrz 2007, 22:58

hey. Ja wiem z wlasnego doswiadczenia ze jak bierze sie takie leki jak encorton to % sa nie wskazane. Lepiej przeczekac ten czas bo te leki wywoluja dosc skutkow ubocznch by samemu sobie ich jeszcze dokladac :wink: a jak nastapi czas remisji to mozna czasem poszalec i wypic sobie "male co nie co" :D i wtedy brzusio nie boli :wink:
Bo życie cudem jest, choć czasem wiatr wieje nam w oczy...

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: Patryśka » 08 wrz 2007, 23:12

Maleńka pisze:Ja wiem z wlasnego doswiadczenia ze jak bierze sie takie leki jak encorton to % sa nie wskazane. Lepiej przeczekac ten czas bo te leki wywoluja dosc skutkow ubocznch by samemu sobie ich jeszcze dokladac :wink:
Hm no ktos sie tu moze wypowiedziec :P
Maleńka pisze:a jak nastapi czas remisji to mozna czasem poszalec i wypic sobie "male co nie co" :D
Ano :P Gorzej z ta remisja :P
Maleńka pisze:i wtedy brzusio nie boli :wink:
Oj czasem boli :P

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: jaryszek » 09 wrz 2007, 11:28

Patryśka pisze:
Maleńka pisze:Ja wiem z wlasnego doswiadczenia ze jak bierze sie takie leki jak encorton to % sa nie wskazane. Lepiej przeczekac ten czas bo te leki wywoluja dosc skutkow ubocznch by samemu sobie ich jeszcze dokladac :wink:
Hm no ktos sie tu moze wypowiedziec :P
Z moich obserwacji wynika ze nia ma to zadnego wplywu. Pilem tyle razy alkohol przy braniu sterydow ze nawet bym nie zliczyl a jakos nic zlego sie nie dzialo , czasem , np. po wodce bylo nawet lepiej :P
Maleńka pisze:a jak nastapi czas remisji to mozna czasem poszalec i wypic sobie "male co nie co" :D
Ano :P Gorzej z ta remisja :P
Maleńka pisze:i wtedy brzusio nie boli :wink:
Patryśka pisze:Oj czasem boli :P
Mnie na szczescie nie boli :P Po wypiciu nigdy :P
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

lucypah
Początkujący ✽✽
Posty: 399
Rejestracja: 08 wrz 2006, 15:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: stargard

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: lucypah » 09 wrz 2007, 12:47

jaryszek pisze:Z moich obserwacji wynika ze nia ma to zadnego wplywu. Pilem tyle razy alkohol przy braniu sterydow ze nawet bym nie zliczyl a jakos nic zlego sie nie dzialo , czasem , np. po wodce bylo nawet lepiej
ze tez ja tez tak mialem :D

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 10 sie 2006, 15:02
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: Mol » 09 wrz 2007, 13:45

lucypah pisze:
jaryszek pisze:Z moich obserwacji wynika ze nia ma to zadnego wplywu. Pilem tyle razy alkohol przy braniu sterydow ze nawet bym nie zliczyl a jakos nic zlego sie nie dzialo , czasem , np. po wodce bylo nawet lepiej
ze tez ja tez tak mialem :D
+1 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: Feniks » 09 wrz 2007, 15:31

To ja też dopiszę się do sterydziarzy "alkoholików" ;P ... i też nigdy mi nic nie było, na szczęście już dawno jestem po sterydach, został tylko alkohol.

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: jaryszek » 09 wrz 2007, 17:15

Feniks pisze:To ja też dopiszę się do sterydziarzy "alkoholików" ;P ... i też nigdy mi nic nie było, na szczęście już dawno jestem po sterydach, został tylko alkohol.
No mam nadzieje ze niedlugo do Ciebie dolacze Feniks :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2007, 15:57
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: izyda » 06 mar 2008, 14:17

SKiERi pisze:No ja czekam az odstawia mi encorton (steryd) i bede dzialal dalej. Nie wyobrazam sobie wakacji bez %%% :wink:
Aha i takie pytanko czy jak sie bierzez salofalk/pentaza/jukono (ktores z tyc) (nasze leki bez ktorych nie mozemy zyc iehiehi :wink: ) mozna pic alkohol?
JA BIORE 3X2 SALOFALKU500 DZIENNNIE I PRÓBOWAŁAM NIE MA REAKCJI Z LEKAMI ALE JELITA BOLĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄ :evil:

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: fairy » 09 kwie 2008, 16:15

to jeszcze zalezy od ilosci ale ja duzo imprezuje, zazwyczaj pije piwo i jest okej. czasem pije wodke i tez jest okej tylko na drugi dzien wiecej do kibelka chodze, ale z tego co mi wiadomo to osoby ze zdrowymi jelitami po sporej ilosci alko tez wiecej biegaja do wc ;p niestety wina nie pije bo jak raz zaszalalam z winem na imprezie to 3 dni mialam bulgoty, warczenie, klucie w klatce piersiowej (?) i w ogole zle mi bylo. pale papierosy i nie widze zadnego wplywu na moja chorobe, jak nie palilam rok bylo dokladnie tak samo, siemka :)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

sopelka13
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 25 lut 2010, 19:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Muszyna
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: sopelka13 » 26 lut 2010, 17:33

hej
ja jestem juz po kuracji enkortonem remisje mam od 2 miesiecy ostatnio wypilam troche wodki ,oprocz tego ze ja zwrocilam w nocy to nic mi nie bylo.a co do papierosow to niestety ale nie moge bez nich zyc ,chcialam rzucic ale jakos sie nie da:(ale nic mi po nich nie jest:)

zuzanka
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2010, 23:24
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: zuzanka » 04 mar 2010, 13:02

Witam, jestem tu nowa i Crohn póki co też jest jeszcze dla mnie cały czas nowy, proszę napiszcie czy można pić przy Asamax 500 3x2? Bo tak czytam co tu piszecie a ja byłam przekonana, że nie wolno i przez 4 miesiące nic nie tknęłam, tęskni mi się za jakimś drinkiem :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: obyty.z.cu » 04 mar 2010, 17:10

zuzanka pisze:proszę napiszcie czy można pić przy Asamax 500 3x2? Bo tak czytam co tu piszecie a ja byłam przekonana, że nie wolno
odpowiem krotko,
im dluzej choruje tym bardziej ostro reaguja moje jelita.
W obecnym okresie, czyli od kilku lat, kazda ilosc alkoholu = krwawienie jelit.
Po piwie dodatkowe atrakcje jelitowe czyli full wszystkiego naraz,biegunki,krwawienia,wymioty ,bole.
Bez wzgledu na inne opinie,alkohol podraznia nasze jelita.
Naprawde lepiej dac sobie z tym spokoj.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: Natalka » 04 mar 2010, 20:08

obyty.z.cu pisze:Bez wzgledu na inne opinie,alkohol podraznia nasze jelita.
lepiej żeby każdy wypowiadał się we własnym imieniu :wink:
bo nie każdy ma takie objawy po % jak Ty, obyty.z.cu, wszystko jest dla ludzi tylko z rozsądkiem trzeba do tego podchodzić. zuzanka z resztą pyta o kwestię łączenia leków z alkoholem a nie o wpływ na flaki, więc co do leków i alkoholu to po prostu szkoda wątroby.
a jeśli chodzi o reakcję kiszek na piwo, wino, wódkę itp. to jest jak z pokarmem, jednym szkodzi, innym nie i trzeba to samemu sprawdzić i ustalić :wink:
Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, 21:45 przez Natalka, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

zuzanka
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2010, 23:24
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: crohna a alkohol i papierosy

Post autor: zuzanka » 05 mar 2010, 14:47

No dobra to jeszcze nie będę eksperymentować, ale w maju mam swoje wesele i nie ma opcji żebym się nie napiła ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o używkach”