leki i uzależnienie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: leki i uzależnienie

Post autor: obyty.z.cu » 16 lip 2015, 18:20

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 16.07.2015
68 proc. Polaków jest za legalizacją medycznej marihuany – wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie TOK FM. Oznacza to, że ponad dwie trzecie społeczeństwa chce, by nasz kraj poszedł w ślady takich państw, jak Francja, Niemcy, Kanada i Izrael, które nie karzą ludzi za leczenie się preparatami z konopi indyjskich. By wspomóc te działania, powstał nieformalny ruch, którego przedstawiciele zorganizowali w sobotę, 11 lipca 2015 r., konferencję prasową pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (KPRM) w Warszawie.
Już raz Polska przegrała

Prawnym aspektem sprawy zajmuje się m.in. prof. nadzw. dr hab. Monika Płatek, specjalistka z zakresu prawa karnego z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Polska została ukarana przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w sprawie Kupczak przeciwko Polsce za to, że w sytuacji, gdy człowiek powinien mieć dostarczaną substancję uśmierzającą ból, w tamtym wypadku była to morfina, nie otrzymywał jej – podkreślała. – Trybunał bardzo wyraźnie powiedział, że nieleczenie bólu i niedostarczenie środka, który niweluje cierpienie, jest naruszeniem przepisu, który mówi o zakazie tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania. Z tego wyroku powinniśmy wyciągnąć wniosek w stosunku do pacjentów, którzy nie mogą leczyć bólu z tego względu, że ich nie stać lub przede wszystkim dlatego, że marihuana, która ten ból uśmierza, jest zakazana.

Prof. Płatek podkreśliła, że droga do tego, by polscy pacjenci mogli leczyć się marihuaną, nie musi prowadzić przez międzynarodowe sądy i trybunały.

- Jeżeli pozwalamy na to, żeby nie karać i umarzać postępowanie, gdy ktoś ma niewielkie ilości narkotyków na własny użytek, to tym bardziej jeżeli jest zalecenie lekarskie, stosowanie medycznej marihuany nie powinno stanowić przestępstwa i nie powinno być ścigane – uważa prawniczka. – Te rozwiązania są dostępne tu – w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Już dzisiaj można doprowadzić do tego, by stosowanie marihuany leczniczej nie było przestępstwem.

W tym celu – tłumaczyła – trzeba wykorzystać wiedzę medyczną, przekazać ją innym lekarzom i wyraźnie wykreślić ze spisu przestępstw posiadanie medycznej marihuany.
Więzienie za leczenie

W podobnej sytuacji znajduje się Karol Rogulski z Bydgoszczy, u którego w 2009 roku zdiagnozowano chorobę Leśniewskiego-Crohna – przewlekłe, nieswoiste zapalenie jelita.

- Od 2012 roku stosuję medyczną marihuanę, ponieważ całe standardowe leczenie nie przyniosło skutku. Przechodziłem sterydoterapię, leczenie biologiczne i wszystko to skończyło się operacją wycięcia sporej części jelit. Niestety, nie przyniosło to skutku – mówił Karol Rogulski.

Obecnie jego stan znacznie się poprawił. Wcześniej, przy wzroście ok. 180 cm, ważył zaledwie 55 kg, dziś jego waga się unormowała i udało mu się przytyć blisko trzydzieści kilogramów.

- Bardzo dobrze się czuję, mogę normalnie funkcjonować i przebywać z ludźmi – opowiadał Karol Rogulski. – Niestety, właśnie toczy się moja sprawa w sądzie i mogę zostać zamknięty do więzienia tylko dlatego, że podjąłem się terapii, która jest zabroniona, choć konstytucja mówi, że mam prawo stosować coś, co mi pomaga, gdy zawodzą standardowe terapie – dodał.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Alishia » 03 sie 2015, 17:37

Wiele razy pisałam na forum,ze jestem zwolennikiem marihuany. Powiem szczerze,że nie widziałam jakiegoś polepszenia,paliłam,bo lubiłam.Jednak od jakiegoś czasu palę o wiele wiele mniej,tak jak by mnie po prostu odrzuciło.Ale tylko dlatego,że robię się senna,mam lenia...więc szkoda mi czasu na takie samopoczucie.
Uważam jednak,że jeśli marysia mogłaby pomóc nam czy w innych chorobach to powinna być dostępna dla chorych.Czemu dostępny jest np. tramal,który również daje kopa (niektórzy nawet po ketonalu mają baje),który również bardzo silnie uzależnia(wiem coś o tym).
Poza tym marysia wpływa na nasz apetyt.Zazwyczaj kiedy jest zaostrzenie boimy się jeść...a jeść trzeba.Skąd brać więc siły na walkę z chorobą?A kiedy się upalimy,tak zwana "gastrofaza" nas na pewno zmusi do jedzenia.Do tego nas uspokaja,relaksuje i albo wycisza albo poprawia humor i można się zdrowo pośmiać.a przecież endorfiny to też dla nas lekarstwo?!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: leki i uzależnienie

Post autor: obyty.z.cu » 03 sie 2015, 17:51

Alishia pisze:Jednak od jakiegoś czasu palę o wiele wiele mniej,tak jak by mnie po prostu odrzuciło.Ale tylko dlatego,że robię się senna,mam lenia...więc szkoda mi czasu na takie samopoczucie.
no tak,tylko tu piszą o medycznym stosowaniu ,a nie "paleniu".
Czyli leki na bazie marihuany ,oleju z niej itd.
To trochę jest różnica.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Brawurka » 03 sie 2015, 21:01

Alishia pisze:Czemu dostępny jest np. tramal,który również daje kopa (niektórzy nawet po ketonalu mają baje),który również bardzo silnie uzależnia(wiem coś o tym).
Widzisz, mnie nie uzależnia Tramal, za to nasenne fest :roll:
Jeśli chodzi o Marjana - ja nie palę w ogóle. Próbowałam po operacji z nadzieją, że coś pomoże, ale niestety. WC mnie kochało :twisted:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Anette28 » 03 sie 2015, 21:13

Alishia pisze:Zazwyczaj kiedy jest zaostrzenie boimy się jeść...a jeść trzeba.Skąd brać więc siły na walkę z chorobą?A kiedy się upalimy,tak zwana "gastrofaza" nas na pewno zmusi do jedzenia.
uważam, że jest to bardzo nie zdrowe, a zwłaszcza w zaostrzeniu
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Rafaello
Początkujący ✽✽
Posty: 101
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:12
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów /ok.Rzeszowa

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Rafaello » 03 sie 2015, 21:44

Robi też galaretę z mózgu. Wpływa także na ośrodki odpowiedzialne za podatność na uzależnienia a jakby tego było mało, to jeszcze sprawia, że jest to dziedziczne. Po prostu miks kolorów..

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: leki i uzależnienie

Post autor: michal_mg » 06 sie 2015, 15:59

Prosze, nie powielajcie tego co robią media i wiele osób.
Olej nie robi się marihuany, a z konopi indyjskich. To konopie indyjskie są surowcem, a marihuana jest produktem z niej - oleju z tego powodu nie robi się ze skrętów !! a ze surowca podstawowego, czyli z rośliny, a marihuana nie jest rośliną.
Mówiąc o marihuanie medycznej wiele osób ma przed oczami skręta którego nie popiera, a nie ma przecież skrętów medycznych !! Jest olej robiony z konopi.
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: leki i uzależnienie

Post autor: obyty.z.cu » 06 sie 2015, 16:05

michal_mg pisze: Jest olej robiony z konopi.
racja,,,skróty myślowe pisane za szybko się mszczą...złymi określeniami !
sorki...moja wina.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Alishia » 21 sie 2015, 12:53

Medyczną marihuanę również się pali,najczęściej używa się do tego waporyzatora...szczególnie w Stanach.
Uczucie głodu po paleniu nie musi być niezdrowe.Nikt nie każe jeść nie wiadomo czego w dużych ilościach.przecież można zjeść coś ze swojej diety,można zjeść owoce,nikt nie każe jeść McD czy chipsów.Ja tak robię....a kiedy nie chce się więcej zjeść to jem swoją normalną porcję i do tego np.herbatniki czy inne biszkopty.Można,da się.

Rafaello
Początkujący ✽✽
Posty: 101
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:12
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów /ok.Rzeszowa

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Rafaello » 21 sie 2015, 13:43

A jednak jakby nauka twierdzi, że to kiepskie
http://www.latimes.com/science/sciencen ... story.html
I nawet w streszczeniu jest, że dowody jakoby miało to pomagać przy Crohnie są słabe
https://jama.jamanetwork.com/article.as ... id=2338230

A co do palenia, to nie mogę teraz znaleźć raportu dla FDA, ale nie było ono zalecane do celów medycznych ze względu na dużą szkodliwość dymu, porównywalną do tego z papierosów, i idące za nią ryzyko powodowania nowotworów

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Alishia » 21 sie 2015, 13:51

Ilu ludzi tyle teorii.
Tak na chłopski rozum nie widzę wpływu thc na układ pokarmowy.Ale już na zaburzenia jedzenia,bóle,stres,sen itp. to tak.A w wielu przypadkach np.chorób pokarmowych są takie zaburzenia.Ale co dla jednego jest dobre nie musi być dobre dla innych.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Brawurka » 21 sie 2015, 14:01

Rafaello pisze:A co do palenia, to nie mogę teraz znaleźć raportu dla FDA, ale nie było ono zalecane do celów medycznych ze względu na dużą szkodliwość dymu, porównywalną do tego z papierosów, i idące za nią ryzyko powodowania nowotworów
Tu bym dyskutowała. Od kilku lekarzy słyszałam teorie, że jak sie pali papierosy to w jakiś sposób to pomaga, ale jak się rzuci to już nie wracać, bo szkodzi. Nie wnikałam dlaczego, bo ja rzuciłam. O ironio, jak rzuciłam to jelito rozsypało mi się na amen, stąd rozmowy z lekarzami na temat papierosów.
Co do marihuany, znam osoby, którym bardzo pomaga przy Crohnie. Luzują się i kontrolują objawy choroby. Nie ufam badaniom, bo tak jak jeden ma tendencje do uzależnień, tak drugi nie, mimo że ulotka mówi SILNIE UZALEŻNIA. Znam z autopsji.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Brawurka » 21 sie 2015, 14:03

Alishia pisze:Ilu ludzi tyle teorii.
Tak na chłopski rozum nie widzę wpływu thc na układ pokarmowy.Ale już na zaburzenia jedzenia,bóle,stres,sen itp. to tak.A w wielu przypadkach np.chorób pokarmowych są takie zaburzenia.Ale co dla jednego jest dobre nie musi być dobre dla innych.
No i właśnie. Ja się wyluzuje, a wc po prostu atakuje regularnie, więc nie tykam. Skoro przy chorobach jelit jednemu szkodzi mleko, innemu warzywa strączkowe, a jeszcze innemu NIC, to pewnie tak samo może być z używkami ;)
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Rafaello
Początkujący ✽✽
Posty: 101
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:12
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów /ok.Rzeszowa

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Rafaello » 21 sie 2015, 14:17

Nie chodziło o uzależnienie a o skuteczność. Ale jak nie ufasz badaniom to o czym w ogóle rozmawiamy skoro cała medycyna z której korzystasz opiera się na nich.
Jest też coś takiego jak różnica między teorią a dowodami. A z chłopskim rozumem bywa różnie. Jak wrzucę do kąpieli podłączoną suszarkę, to prąd mnie zabije. Ale woda prądu nie przewodzi, to nie z jej powodu. Czasami to co niewidoczne też ma znaczenie.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: leki i uzależnienie

Post autor: Brawurka » 21 sie 2015, 14:47

Rafaello pisze:Ale jak nie ufasz badaniom to o czym w ogóle rozmawiamy skoro cała medycyna z której korzystasz opiera się na nich.
Jakby ta medycyna mi pomagała to dziś bym miała jelito i nie musiałabym ciągle żreć sterydów. Właśnie medycyna jest bezradna, a jak jest bezradna to pcha sterydy.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o używkach”