Salvia Divinorum

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olek

Salvia Divinorum

Post autor: Olek » 25 lis 2008, 13:33

Ostatnio pojawiły się w dużych miastach sklepy z legalnymi dopalaczami.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/pomo ... 214501,223
Najpopularniejszym dopalaczem jest Salvia Divinorum. Zawiera ona substancje psychoaktywne, jednak ich posiadanie i palenie jest legalne. Więcej tutaj: http://herbarium.0-700.pl/salvia_divinorum.html
Próbował to ktoś z was? I jaki miało to wpływ na wasze jelita? Ja od razu mówię, że nie będe tego próbował. Z tego co czytam, to taka faza niepodobałaby mi się :P

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 08 gru 2008, 10:25

Próbowałam dwa razy.Do jelit ma się nijak..przynajmniej dla mnie.Próbowałam w sobotę i w niedzielę(dziś poniedziałek:D)i ani biegunki,ani żadnych bólów.Normalnie i tyle.
A samo działanie?Niezły trip...nie powiem.Człowiek traci kontrole nad sobą i własnym ciałem...Nie da się opowiedzieć.Podróż do innego świata..Jeśli tak czują się szamani to ja nim nie chciała nim być..ze względu na to,że często musiałabym takie specyfiki zażywać.
Szałwie trzeba umieć palić...i na pewno trzeba to robić w znanym sobie terenie,a obok siebie mieć kogoś zaufanego.W razie czego..bo nie wiadomo co się może wydarzyć.
Bawi mnie ten najzad na sklepy z dopalaczami.No,ale to właśnie cała Polska:)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 08 gru 2008, 21:38

Po co?No właśnie.A po co się pije alkohol?Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie ,to ustosunkuj je do szałwii.Efekt wiadomo inny niż po alkoholu...Ale myślę,że powody są podobne.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Natalka » 08 gru 2008, 22:29

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
to by mi się nie podobało, a ciekawe w jakim stopniu się traci kontrolę, mam nadzieje że nie chodzi o niekontrolowanie potrzeb fizjologicznych :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 09 gru 2008, 09:01

Ja sobie nie zadaję pytania po co tego próbowałam.Po prostu..wzięłam i spróbowałam.I sama sobie ładnie na pytanie odpowiedziałaś.Głupota?Myślę,że jest przy próbowaniu innych rzeczy...i już nielegalnych.
Poczułam co to jest brak kontroli nad swoim ciałem.Uhh,masakra.A co do potrzeb fizjologicznych...kiedy wróciłam do swojego świata byłam pewna,że posikałam się ze śmiechu.Na szczęście to tylko wrażenie.
Wszystko jest dla ludzi.Trzeba tylko umieć z tego korzystać:)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 09 gru 2008, 11:00

Cieszę się:)I też pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salvia Divinorum

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2008, 13:01

Działanie : Poprawia pracę układu trawiennego, obniża poziom cukru we krwi, a napary z szałwii łagodzą zapalenia gardła i skóry. Ponadto działa kojąco na depresję, zmęczenie, wyczerpania. Napar z szałwii stosuje się przy nadmiernym poceniu nocnym, zwłaszcza u gruźlików i neurotyków. Dzięki bakteriobójczym właściwościom stosuje się szałwię także zewnętrznie do płukania jamy ustnej, gardła, przy ropnym zapaleniu dziąseł, pleśniawce i przy anginie. Napar szałwii stosuje się także do okładów na trudno gojące się rany, owrzodzenia żylakowate nóg a także jako dolewkę do kąpieli w chorobach reumatycznych, wysypkach i innych schorzeniach skórnych.
Herbatka z liści łagodzi przeciwdziała biegunce, służy też do irygacji pochwy w upławach. Dalej jest także (słabym) środkiem przeciwgrzybiczym, oraz przeciwkaszlowym, łagodzącym dolegliwości występujące w okresie menopauzy, skutecznym w ślinotoku.

szalwia to takze dobra przyprawa kuchenna....

wiec po co nam palic szalwie jak mozemy jej uzywac dla swgo zdrowa :lol:

nic mnie tak nie odrzuca jak zapach palacza...i to obejetnie od płci... :mad:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 09 gru 2008, 21:49

Ale to nie o to szałwię chodzi...Tobie chodzi o Salvie Folium...tzw. szałwię lekarską.A nam chodzi o zupełnie inną szałwię,tzw.Salvia Divinorum..a działanie jest zupełnie inne.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salvia Divinorum

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2008, 22:03

Alishia pisze:Ale to nie o to szałwię chodzi.
no popatrz...a myslalem ,ze zmienie temat na "zdrowa" edycje :lol:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 10 gru 2008, 08:19

Hehee;)Jeszcze wyjdę na jakąś nawiedzoną narkomankę;)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 10 gru 2008, 21:38

Tyle,że szałwia lekarska to nie używka:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salvia Divinorum

Post autor: obyty.z.cu » 11 gru 2008, 12:36

:wink: postaram sie nie zgodzic....odpowiednio uzyta szalwia jako przyprawa to super uzywka...poprawia jakosc dania np.pieczeni a przez to nasze samopoczucie ! :razz:
ze nie wspomne o dzialaniach antyseptycznych przy plukankach...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Raysha » 11 gru 2008, 15:37

:wink: postaram sie nie zgodzic....odpowiednio uzyta szalwia jako przyprawa to super uzywka...poprawia jakosc dania np.pieczeni a przez to nasze samopoczucie ! :razz:
ze nie wspomne o dzialaniach antyseptycznych przy plukankach...
Takim tokiem rozumowania, to wszystko jest używką. :)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Salvia Divinorum

Post autor: Alishia » 12 gru 2008, 13:29

używka «produkt spożywczy, zwykle bez wartości odżywczej, działający pobudzająco na organizm ludzki» ->według Słownika Języka Polskiego PWN.
Wątpię by szałwia lekarska,pieprz czy inne przyprawy(nie zioła!)działały pobudzająco na organizm.
Owszem,są przyprawy,które w jakiś tam sposób pomagają..jak np. lubczyk,który jest afrodyzjakiem.
Ale do szałwii diabelskiej mu daleko.A szczególnie do jej działania:)
Annari i Pandzia mają rację.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Salvia Divinorum

Post autor: tom-as » 07 sty 2009, 22:41

Olek pisze:Ostatnio pojawiły się w dużych miastach sklepy z legalnymi dopalaczami.
i ich kariera już się powoli kończy
http://wyborcza.pl/1,75248,6131123,Wiel ... aczom.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Używki”