zielona herbata na sterydziaka?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2007, 15:57
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zielona herbata na sterydziaka?

Post autor: izyda » 06 mar 2008, 13:52

Piciu pisze:@ iwaszi , nie sprawdziły się rozpowszechnione ostrzeżenia ,że picie zielonej herbaty może wpływać negatywnie na absorpcję żelaza zażywanego w formie suplementów.
A także w pokarmach popijanych zieloną herbatą.
Wręcz przeciwnie, znane są przypadki, w których picie herbaty wywiera pozytywne działanie w leczeniu anemii.
Tym przykładem również jestem ja - ale to całkiem przypadkiem.
Nie mogłem pić czarnej herbaty, gdyż mnie od razu przeczyszczała.
A ziołowych herbatek miałem dość. Wiec spróbowałem zielonej herbaty.
I tak zostało do dziś :smile:
Przed rozpoczęciem picia zielonej herbaty miałem anemie. Brałem suplementy i zastrzyki , generalnie nic nie pomagało.
Po 2-3 miesiącach picia herbaty i brania suplementów wróciło wszystko do normy.
Możliwe choć mam wielkie wątpliwości,że jakiś wpływ na wchłanianie żelaza może mieć herbata czarna.
:roll:

JA MUSZE PRZYZNAĆ UWIELBIAM PIĆ HERBATE :razz: PIJĘ JEJ GALEONY ALE P ZIELONEJ MNIE PRZECZYSZCZA NIESTETY RÓWNIEŻJAK TY BIORĘ SUPLEMENTY BO MAM PROBLEM Z ŻELAZEM-CIĄGLE MI SPADA WSKAŹNIK MOŻE COŚ MI PRADZISZ? MOŻEJEST JAKAŚ DOBRA ZIELONA KTÓRA BY MI NIE SZKODZIŁA BO MAM DOŚĆ BIEGUNEK :wc: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: zielona herbata na sterydziaka?

Post autor: tom-as » 06 mar 2008, 14:05

@izyda

mam prosbe mala do Ciebie

jak piszesz posty to nie pisz ich caly czas duzymi literami... takie pisanie w internacie oznacza krzyk... a chyba nie ma powodu do krzyku :-)

jak napisze malymi to obiecuje ze tez to przeczytamy zrozumiemy i w razie czego odpowiemy ;-)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: zielona herbata na sterydziaka?

Post autor: Cinimini » 09 mar 2008, 00:52

izyda pisze:A MUSZE PRZYZNAĆ UWIELBIAM PIĆ HERBATE :razz: PIJĘ JEJ GALEONY ALE P ZIELONEJ MNIE PRZECZYSZCZA
Niestety musze Cie zmartwic .... jesli masz dosc biegunek to Powinnas "odstawic" zielona herbate. Generalnie nie jest ona wskazana dla osob majacych problemy z przewodem pokarmowym poniewaz go podraznia. Natomiast polece - chyba juz setny raz - herbate ziolowa Rooibos, ktora jest zrodlem witamin i mineralow. Sporo juz w tym watku o niej pisalam, takze nie bede sie powtarzec - po prostu polecam.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Używki”