Kawa z cukrem

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kawa z cukrem

Post autor: ranka » 22 paź 2007, 22:08

ja uwielbiam kawe,do tego stopnia ze zastanawiam sie czy nie wpisac na liste prezentow slubnych ekspres cisnieniowy:)

kawe pijam z mlekiem i gorzka:)nic mi nie jest ..
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Kawa z cukrem

Post autor: Shima » 30 paź 2007, 15:18

ranka pisze: zastanawiam sie czy nie wpisac na liste prezentow slubnych ekspres cisnieniowy:)
Tu się nie ma co zastanawiać tylko ..wpisywać..wpisywać :)

Uwielbiam Kawę...pijam ją różnie....zależy jak mnie najdzie....gorzką...lekko słodzoną...słodką....z cukrem waniliowym...Jedynie z mlekiem(śmietanką) powoduje nieprzychylne ożywienie wątroby :(
A tak to zwykle tradycyjnie pedzi do kibelka >) i nic poza tym.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

basiakrk
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 30 paź 2007, 17:04
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

a ja mam jeszcze inaczej:P

Post autor: basiakrk » 30 paź 2007, 17:31

witajcie :cenzura: inaczej! :D

zanim mi stwierdzono cu zauważyłam, że po kawie mam kosmos w brzuchu;
ale od kilku m-cy wszystko zależy od fazy cyklu; bo. np w okresie owulacji mam tendencje przesrywcze i to po wszystkim, nie tylko po kawie; jako ze coś mi hormony szaleją, pms zaczyna mi się w chwili zakończenia owulacji; i wtedy żadna kawa, z cukrem, mlekiem, czy bez mnie nie ruszy :P klocek 1/tydz to standard.

zastanawiam się czy takie zaparcia, jak to sie kisi tam wszystko, moga zaostrzac objawy cu?

i jeszcze jedno; od ok. mca mam straszne wzdecia/i śmiercionośne gazy; czy to może byc efekt wrócenia do słodzenia herbaty? czy może objaw stanu zapalnego? czy może to po jucolonie, który niedawno zaczelam brac?
basia
listopadówka 2009 :)))))

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Kawa z cukrem

Post autor: Raysha » 30 paź 2007, 17:37

basiakrk, zapraszamy do Centrum Powitań napisz coś o sobie :)

basik
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2007, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Kawa z cukrem

Post autor: basik » 30 paź 2007, 21:50

Czesc basiakrk, widze, ze mamy cos wiecej wspolnego poza imieniem i miejscem zamieszkania ;p mnie tez mecza, wzdecia i zaparcia :smutny:


A co do kawy - uwielbiam, ale pijam tylko czarna rozpuszczalna z jednej lyzeczki, bez cukru i mleka oczywiscie, czasami daje efekty wiadomo jakie... :wc: ale glownie wtedy kiedy dojdzie do tego jakis maly stresik. Kawy z mlekiem unikam, bo daje nie mile uczucie pelnosci w brzuchu, a co do kawy mielonej, niewazne czy parzonej "po turecku" czy z ekspresu, takiej to unikam jak ognia - efekt kibelkowy murowany. A szkoda... kiedys marzylam o wlasnej kawiarni, w ktorej kazdy moglby sobie zamowic kawe parzona z roznych ziaren przywiezionych z roznych stron swiata, ehh... :cry:

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: Kawa z cukrem

Post autor: Agikkus » 30 paź 2007, 21:55

ranka pisze:a uwielbiam kawe,do tego stopnia ze zastanawiam sie czy nie wpisac na liste prezentow slubnych ekspres cisnieniowy:)
wpisywac, wpisywac i nie ma sie nad czym zastanawiac

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2007, 15:57
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kawa z cukrem

Post autor: izyda » 06 mar 2008, 14:10

MisterBIG pisze:mam niski - ale w normie poziom cukru. Czasem jednak potrzebuję zjeść coś słodkiego.
Od pewnego czasu zacząłem słodzić kawę (czego nie robię od lat).
Kawa: nescafe (rozpuszczalna), cukier - zwykły, mleko "łaciate" 0,5%.
Co dziwnego - odkąd zacząłem stosować cukier mój stan gwałtownie się pogorszył.
Objawy - pierwszy ze strony jelit i żołądka - uczucie uciskania jak po mocnej kawie porannej czarnej na czczo lub mocnym papierosie. Napuchnięcie brzucha szczególnie u góry (pod klatką piersiową (balkonik hahaha), biegunka co 40-60 minut, uczucie strucia, złego nastroju. Gazy. Większe krwawienie.
Pierwszy lek - alkohol wieczorem - pomógł.
Drugi - no-spa - również pomogła (wszystko to rozkurczająco)
Dziś wypiłem kawę jak wyżej ale bez cukru - i bez żadnych złych objawów.

Czy ktoś miał już jakieś problemy z cukrem kawą/cukier?
Czy przyjmujecie jakiś cukier w przetworzony sposób? (ciastka?...)

Czy to co jest na forum nie prowadzi do konkluzji, że może jest to jakiś rodzaj infekcji (bakterii rozkładowych, działających na przetwory mleczne lub mięso - np. w lodówce), na którą dosyć silnie reagujemy z powodu naszych genów? (czyli u ludzi bez tego genu nie dochodzi do tak silnej reakcji?)
WIEM SKĄD TA REAKCJA ... :neutral: CUKIER POWODUJE WIEKSZĄ PRZEPUSZCZALNOŚĆ BŁONY JELIT I WTEDY DOSTAJĄ SIE TOKSYNY I RÓŻNE TAM CUDA DO KRWI CAŁEGO ORGANIZMU :neutral:

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 06 mar 2008, 15:15 przez izyda, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Używki”