substytut KAWY

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robkozg
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2006, 18:18
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

substytut KAWY

Post autor: robkozg » 12 lis 2006, 15:19

Kochani mam taki problem...odkad zauwazylem ze kawa (w mym przypadku nawet rozpuszczalna) dziala na mnie a raczej na moj brzuszek niezbyt pozytywnie musialem ja odstawic (ciezko bylo). Teraz zauwazam tego skutki, poniewaz musze w dzien spac gdyz nie mam sily na nic innego. Probowalem wrocic do kawy....spac sie nie chcialo, moglem sie uczyc itd ale wzdecia, bole brzucha niestety znow wystepowaly...ostatnio sprobowalem kawy mrozonej i juz bylo o niebo lepiej.Jednak pewnie i tak w jakis sposob mi szkodzi i nie wiem czy moge ja pic....mam prosbe moglibyscie mi doradzic co pic albo jesc zebym mial taka sama dawke kofeiny co jest w kawie, gdyz pol zycia przespie (a troche szkoda): :smutny:
Z gory dziekuje za odp...i niech ZDROWIE bedzie z Wami :wink:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: substytut KAWY

Post autor: -Ania- » 12 lis 2006, 15:43

Mam podobny problem- jesli chodzi o rekacje mego organizmu na kawe
dobrym rozwiazaniem sa cukierki Kopiko a takze
mocna herbata- z dwóch torebek to u mnie norma,
napoje energetyzujace typu Red-bull
mi polecano również kieliszek koniaku (tylko że przy tych lekach alkoholu nie mozna...)

to, ze jestes senny moze miec zwiazek ze slabym cisnieniem krwi
o tym jest wątek tu na forum

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Archie
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 11 lis 2006, 12:40
Choroba: CU
Lokalizacja: ber

Re: substytut KAWY

Post autor: Archie » 12 lis 2006, 16:20

Można teraz kupić rozmaite herbaty ( Naprzykład takie z guaraną ). Warto by się przejść i rozejrzeć za jakąś odpowiednią która pobudzi dostatecznie dobrze a przy tym nie szkodzi tak bardzo jak kawa..
You have been Crohn'ed!

Obrazek

Awatar użytkownika
Ines
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 26 paź 2006, 17:49
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: Ines » 12 lis 2006, 16:28

Wypróbuj zielona herbate, tylko sypaną koniecznie bo jest mocniejsza od ekspresowej. Ja po zielonej nie moge spać, daje lekkiego kopa, napewno to nie to samo co kawa ale zdrowsza napewno :razz: Aha, tylko nei zalewaj wrzątkiem :razz: Jestem maniakiem herbacianym, zieloną pije codziennie.

robkozg
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2006, 18:18
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: robkozg » 12 lis 2006, 18:13

przed chwila wypilem dwie torebki trzymane chyba 10 minut i zasypiam... :smutny: takze prosze o jakies inne rady nie dotyczace HERBATKI :wink:
<<<Niech ZDROWIE bedzie z Wami>>>

Awatar użytkownika
Ines
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 26 paź 2006, 17:49
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: Ines » 12 lis 2006, 18:29

robkozg pisze:przed chwila wypilem dwie torebki trzymane chyba 10 minut i zasypiam... :smutny: takze prosze o jakies inne rady nie dotyczace HERBATKI :wink:
herbatke (czarna czy zielona) zeby pobudzała trzeba parzyc 2-3 minuty, dluzej działa raczej uspokajająco :razz: Więc i 5 naraz nie pomoże :wink: Juz koniec o herbatkach :mrgreen:

Ja zamiast kawki kupilam tabletki musujące Red Puls, opakowanie jak Pluszzzy tylko czerwone. Zawartość kofeiny w 1 tabletce odpowiada zawartości kofeiny w 1 filiżance kawy. Max. dawka dzienna do 3 tabl. dziennie czyli dośc mocne. Poszukaj w supermarkecie przy kasach :razz: Smakuje jak red bull, zreszta nazwa chyba celowo jest podobna:)

robkozg
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2006, 18:18
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: robkozg » 12 lis 2006, 19:09

Ines...widzialem rzeczywiscie te tabletki tylko troche mnie zastanawia ich skutecznosc...mowisz ze czujesz sie tak jak po kawie?Druga sprawa to jak wiadomo red bull i tym podobne niezbyt dobrze wplywaja na organizm, nie wspominajac o codziennym ich piciu....wiec nie wiem czy to zdrowe :smutny:
<<<Niech ZDROWIE bedzie z Wami>>>

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: substytut KAWY

Post autor: exa » 12 lis 2006, 21:41

Ines polecam tobie, jezeli nie przerazi cie smak, poniewaz jest dosc specyficzny..herbate yerba mate...pilam ja kiedy mialam zaostrzenie zamiast kawy, ktora wtedy mi nie sluzyla..

"yerba mate to rozdrobnione liscie ostrokrzewu paragwajskiego, liście zawierają kofeinę i teobrominę, alkaloidy o działaniu pobudzającym układ nerwowy"

wiecej info na : http://www.ushuaia.pl/yerba/co
albo wpisz w google bedzie wiecej informacji...

z tego co czytam rowniez budzi kontrowersje jak i zwykla herbata, ale na pewno pobudza, poza tym jej smak specyficzny mozna zlagodzic cytryna...

mnie pomagala i dzialala bardzo pozytywnie..zreszta pije do tej pory...

kupic mozna w sklepach z herbatami, albo jest tez ekspresowa produkowana w Argentynie, ostatnio widzialam w hipernowej, lepiej kupic prawdziwa, jakos niedowierzam tym polskim...ale moze sie myle...

pozdr
sylwia
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

szymek79
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2006, 18:55
Choroba: CU
Lokalizacja: Czorsztyn

Re: substytut KAWY

Post autor: szymek79 » 19 lis 2006, 18:59

Ja np. kawy nie pijam, mimo że bardzo chciałbym. Mam niski poziom żelaza w krwi. A kofeina wypłukuje żelazo. W moim przypadku jedynym możliwym pobudzaczem pozostaje zielona herbata. Polecam wszystkim.

Szymek

Marcin100
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 04 gru 2005, 19:17
Choroba: CU
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: Marcin100 » 19 lis 2006, 20:48

Zdecydowanie zielona herbata. Piję od wielu lat i niezmiennie polecam wszystkim. Pobudza nawet lepiej niż kawa, jest zdrowa i smaczna. Kawy piję mało (może 1 dziennie), ale wolę herbatę, mimo że kawa mi nie szkodzi.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: Shima » 19 lis 2006, 23:59

Oj...zielona-smaczna??
Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia :)
U mnie niestety nieustajaco kawa ponad wszystko(czyt.królestwo za kawę)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: podblond » 20 lis 2006, 20:26

Ja też gorąco polecam zieloną herbatę...
Jeśli ktoś nie przepada za samą zieloną to bardzo dobra jest z jaśminem (Dilmah) lub z opuncją figową (Teekane) :hyhy:
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: substytut KAWY

Post autor: Słonko » 29 lis 2006, 17:19

A ja nie polecam zielonej herbaty - natychmiast mam po niej biegunkę, działa na mnie o wiele gorzej niż kawa, ale najlepiej samemu wypróbować. Myślę, że dobrym rozwiązaniem są cukierki z kofeiną. Dobrze też zastanowić sie nad tym, czy to przypadkiem nie jest kwestia Twojej psychiki, że bez kawy czujesz się senny?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kk20
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:34
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: substytut KAWY

Post autor: kk20 » 30 lis 2006, 13:26

A może kup sobie power rade w butelce o różnych smakach. Nie jest gazowane .Może pomoże :mrgreen:
Badz słonecznym promykiem dla innych, a polubia cie jak slonce.

Narzeczona chorego na CU:)06-09-2008 pobieramy się :]

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: substytut KAWY

Post autor: tom-as » 30 lis 2006, 13:47

kk20 pisze:A może kup sobie power rade w butelce o różnych smakach. Nie jest gazowane .Może pomoże :mrgreen:
wątpie :neutral:
wszystkie napoje typu Powerade, Gatorade są izotonikami (!) mające na celu wyrównanie poziomu wody i elektrolitów powstających w organiźmie w procesie wydzielania potu. wyrównują ciśnienie między (albo wewnątrz) komórkowe. W odróżnieniu od napojów energetycznych, izotoniki maja niską zawartość cukru i w niewielkim stopniu nasycone są CO2.

Więc chyba raczej na nogi nie postawią.

a taka ciekawostka... powszechnie znanym i stosowanym (choć nieświadomie) izotonikiem jest... piwo :)

i co ciekawsze... najlepiej swoje zadanie spełnia... bezalkoholowe :idea:

a więc wyrównajmy nasze poziomy wody i elektrolitów... na zdrowie :beer:

:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Używki”